آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام من اين دوتا نقشه اي كه واسه ساخت مد نظرمه گذاشتم به نظر شما كدوم مدار با كيفيت تره و كدوم مدار باز دهيش بيشتره؟
سوال دوم من اينه كه سر ثانويه ي مدار تغذيه شكل نوشته دوبل 45 ولت كه توسط ديود و خازن صاف شده و خروجي نوشته 67 ولت.ايا خازن در خروجي باعث افزايش ولتاژ از 45 به 67 ولت شده؟ ترانس بايد 45ولت دوبل بخرم كه خروجي 67 بده!اونوقت امپره ترانس و چند بايد در نظر بگيرم؟اگه اين نقشه ها واسه 300وات واقعي مناسب نيست كه از همين سايت دانلود كردم ميشه به لطف خودتون يه نقشه ي ساده و عملي همراه با مدار تغذيه بهم معرفي كنيد؟:/
سلام :
دوست عزیز هر دو نقشه برای 200 وات مناسب هست مشکل در تهیه قطعات مصرف شده اینها در بازار ایران میباشد که از کیفیت و استاندارد پایینی برخوردار هستند در صورتیکه قطعه مرغوب و استاندارد را پیدا کنید این نقشه پایینی بهتر از بالایی میباشد .
بله بعد از یکسو سازی ولت خروجی ترانس توسط خازن های الکترولیتی از {RMS } به { P2P } افزایش پیدا میکنه یک ضریب سر دستی مقدار فوق برای هر ولت 0/4 ولت میباشد :
45×0/4= 18 >> 45+18 = 63 >> که با تقریبی 65 ولت و در حالت بیکاری تا 68 ولت میباشد .
امپر ترانس برای 200 وات در 45ولت دوبل حداقل 4 امپر پیشنهاد میشود .
با بزرگ کردن صفحه رادیاتور الومینیمی و دو ترانزیستور دیگر در خروجی توان را میشه تا حدودی افزایش داد .
موفق باشید .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
سلام بر استاد گرامی جناب رجبی
استاد اون مدار محافظ بلندگو رو یادتون هست که گفتم مشکل تاخیر داره . خدا رو شکر مشکلش رو حل کردم البته عیب ار کار خودم بود در واقع جای پایه های بیس و کلکتور رو جابجا زده بودم که درستش کردم . نیازی هم به تغییر اون مقاومت و خازن نبود چون خودش الان تاخیر 5 ثانیه ای داره . با تشکر از راهنمایی های شما

peyman0101

کاربر
2011-01-14
13
22
سلام تشكر از اين كه تو اسرع وقت جواب سوالهارو ميديد.منضورتون ترانزيستور تو خروجي بزارم واسه توان بيشتر در كجاي مدارو چه ترانزيستوري و چجوري؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام تشكر از اين كه تو اسرع وقت جواب سوالهارو ميديد.منضورتون ترانزيستور تو خروجي بزارم واسه توان بيشتر در كجاي مدارو چه ترانزيستوري و چجوري؟
سلام :
نحوه اتصال دو ترانزیستور که در خروجی باید اضافه کنید
[hide]از شکلهای زیر کمک بگیرید .
اینجوری ![/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 5 کیلوبایت بازدیدها: 95

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
سلام به استاد عزیز جناب رجبی
استاد من این مدار آمپلی رو کامل کردم و به زودی عکسش روهم قرار می دهم

یک سوالی برام پیش اومد. این منبع تغذیه برای این مدار آمپلی فایر پیشنهاد شده

[hide][hide]
40629086780625245645.gif
[/hide][/hide]

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام به استاد عزیز جناب رجبی
استاد من این مدار آمپلی رو کامل کردم و به زودی عکسش روهم قرار می دهم
یک سوالی برام پیش اومد. این منبع تغذیه برای این مدار آمپلی فایر پیشنهاد شده
حالا من که دوتا از این آمپلی ساختم باید دوتا منبع تغذیه بسازم یا اینکه میشه با افزودن دو خازن 4700 دیگر به طور موازی با اون خازن ها و همچنین بالا بردن آمپر دیود پل این کار رو انجام بدم ( ترانسم 24 سه سر خروجی 3 آمپر هست ) با تشکر
سلام :
اگر یکجا و به صورت استریو استفاده میکنید بله کافیست که توان قطعات همین منبع تغذیه را بالا برده و برای هر دو مدار فقط از یک منبع تغذیه استفاده کنید و نیازی هم به اضافه کردن خازن نیست برای نتیجه بهتر حجم همون خازن ها را بزرگتر و بیشتر انتخاب کنید . {توجه کنید هدف فقط حجم و نه ظرفیت }.
موفق باشید .

peyman0101

کاربر
2011-01-14
13
22
سلام گفتم تو اين سايت يه حركتي انجام داده باشم.اين نقشه ي امپلي فاير استريو هر كانال 300 وات هست با مدار صافي تريبل و باس و تغذيه ي مدار.فقط من سر در نياوردم دور مقاومت ها خط قرمز كشيده منظور چيه!!!
لطفا اساتيد نظرشونو در مورد اين مدار بيان كنند..........
6tv988wyieq5jvvoaam.png

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedram

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
سلام گفتم تو اين سايت يه حركتي انجام داده باشم.اين نقشه ي امپلي فاير استريو هر كانال 300 وات هست با مدار صافي تريبل و باس و تغذيه ي مدار.فقط من سر در نياوردم دور مقاومت ها خط قرمز كشيده منظور چيه!!!
با سلام
با اجازه استاد رجبی
دوست گرامی peyman0101
آیسی این مدار اصلا" پیدا نمی شه یعنی من قبلا" دنبالش بودم . اما شما باز هم جستجو کن
ترازیستورهای 11028 و 11029 دارلینگتون هستند ( یعنی دو ترانزیستور در یک ترانزیستور ) و اون مقاومت داخل ترانزیستور هست که مقدار نداره.
بقیه مقاومت ها هم مقدارشون مشخصه - فقط مقاموت های خروجی که 0.22 صدم هستند وات بالا می باشند مثلا 5 وات اما تو نقشه مشخص نکرده چند وات.
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedram

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
سلام :
اگر یکجا و به صورت استریو استفاده میکنید بله کافیست که توان قطعات همین منبع تغذیه را بالا برده و برای هر دو مدار فقط از یک منبع تغذیه استفاده کنید و نیازی هم به اضافه کردن خازن نیست برای نتیجه بهتر حجم همون خازن ها را بزرگتر و بیشتر انتخاب کنید . {توجه کنید هدف فقط حجم و نه ظرفیت }.
موفق باشید .
با سلام استاد منظورتون از حجم بزرگتر اینه ولتاژش بیشتر باشه ؟
من الان از 4700 میکروی 50 ولت استفاده می کنم

بالا