آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك سؤالات و پاسخ ها ي اموزش گام به گام

dooman52

کاربر vip
کاربر
2008-01-24
58
287
با سلام خدمت همه دوستان
در مورد جايگزيني خازنهاي خراب مي خواستم نظر دوستان را در اين مورد بدانم وسئوالم اينه كه در صورت در دسترس نبودن خازن با اندازه ومقدار مورد نياز با چه اختلافي در ولتاژ وظرفييت مي توان با اطمينان تقريبي استفاده نمود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ar58

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام خدمت همه دوستان
در مورد جايگزيني خازنهاي خراب مي خواستم نظر دوستان را در اين مورد بدانم وسئوالم اينه كه در صورت در دسترس نبودن خازن با اندازه ومقدار مورد نياز با چه اختلافي در ولتاژ وظرفييت مي توان با اطمينان تقريبي استفاده نمود
با سلام :
دوست عزيز جايگزيني خازن ها ازنظر ظرفيت بستگي به محل كاربرد خازن دارد فرضا اگر در مدار تايمر و خازن فوق نقش تايم بيس را داشته باشد بايد دقيقا با ظرفيت معادل جايگزين گردد ولي در محل هاي معمولي مثل كوپلاژ و صافي و در مواردي هم در باي پاس كردن با تغييري در محدوده 10 در صد ظرفيت اصلي مشگلي پيش نمياره
از نگاه ولتاژ كاري چنانچه خازن جديد ولتاژش بيشتر از خازن اصلي يا ولتاژ كار مدار باشه ايرادي ندارد ولي هيچگاه خازني با ولتاژ كمتر را از ولتاژ اصلي {معيوب } و هم چنين كمتر از ولتاژ اصلي تغذيه مدار بكار نبريد ****
يك ايده خوب براي تعيين ولتاژ كار خازن اين است كه ولتاژ خازن حداقل دوبرابر ولتاژ تغذيه مدار انتخاب شود .
با تشكر .
موفق باشيد .

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلام وخسته نباشید
من یک مدار تبدیل کنندهی dcبهacمیخواستم لطفا مداری بدهید که قطعات ان در ایران پیدا شود
با تشکر فراوان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام وخسته نباشید
من یک مدار تبدیل کنندهی dcبهacمیخواستم لطفا مداری بدهید که قطعات ان در ایران پیدا شود
با تشکر فراوان
با سلام :
دوست عزيز به تاپيك منابع تغذیه مراجعه فرماييد هر چي بخواهيد موجود هست اگر سؤالي داشتين همونجا پيام بزاريد
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
http://450.ir/upload/img/2001/1094-02-13315651i85-auto-pri-42621.jpg

با سلام
من یه اهمتر این مدلی گرفتم فقط نمیدونم آمپر یه مدارو بخوام در بیارم سکتور اهمتر رو چی بزارم؟

سیمهای قرمز و سیاه رو رو چه قطعه ای از مدار بزارم؟

از کجا بفهمم a یا ma است؟

اگه جابجا باشه میسوزه؟
به لينك زير مراجعه كنيد پاسخ داده شد و اين پست تكراري حذف ميشه .
http://www.irantk.ir/showthread.php?p=36144#post36144
با تشكر .
موفق باشيد .

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلام
من یک مداری میخوام که بتواند به جای ولم صدا صدارا به وسیله ی کلید کم و زیاد کند
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام
من یک مداری میخوام که بتواند به جای ولم صدا صدارا به وسیله ی کلید کم و زیاد کند
با تشکر
با سلام :
بفرماييد دوست عزيز اين هم يك ولوم انالوگ توسط كليدهاي سلكتوري .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 6.1 کیلوبایت بازدیدها: 203
  • 41.9 کیلوبایت بازدیدها: 37

gold.star

کاربر
2009-11-15
10
4
سالم دوستان. اقایه (?gadraj(meaning pleasعزیز
یه ic opamp میخوام که 4 opampدرون خودش داشته باشه کیفیتش هم خوب باشه البته واسه پروژه دانشجوی میخوام پس قیمتش زیاد گرون نباشه.استادمون گفت اول اسمشون با lm شروع میشه.برا ساختن ********** فرکانسی میخوام
فکر نکنم ای سی ای هم باشه که 2تا opamp داشته باشه که اگه نبود یه opamp خوب و با کیفیت بهم معرفی کنید اگر هم بود که چه بهتر
اگه همه یه اینا با دیتاشیت بود که محشره.نمی دونستم تو کدوم تاپیک این سوال رو بپرسم
مرسی مرسی مرسی.

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سالم دوستان
یه ic opamp میخوام که 4 opampدرون خودش داشته باشه کیفیتش هم خوب باشه البته واسه پروژه دانشجوی میخوام پس قیمتش زیاد گرون نباشه.استادمون گفت اول اسمشون با lm شروع میشه.برا ساختن ********** فرکانسی میخوام
فکر نکنم ای سی ای هم باشه که 2تا opamp داشته باشه که اگه نبود یه opamp خوب و با کیفیت بهم معرفی کنید اگر هم بود که چه بهتر
اگه همه یه اینا با دیتاشیت بود که محشره.نمی دونستم تو کدوم تاپیک این سوال رو بپرسم
مرسی مرسی مرسی
با سلام :
دوست عزيز ابتدا براي كسب اطلاع بيشتر ميتونيد به تاپيك معرفي ايسي ها در همين بخش مراجعه و كلي اطلاعات مداري و ديتاشيتي را مطالعه كنيد .
به هر حال شماره ايسي هاي زير همگي داراي 4 اپ امپ متنوع {از نظر ساختار داخلي و انالوگ و موس فيت و... } ميباشند : كليك كنيد براي ديتا شيت و ....
PDF] LM124/LM224/LM324/LM2902 Low Power Quad Operational Amplifiers

-------------
[PDF] LM747 Dual Operational Amplifier

----------------------
[PDF] LM139/LM239/LM339/LM2901/LM3302 Low Power Low Offset Voltage Quad ...

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=WZPA,WZPA:2009-41,WZPA:en&q=lm324
------------
lm358 داراي دو اپ امپ ميباشد .
[PDF] LM158, LM158A, LM258, LM258A, LM358, LM358A, LM2904, LM2904V (Rev. P

با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلام
مثل این که سوال من رو متوجه نشدید
سوال من این است که یک مداری مثل اسپیکر کامپیوتر باشد که به وسیله ی کلید های ولم صدا را کم وزیاد کند امید وارم سوال من رو متوجه شده باشید
با تشکر فراوان

بالا