آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك سؤالات وپاسخها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rad

کاربر
2007-06-11
3
8
نرم افزار محاسبه

با درود مجدد و سپاس گزاري از جواب كامل و روشنتان

استاد عزيز آقاي gadrag :

بسيار متشكر از پاسخ واضحتان كاملا مطلب دستگيرم شد .
فقط تقاضا يي دارم و آن اينكه اگر در همين ضمينه نرم افزاري داريد يا ميشناسيد و يا بر خورد كرديد به من معرفي يا آپلود فرماييد كه منت بزرگ ديگري بر سر حقير گذاشته ايد . (نرم افزاري همانند Led Resistor Calculation ) ولي در مورد محاسبه رآكتانس خازنها .

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با درود مجدد و سپاس گزاري از جواب كامل و روشنتان

استاد عزيز آقاي gadrag :

بسيار متشكر از پاسخ واضحتان كاملا مطلب دستگيرم شد .
فقط تقاضا يي دارم و آن اينكه اگر در همين ضمينه نرم افزاري داريد يا ميشناسيد و يا بر خورد كرديد به من معرفي يا آپلود فرماييد كه منت بزرگ ديگري بر سر حقير گذاشته ايد . (نرم افزاري همانند led resistor calculation ) ولي در مورد محاسبه رآكتانس خازنها .
با سلام :
دوست عزيز نرم افزار مربوط به درايور ال اي دي را در دو نوع مختلف كه دارم خدمتون تقديم ميكنم و نمايي از شكال ظاهري نرم افزار را مشاهده ميكنيد شما با وارد كردن مشخصات درخواستي خود در باكس هاي مربوطه پاسخ را از نرم افزار ميگيريد ..
در مورد راكتانس هم فكر كنم در تاپيك اموزش گام به گام معرفي نرم افزار ها اپلود كرده باشم بازم بررسي ميكنم اگه نبود براتون اپلود ميكنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 30.1 کیلوبایت بازدیدها: 475
  • 55.1 کیلوبایت بازدیدها: 465
آخرین ویرایش:

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
پاور هارد باکس

سلام کسی می تواند در مورد این پاور به من کمک بکند
مشکل: ماسفت داغ میکند
تمام قطعات ثانویه تعویض شده است اولیه هم ماسفت تعویض شده در اولیه دستگاه دیودها ومقاومتها تست شده مشکل ندارند

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام کسی می تواند در مورد این پاور به من کمک بکند
مشکل: ماسفت داغ میکند
تمام قطعات ثانویه تعویض شده است اولیه هم ماسفت تعویض شده در اولیه دستگاه دیودها ومقاومتها تست شده مشکل ندارند
با سلام :
عزيزم لطف كنيد بفرماييد پاور چي هست و چند ولتي و.... شماره موس فيت هم بزاريد ؟؟؟؟؟
با تشكر .
موفق باشيد .

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
با سلام :
عزيزم لطف كنيد بفرماييد پاور چي هست و چند ولتي و.... شماره موس فيت هم بزاريد ؟؟؟؟؟
با تشكر .
موفق باشيد .
پاور هارد باکس اکسترنال
خروجی 12v و 5v که حدود 2 آمپر است
ماسفت قبلی 2n60 و ماسفت جایگزین 7n60 است با ترانزیستورهای s9014 و s9015 و فوتوکوپلر pc123

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
پاور هارد باکس اکسترنال
خروجی 12v و 5v که حدود 2 آمپر است
ماسفت قبلی 2n60 و ماسفت جایگزین 7n60 است با ترانزیستورهای s9014 و s9015 و فوتوکوپلر pc123
با سلام :
علي اقا شما چنانكه ديتا شيت هر دو موس فيت را بررسي كنيد متوجه ميشويد كه مدار شما قادر به تحريك كامل موس فيت 7n60 نخواهد بود بهتر است از همون 2n60 استفاده كنيد :
http://www.utc-ic.com:80/spec/7N60.pdf

http://www.utc-ic.com:80/spec/2N60.pdf
اينهم ديتا شيت هر دو موس فيت جهت سهولت دسترسي شما .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با ماس فت خودش هم همین مشکل را دارد

با سلام :
علي جون نقشه اي از مدار فوق را براتون ميزارم تطبيق دهيد و ولتاژها را در ثانويه و اوليه مدار تست كنيد اگر نتيجه نگرفتيد با شرحي از ولتاژها ي نقاط و ديود زنرها پيام بزاريد .
البته تعداد خروجي و شماره ترانزيستور هاي كنترلي كوچك مهم نيست كه چند تا و چند ولت باشه ولي بقيه نقشه بايد با مدل شما همخواني داشته باشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
با سلام :
علي جون نقشه اي از مدار فوق را براتون ميزارم تطبيق دهيد و ولتاژها را در ثانويه و اوليه مدار تست كنيد اگر نتيجه نگرفتيد با شرحي از ولتاژها ي نقاط و ديود زنرها پيام بزاريد .
البته تعداد خروجي و شماره ترانزيستور هاي كنترلي كوچك مهم نيست كه چند تا و چند ولت باشه ولي بقيه نقشه بايد با مدل شما همخواني داشته باشد .
با تشكر .
موفق باشيد .
با تشکر نقشه حدود 70% با مدار من می خواند. اما مشکل من نداشتن خروجی نیز هست

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با تشکر نقشه حدود 70% با مدار من می خواند. اما مشکل من نداشتن خروجی نیز هست

با سلام مجدد :
مشگل شما در قسمت ثانويه است به دنبال شورت يا نشتي قطعاتي مثل زنر و 431 و خازن هاي الكتروليتي بگرديد احتمال زياد كه در ثانويه مدار مشگل داريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا