آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپيك سؤالات وپاسخها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با سلام خدمت آقای رجبی من یک تلویزیون اتوبوسی دارم که تغذیه آن سوییچینگ12به 40 میباشد متاسفانه آیسی راه اندار موسفت تغذیه به شمارهfa5301 سوخته ودر بازار هم یافت نمیشود لطف کنید مداری یرایم معرفی کنید که 12 ولت را در ثانویه چاپر به 40 ولت تبدیل کند متشکرم.
با سلام :
دوست عزيز ( خوش امد به اقا بهروز خودمون ) قبلا همچين موردي داشتيم كه از مدار زير استفاده كرديم و تنها تغييرات لازم جهت رسيدن به ولتاژ خروجي مورد نظر جايگزيني يك پتانسيومتر 7/4 كيلويي بجاي r2 كافيست -- ولتاژ ورودي هم با توجه به ديتا شيت رگولاتور مصرفي تا 36 ولت قابل تحمل ميباشد .
(در صورت نياز ميتوان براي رسيدن به ولتاژ هاي مختلف r1 را نيز تا حدودي قابل تنظيم كرد ) .
ميتونيد از مدارات موجود در اموزش گام به گام بخش سويچينگ و .... استفاده كنيد .
اگر مدار بهتر از اينم دسترسي داشتم حتما اپلود ميكنم .
يادم رفت پست را دوباره اديت كردم معادل دقيق اين رگولاتور به شماره uc1577 نيز ميباشد كه در بازار هاي الكترونيكي بفور يافت ميشود .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 25.6 کیلوبایت بازدیدها: 303
آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
سلام، در مورد منبع تغذیه0-30ولت،منظوراز ترانس220:24 ،3آمپر،همان ترانس220:12 دوبل 3آمپر میباشد؟اگر از دو سرترانس220:12دوبل 3آمپر که 24ولت میشود،استفاده شود، باز به ما3آمپر میدهد؟
با سلام :
دوست عزيز در تاپيك قبلي ( بخش منابع تغذيه ) پاسخ گذاشتم رجوع كنيد .
http://www.irantk.ir/showthread.php?p=22877#post22877
در ضمن خواهشا براي حفظ نظم مطالب سايت از ايجاد تاپيك هاي تكراري خوداري فرماييد .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Tanesh

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام خدمت استاد گرامی :
من یک اکو آمپلی فایر همراه دارم که برای آن به منبع تغذیه 12ولت حداکثر 3آمپر احتیاج دارم لطفا در صورت امکان نقشه ای معرفی کنید . با تشکر

ghasemm

کاربر
2008-09-10
2
16
سلام لطفا نحوه تشخیص پایه های فت و سالم بودن ان با اهممتر را توضیح دهید

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام خدمت استاد گرامی :
من یک اکو آمپلی فایر همراه دارم که برای آن به منبع تغذیه 12ولت حداکثر 3آمپر احتیاج دارم لطفا در صورت امکان نقشه ای معرفی کنید . با تشکر

سلام دوست عزیز مشخص نکردین که منبع تغذیه سوئیچینگ باشه یا با ترانس

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام مجدد
منبع تغذیه مورد نظر من ترانس است

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام مجدد
منبع تغذیه مورد نظر من ترانس است

سلام دوست عزیز در این صورت خیلی ساده است

من یه نقشه گذاشتم . خازن ها هرچه ظرفیتشون بزرگ باشه بهتره ولی به نظر من 2200 کافی هست . پل دیود را بهتره 4 آمپری انتخاب کنی من حداقل مقدار را در نقشه نوشتم

بفرمایید http://digitaltimes.persiangig.com/majid_tech.bmp

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام و خسته نباشید خدمت همگی مخصوصا آقای رجبی.
بنده نیاز به آی سی رگولاتور 5vو8v دارم که بتواند جریان 3a به بالا را تحمل کند معمولا 7808 و7805 جریان 1 آمپر را تحمل میکنن که به درد من نمیخوره . آیا شماره های آی سی میدونید که مشخصاتی که گفتم داشته باشه ؟

آخرین ویرایش:

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام به استاد گرامی:
بنده به یک منبع تغذیه 12 ولت با آمپراژ خروجی 2 آمپر از نوع ترانسی احتیاج دارم در صورت امکان مرا راهنمایی کنید.با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با سلام به استاد گرامی:
بنده به یک منبع تغذیه 12 ولت با آمپراژ خروجی 2 آمپر از نوع ترانسی احتیاج دارم در صورت امکان مرا راهنمایی کنید.با تشکر
با سلام :
دوست عزيز از رگولاتور به شماره l200 طبق شكل زير استفاده كنيد .
با تشكر.
موفق باشيد .

پیوست‌ها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا