آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك سؤالات و پاسخ ها ي اموزش گام به گام

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام و خسته نباشید.
با تایپ جالبم شما رو به اشتباه انداختم}
منظورم همون شیرهای تناسبیه که با دادن ولتاژ انالوگ یا دیجیتال و به مقدار ولتاژ دهی/ میتونه دریچه اش باز و بسته بشه.تو ابزار دقیق استفاده میشه و اگر این موضوع مربوط به این سایت و این تاپیک نمیشه من رو ببخشید

با سلام :
دوست عزیز بله لغت درستش همون
proportional { تناسبی } میباشد و در بازار به نام های متعددی مانند { شير هاي موتوري تدريجي هانيول و شير هاي ON/OF برقي وپانوماتیک الکتریکال ... } شناخته شده این شیر ها در ولتاز های از 12 ولت الی 380 ولت ac و همچنین 12 و 24 و 48 ولتی dc با قابلیت های کنترلی توسط مدارات ساده pwm و مرکب با میکروکنترلها با جریان از محدوده میلی امپر الی چند امپر و با قطر های از میلی متر الی چندین اینچ موجود هستند و برای کنترل فشار و عبور جریان مایعات و گازها کاربرد دارند .
همونطور که مختصر اشاره شد با توجه به کاربرد و انواع متعدد انها -- شما درخواست و مشکل خود را بیشتر توضیح دهید {در مورد مکانیزم شیر (سخت افزاری ) یا مدارات کنترلی انها (نرم افزاری و شماتیک مدارات کنترلی ) و ... } تا در خدمت باشیم .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 28.8 کیلوبایت بازدیدها: 212
آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
کسی جواب ما رو نمیده پست71
با سلام :
دوست عزیز منظور از { سوال من این است که یک مداری مثل اسپیکر کامپیوتر باشد که به وسیله ی کلید های ولم صدا را کم وزیاد کند امید وارم سوال من رو متوجه شده باشید } در این صورت یک دستگاه امپلی فایر می تواند باشد به بخش مربوطه {امپلی فایر های صوتی } مراجعه و انواع نقشه و مدار موجود هست .
با تشکر .
موفق باشید .

gold.star

کاربر
2009-11-15
10
4
سلام و ممنون
راستش رو بخواهید من فقط اسمش رو شنیدم و یه چیزایی در حد 2 صفحه ازش خوندم .میدونم برا کنترل اب توسط تغییر ولتاژ استفاده میشه البته یه چیزایی ار نحوه ی کنترلش با پالس های pwmمیدونم ولی...
من میخوام ولتاژ خروجی از میکروکنترولر رو تقویت کنم و به این شیر ها بدم.برای یه ابنمای کوچیکه خونگی.حالا نمیدونم باید از چه نوع شیری با چه ولتاژی استفاده کنم؟استادمون گفتن از خروجی pamخارج بشه که من با اطلاعات اندکی که از میکرو دارم فکر کنم pwmبهتر باشه؟
خلاصه فکر میکنم اگه در مورد انواع شیرها در مقیاسه کوچک و انالوگ/ هم در مورد سخت افزار
(که هیچی بلد نیستم)وهم این که کدوم پالس بهتره یه اطلاعاتی لطف کنید ممنووووووووووون میشم
راستی پیوستی که تو پست قبلی گذاشتید رو نتونستم تو سیستمم باز کنم چه نرم افزاری میخواد؟
خسته نباشید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام و ممنون
راستش رو بخواهید من فقط اسمش رو شنیدم و یه چیزایی در حد 2 صفحه ازش خوندم .میدونم برا کنترل اب توسط تغییر ولتاژ استفاده میشه البته یه چیزایی ار نحوه ی کنترلش با پالس های pwmمیدونم ولی...
من میخوام ولتاژ خروجی از میکروکنترولر رو تقویت کنم و به این شیر ها بدم.برای یه ابنمای کوچیکه خونگی.حالا نمیدونم باید از چه نوع شیری با چه ولتاژی استفاده کنم؟استادمون گفتن از خروجی pamخارج بشه که من با اطلاعات اندکی که از میکرو دارم فکر کنم pwmبهتر باشه؟
خلاصه فکر میکنم اگه در مورد انواع شیرها در مقیاسه کوچک و انالوگ/ هم در مورد سخت افزار
(که هیچی بلد نیستم)وهم این که کدوم پالس بهتره یه اطلاعاتی لطف کنید ممنووووووووووون میشم
راستی پیوستی که تو پست قبلی گذاشتید رو نتونستم تو سیستمم باز کنم چه نرم افزاری میخواد؟
خسته نباشید
با سلام :
با توجه به اینکه مورد شیر های الکتریکی یکی از افزارهای مهم و مصرفی روز دنیا در اومده سعی میکنم مقالات مفیدی در یک تاپیک جداگانه و مستقلی خدمت دوستان تقدیم کنم .
بزودی شروع میکنیم .
با تشکر .
موفق باشید .

gold.star

کاربر
2009-11-15
10
4
با سلام :
با توجه به اینکه مورد شیر های الکتریکی یکی از افزارهای مهم و مصرفی روز دنیا در اومده سعی میکنم مقالات مفیدی در یک تاپیک جداگانه و مستقلی خدمت دوستان تقدیم کنم .
بزودی شروع میکنیم .
با تشکر .
موفق باشید .
سلام استاد
خسته نباشید
من برای پروژه دانشگاه خیلی زود به اطلاعات این تاپیک احتیاج دارم
اگر لطف کنید ما رو هر چه زود تر از اطلاعات و علم خودتون اگاه کنید:smilie_help:
ممنون از توجهتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام استاد
خسته نباشید
من برای پروژه دانشگاه خیلی زود به اطلاعات این تاپیک احتیاج دارم
اگر لطف کنید ما رو هر چه زود تر از اطلاعات و علم خودتون اگاه کنید:smilie_help:
ممنون از توجهتون
با سلام :
دوست عزيز از لينك زير درخواست خود را مطالعه و پيگيري نماييد .
http://www.irantk.ir/showthread.php?p=38584#post38584
تشريح شيرهاي كنترلي و مدارات انها :
با تشكر /
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
باسلام
من یک مدار پروگرام که بتونه ic at89c2051رو پروگرام کنه می خوام
بعد یک مدار پروگرام دیگه برای pic16f630میخوام
با تشکر
21.gif
22.gif
با سلام :
دوست عزيز پست بلا محل پاسخ داده نميشود اين تاپيك پاسخ به مشكلات در مباحث اموزشي ميباشد . پست شما بعد رويت تان حذف ميگردد .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با عرض سلام و خسته نباشيد . لطفا مراحل محاسبه و ساخت بوبينهاي راديوئي را برايم قرار دهيد . با تشكر از شما. Hz42

با سلام :
عزيزم نرم افزار جالب و كم حجمي در تاپيك زير {در پست قبلي هم اشاره كرده بودم } اپلود كرده ام دانلود كنيد اگه مشكلي داشتين پيام بزارين !
نرم افزار محاسبه سيم پيچ هاي راديويي:
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=120
attachment.php

موفق باشيد .
[

hz42

کاربر
2010-03-27
3
9
با سلام و خدا قوت: لطفا نحوه محاسبه و طرز ساخت سلفهاي راديوئي را برايم به ايميل بفرستيد.با تشكر فراوان. hz42

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
سلام
ايپرام چيست.كارش چيست و در دستگاه چطور شناسايي ميشود
با تشكر

بالا