آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك سؤالات و پاسخ ها ي اموزش گام به گام

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
استاد رجبی عزیز
با سلام

من علاقه شدیدی به تعمیر وسایل الکترونیک به خصوص تلویزیون رنگی دارم .به نظر جنابعالی تجربه ناچیز قبلی ام حدود 2 سال ( طرح کاد نظام قدیم) و در آینده نزدیک 2 ماه کار پیش یک استادکار باتجربه و شرکت در امتحان متفرقه فنی حرفه ای (جهت کسب مدرک) میتواند کمکم کند. ضمنا چه منبع ساده ای برای مطالعه در این زمینه پیشنهاد میکنید؟ قصد دارم با تاسیس یک تعمیرگاه وسایل الکترونیک به پیشرفت برسم . تعدادی کتاب در مورد تعمیر تلویزیون رنگی در اختیار دارم ولی به زبان ساده چیزی نگفته اند . خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید .

با تشکر
با سلام :
در حال حاضر بهترين منبع در چنين مقطعي مطالعه كتاب هاي سازمان فني و حرفه اي ميباشد.
شاگردي و ........ ميتواند كمك كاربردي {اموزش عملي } خوبي براتون باشد .
مطالب اموزشي همين سايت هم داره منبع خوبي در مياد مطالعه كنيد .
البته كتاب و مقالات مهم و مفيد خارجي بسيار هستند ولي معمولا در ترجمه از كيفيت مطالب كاسته ميشه .
با تشكر .
موفق باشيد .

saber57

کاربر
2008-10-24
10
56
با سلام خدمت اساتید عزیز
مدار انتگرال گير فركانس hz 50عمودي و مشتق گير فركانس hz 15625 افقي را از خود عبور مي دهند كه پالس هاي عمودي مستقيما به نوسان ساز عمودي دستگاه اعمالمي
شود وي پالس هاي افقي چون داراي فركانس زياد هستند ممكن است نويز همراه داشته باشند مستقيما اعمال نمي شوند .

چرا برای فرکانس پایین 50 انتگرالگیر و بالای 15625 مشتق گیر استفاده میشود و این مدارها چه تاثیری بر شکل موج دارند ؟!#$v686

saber57

کاربر
2008-10-24
10
56
خسته نباشید
اگه ممکنه در زمینه شارژ لامپ تصویر راهنمایی کنید . (توضیح ساده) ضمنا در زمینه شارژرها اگر مقاله ای هست، دریغ نفرمایید. متشکرم:love-smiley-017:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,638
اصفهان
با سلام

در مورد پالسهای sda و scl توضیحاتی میخواهم. با تشکر
با اجازه آقای رجبی . پالسهای sda و scl که به ترتیب پالس اطلاعات و پالس ساعت میباشند در دستگاههای الکترونیکی مخصوصا تلویزیون وظیفه انتقال اطلاعات را از آی سی مایکام به قسمتهای مختلف مانند تیونر - جنگل- پروسسور صوت - حافظه - بردهای pip و تلتکست و... و بلعکس را دارند . خیلی ساده .... در تلویزیونهای قدیمی برای کنترل نور و رنگ و کنتراست ولتاژهایی از آی سی مایکام تحت عناوین color - brithnes و contrast به طرف جنگل میرفت که با کم و زیاد شدن آنها این پارامترها تنظیم میشد . یعنی مثلا وقتی ما رنگ را کم میکردیم (از طریق کنترل و منو) آی سی مایکام مقدار ولتاژ پایه color را کم میکرد و با تاثیر آن روی جنگل رنگ کم میشد . اما در سیستمهای جدید همه پارامترها اعم از نور- رنگ - کنتراست - ولوم صدا - تیونیگ تیونر - انتخاب باند تیونر و هر گونه دستوری که به دستگاه میدهیم یا خود دستگاه باید آن را اجرا کند ازطریق این پالسها اعمال میشود و گیرنده های آنها , آنها را اجرا میکنند . در ضمن ارتباط بین ایپرام و مایکام نیز از طریق آنها صورت میگیرد .

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
لطفا نقشه مدارات و برو هاي مانيتور ها هم بگذاريد
با تشكر
محسن
با سلام :
دوست عزيز مدار و نقشه و راهنمايي و هرچي بخواي در مورد مانيتورها و تلويزيون ها در انواع مختلف در سايت موجود هستند شما بايد با اشتراك و فعال سازي عضويت كاربر رسمي سايت شويد تا به همه امكانات سايت دسترسي داشته باشيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
باعرض سلام طريقه برنامه زدن به ريسور استار سد مدل sr_x5dدر ضمن كابل از بيرون خريدم ولي نمي دانم سيم كشي ان درست است يانه واگر ميشود از اول طريقه وصل كابل تا انتها برايم توضيح دهيد با تشكر رضا
با سلام :
دوست عزيز روي لينك كليك و مطرح كنيد :
http://www.ir3at.com
با تشكر .
موفق باشيد .

ali_62

کاربر
2009-08-13
54
96
کرمان
با سلام ، من هرچی گشتم تاپیکی در مورد کارتهای گرافیک ندیدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید کجا سوالات مربوط را مطرح کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gunesh22

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام ، من هرچی گشتم تاپیکی در مورد کارتهای گرافیک ندیدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید کجا سوالات مربوط را مطرح کنم
با سلام :
در بخش كامپيوتر و ادوات جانبي مطرح نماييد .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا