آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بررسی مشکلات پاور - بخش دوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

otello

کاربر
2010-11-27
11
17
سلام و خسته نباشید
اگه power_ok ولتاژ نداشته باشه
کجا باید دنبالش بگردم
ممنون

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,617
هرمزگان
www.irantk.ir
يه پاور دارم که برق گرفتگي خفيفي داره!
وقتي فازمتر رو ميزارم به بدنه پاور روشن ميشه! دوتا خازن سراميکي روي ولتاژ ورودي هست که بين سيم ارت يا همون اتصال بدنه قرار گرفتن! وقتي سيم اتصال بدنه رو جدا ميکنم بدنه پاور ديگه برق دار نيست! ولتا

reza1559

کاربر
2008-02-15
89
221
مشکل اينه که برق ميگيره! طوري که وقتي دست به ديوار باشه يا پات رو کف زمين شديد برق ميگيره!
پاور کلا مشکلي نداره! کامپيوتر روشن ميشه بدون مشکل اما مشکل برق گرفتگي داره!

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
مشکل اينه که برق ميگيره! طوري که وقتي دست به ديوار باشه يا پات رو کف زمين شديد برق ميگيره!
پاور کلا مشکلي نداره! کامپيوتر روشن ميشه بدون مشکل اما مشکل برق گرفتگي داره!

سلام
اگر دو شاخ برق را بر عکس آن چیزی که الان هست داخل پریز هست بزنید احتمالا مشکلتان حل می شود
اگر هم باز درست نشد با یک تکه سیم بدنه سیستمتان را به ارت پریز یا لوله آب یا درب و پنجره وصل کنید
ظمنا به طور معمول بدنه اکثر دستگاهها اگر با بدن ما به زمین اتصال شوند برق می گیرند
می توانید تست کنید

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
بدنه 20 ولت متناوب برق داره!!!

با سلام و تشکر از دوستان .

دوست عزیز اگر 20 ولت برق داره حتمآ پاور شما مشکل داره و در اصطلاح نشتی داره ، در ضمن بعضی از پاور ها هم به دلیل طراحی مدار غیر استانداردشون زیادی برق دارند که اگر همانطور که دوستمون گفتند اگر بایک تکه سیم به زمین وصل کنید ولتاژ اضافی دفع میشود .

ولی این مقدار نشتی ممکن است در طولانی مدت به قطعات دیگر داخل کیس شما آسیب وارد کنه .

با تشکر .

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من سلام
دوتا خازن عدسی تو ورودی کنار هم داری.کنار هیت سینگ ورودی .اون دوتارو عوض کن.همین.این دوتا وظیفشون کنترل برق دزدیه.منو بخاطر کوتاهیام در جواب دادن ببخشید.دسترسیم به نت محدود شدخ.سوالی داشتی برای جواب سریع تماس بگیر.
برکت خداوند با شما باد

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با سلام و تشكر از دوستان متخصص
من دو تا پاور گرين مدل
GREEN GP330A version 2.0
دارم كه كلا برقشون قطع بود و حتي خروجي بنفش يعني 5.1 ولت را هم نداشت
روي هينگ سينك اوليه قطعه tt2148 تركيده بود و كنار سيم پيچهاي خروجي نزديك خازنهاي خروجي يكي از ديودها مستقيم شده بود بقيه ديودهاي كل مدار و حتي آيسي tl494 و قطعات روي هيت سينگ دوم سالمند كه دو قطعه معيوب را تعويض كردم حالا فقط خروجي سيم بنفش يعني 5.1 ولت را دارم و بازهم پاور كار نمي كند دوستان عزيز لطفا راهنمايي بفرمايند كدام قسمت يا قطعه ممكنه ايراد داشته باشد ؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
مثل اينكه سايت در استراحت مطلق بسر ميبره چند روزه از دوستاي متخصص عزيزمون خبري نيست از سال پيش من نبودم حالا كه برگشتم فعاليت سايت خيلي فرق كرده اون موقع يادمه سئوالي كه مطرح مي شد دوستان ارجمند در همون روز زحمت جوابو مي كشيدند
باز هم ممنون و متشكرم اميدوارم هرجا تشريف داشته باشين خوب و خوش و سلامت باشيد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا