آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

برق خوردگي تلفن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
سلام تلفن من به برق خورده همه چيزشو درست كردم ولي حالا وقتي گوشي را ميذاري كلا خموش ميشه
با سلام خدمت دوست عزیز بهتر است دقیقتر توضیح دهید نوع ومدل تلفن وکارهای انجام شده واعلام کنید که ولتاژ در مدار چه مقدار است تا دوستان بتوانند کمکتان کنند موفق باشید

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
سلام تلفن من به برق خورده همه چيزشو درست كردم ولي حالا وقتي گوشي را ميذاري كلا خاموش ميشه
با سلام خدمت استادان خودم. استاد لطفا بیشتر توضیح بده.آیا منظورت اینه که تلفن تو این شرایط یعنی وقتي که گوشي رو ميذاري فقط ال سی دیش خاموش میشه یا اینکه تلفن اصلا کار نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کنم اگه از پریز بکشی باز بزاری دستگاه خوبه ولی بعد از مدت زمانی که گوشی رو روی هوک بزاری دوباره اینجوری میشه.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا عزیزان بیشتر در مورد عیب دستگاه توضیح دهند. به خدا قسم علی بزرگترین مرد تاریخ است.یا مولا غلی.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,692
62,049
اصفهان
با سلام خدمت استادان خودم. استاد لطفا بیشتر توضیح بده.آیا منظورت اینه که تلفن تو این شرایط یعنی وقتي که گوشي رو ميذاري فقط ال سی دیش خاموش میشه یا اینکه تلفن اصلا کار نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کنم اگه از پریز بکشی باز بزاری دستگاه خوبه ولی بعد از مدت زمانی که گوشی رو روی هوک بزاری دوباره اینجوری میشه.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا عزیزان بیشتر در مورد عیب دستگاه توضیح دهند. به خدا قسم علی بزرگترین مرد تاریخ است.یا مولا غلی.
با عرض سلام
یک روش ساده این است که ال سی دی از دو قسمت تغذیه لازم را برای نمایش اطلاعات تامین میکند اول باطری دو یک بخش که عموما یک یا چند LED نزدیک این بخش میباشد اول از باطری ها را تست و در صورت نیاز تعویض نمایید و در صورت رفع مشگل قطعات بخش دوم مخصوصا LED های روی مدار را تست نمایید.
موفق باشید

hamid.pc

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2007-07-17
5
10
سلام خدمت شما . تلفن تكنوتل شماره ميگيره زنگ ميخوره ولي صداي بوق آزاد و گوشي نمياد . گوشي و ميكروفون هم سالمن . حتي رو آيفون هم صداي بوق نماد . با تشكر

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
دوست عزیز یکبار دیگر مدار را بررسی کنیددر مدار صحبت قطعات سوخته دارید ترانزیستور دیود زنر ومقاومتهای مدار را تست کنید ایا روی سیستم تن شماره گیری میکند ضمنا بهتر است مدل تلفن وکارهای انجام شده را توضیح دهید

hamid.pc

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2007-07-17
5
10
سلام . مدار را بررسي كردم تمامي ترانزيستورهاي A92 , A42 , S8050 و S8550 رو تست كردم سالم بودن . ديود زنرها هم سالم بودن . بله شماره گيري ميكنه و صداي تن خيلي ضعيف شنيده ميشه ولي صداي بوق و مكالمه شنيده نميشه . مدلش Technotel TF-5783 . با تشكر

hamid.pc

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2007-07-17
5
10
سلام . مدار را بررسي كردم تمامي ترانزيستورهاي A92 , A42 , S8050 و S8550 رو تست كردم سالم بودن . ديود زنرها هم سالم بودن . بله شماره گيري ميكنه و صداي تن خيلي ضعيف شنيده ميشه ولي صداي بوق و مكالمه شنيده نميشه . مدلش Technotel TF-5783 . با تشكر

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
شما یکبار دیگر بدقت ترانزیستور8055 و8550 ومقاومت های100 اهم ودیود زنر اطراف مدار را بررسی وتعویض کنید ضمنا ایا شماره گیری روی مدار پالس با تن متفاوت است یعنی در سیستم پالس از لحاظ کیفیت بوق تفاوتی احساس میکنید حتما دیود زنر را با رنج بالا تست کنید موفق باشید

ghotoloo

کاربر
2010-06-15
4
7
سلام خسته نباشید
من یک تلفن microtelدارم که روی تلفن نوشته CALLER IDکه برق خورده شده دوتامقاومت ورودی سیاه شده معلوم نیست چیه عدد زیر مقاومت هم از شدت سوختگی پاک شده لطفا کمک کنید
microtel kx-tsc168cid

آخرین ویرایش:

ghotoloo

کاربر
2010-06-15
4
7
سلام خسته نباشید
من یک تلفن microtelدارم که روی تلفن نوشته CALLER IDکه برق خورده شده دوتامقاومت ورودی سیاه شده معلوم نیست چیه عدد زیر مقاومت هم از شدت سوختگی پاک شده لطفا کمک کنید​
microtel kx-tsc168cid

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا