آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپیک لامپ های کم مصرف

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
درود بر شما!
بعداز تعویض قطعاتی که گفتید ابتدا در ورودی Ac یک فیوز یا مقاومت فیوزی هست ببینید نسوخته باشد و دیاک را نیز تعویض و خازنهای سرامیکی را نیز چک کنید. با آرزوی موفقیت!
با سلام
همه را دباره چک کردم اما نشد

ali pashaei

کاربر vip
vip
کاربر
2012-11-24
160
1,412
ایران
با سلام
همه را دباره چک کردم اما نشد

سلام!

آقای هادیان اینطور که شما گفتید و انجام داده اید دیگر قطعه ای نمانده که تعویض کنید فقط لامپ فلورسنت میمونه که از سالم بودنش اطمینان حاصل کنید شاید از فلورسنتش باشه! در صورت معیوب بودن تعویضش کنید!

موفق وموئید باشید!

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
سلام!

آقای هادیان اینطور که شما گفتید و انجام داده اید دیگر قطعه ای نمانده که تعویض کنید فقط لامپ فلورسنت میمونه که از سالم بودنش اطمینان حاصل کنید شاید از فلورسنتش باشه! در صورت معیوب بودن تعویضش کنید!

موفق وموئید باشید!
با سلام
ترانزیستور ها سالم و مقاومتهای کم اهم مثل خودشان جایگزین کردم دیاک و خازنها و ترانس هم سالم و لامپ فلورسنت هم سالم حتی رنج مقاومتها را نیز کم و زیاد کردم اما لامپ به هیچ عنوان روشن نمی شه

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
با سلام
ترانزیستور ها سالم و مقاومتهای کم اهم مثل خودشان جایگزین کردم دیاک و خازنها و ترانس هم سالم و لامپ فلورسنت هم سالم حتی رنج مقاومتها را نیز کم و زیاد کردم اما لامپ به هیچ عنوان روشن نمی شه
باسلام
اگرازترانزیستورها مطمئن هستید .
به احتمال اینکه چوک لامپ خراب باشد هست.

کامرانی

کاربر
2014-02-04
52
69
باسلام با تجربه که دارم لامپ های کم مصرف با عمر مفید بالای که دارن قیمت بالا نیز دارن که من می خوام در حد نه آموزش فقط راهنمای کنم دوستان رو ابتدا باید حباب لامپ را تست کرده و سالم بودن آن مطمن شون ابتدا از سالم بودن آی سی ها مطمن شوید خازن ها هم باید تست شود وهمچنین مقاومت های کم اهم دوستان برد لامپ های کم مصرف من دارم در صورت نیز با من تماس بگیرند

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
باسلام
اگرازترانزیستورها مطمئن هستید .
به احتمال اینکه چوک لامپ خراب باشد هست.
با سلام
چک لامپ را نیز امتحان کردم سالمه فیلامان را با یک برد دیگه تست زدم سالم بود
کلکتور های دو ترانزیستور را که ولتاژ گری می کنم 300ولت است و خازن 6.8 نانو در لحظه ولتاژ گیری شارژ میشه
هر کار که می شد کردم اما درست نمی شه

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
با سلام
چک لامپ را نیز امتحان کردم سالمه فیلامان را با یک برد دیگه تست زدم سالم بود
کلکتور های دو ترانزیستور را که ولتاژ گری می کنم 300ولت است و خازن 6.8 نانو در لحظه ولتاژ گیری شارژ میشه
هر کار که می شد کردم اما درست نمی شه
باسلام
خازن 1600 ولت بین دوفیلامان روتعویض کنید.

mehrab6493

کاربر
2010-02-09
2
10
دوستان يه لامپ كم مصرف 90 واتي شگل گل دارم وقتي به برق ميزنم يه صداي خاصي شبيه صداي تلوزيون هاي قديمي هنگام روشن شدنو ميده خازن 22ميكرو 400 ولت رو عوض كردم ولي جواب نداد.

mohamad1357

مدیر بخش DVB-T
مدیر تالار
2013-03-12
2,084
34,870
MASHHAD
دوستان يه لامپ كم مصرف 90 واتي شگل گل دارم وقتي به برق ميزنم يه صداي خاصي شبيه صداي تلوزيون هاي قديمي هنگام روشن شدنو ميده خازن 22ميكرو 400 ولت رو عوض كردم ولي جواب نداد.
باسلام
دوست عزیز
ببینید هسته چوک لامپ درجای خود ثابت است یانه ؟

پشت مدار لامپ را هم تجدید لحیم کنید.

بالا