آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بررسی مشکلات پاور - بخش دوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
حالا كه دوستان تشريف ندارند بذاريد يك موضوعي در مورد مادربرد elite group آنبرد براي دوستان كه برام پيش اومد توضيح بدم بعد از نصب هر نوع ويندوزي موقع خاموش كردن سيستم بطور خودكار سيستم خاموش نمي شد و بايد برقشو قطع ميكردي كه در اين مورد قبل از هرچيزي ايراد بنظر مربوط به پاور ميشه كه نبود و كليه قطعات جداگانه تست شد ايراد بخود مادربرد مربوط بود و يه روش جالب هم كه باعث شد مادربرد بدون تعمير بدرستي كاركند اين بود كه بجاي ورودي برق 24 پين از ورودي 20 پين استفاده نماييم
با اين روش مشكل حل شد و حالا سئوال اينست علت اين امر چيست؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
و يك تجربه ديگر در مورد مادربرد abit كه باز هم ايراد بنظر به پاور برميگردد كامپيوتر خودبخود خاموش ميكرد كليه خازنهاي روي مادربرد و اطراف سي پي يو در ظاهر سالم بودند ولي ايراد از خازنهاي اطراف سي پي يو بود كه موقع تست با خازن سنج مقدارشون خيلي پايين اومده بود

dimooss

کاربر
2010-01-07
10
14
با سلام

من یه پاور
atx 400 W
دارم..وقتی سیم سبز رو به سیاه وصل میکنم که روشن بشه...فن یه دور میزنه و هیچی...روشن نمیشه
خازن ها بنظر سالمه..فیوز هم که سالمه...از سیم بنفش میتونم تا 7 آمپر جریان بگیرم ولی بقیه خاموشن
روی برد و همچنین پشت مدار روی پایه های یکی از ترانزیستور های
(CEP603Al)
روی هیت سینک علامت حرارت دیدگی مشاهده میشه
بنظرتون مشکل از همین جاست یا میتونه از جای دیگه هم باشه
در ضمن ولتاژ سیم سبز 3.95 ولت هستش..سیم بنفش هم 5.17
ممنون

آخرین ویرایش:

amiryazdani1

کاربر
2010-11-16
6
3
سلام. پاور من elegance p4-600w می باشد می خواستم ببینم برای استفاده از کارت گرافیک ati 5750 کافیه؟ برای 5570 چطور؟
سیستم:
main:G31M-S2L
ram:2*1gb ddr2
cpu:e2180 2ghz
dvd rw:samsung
video card:eek:n board
و اگه کافی نسیت شما چه پاوری رو پیشنهاد می کنید؟ قیمتش چنده؟​

aramis

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-24
303
1,901
آذربایجان
حالا كه دوستان تشريف ندارند بذاريد يك موضوعي در مورد مادربرد elite group آنبرد براي دوستان كه برام پيش اومد توضيح بدم بعد از نصب هر نوع ويندوزي موقع خاموش كردن سيستم بطور خودكار سيستم خاموش نمي شد و بايد برقشو قطع ميكردي كه در اين مورد قبل از هرچيزي ايراد بنظر مربوط به پاور ميشه كه نبود و كليه قطعات جداگانه تست شد ايراد بخود مادربرد مربوط بود و يه روش جالب هم كه باعث شد مادربرد بدون تعمير بدرستي كاركند اين بود كه بجاي ورودي برق 24 پين از ورودي 20 پين استفاده نماييم
با اين روش مشكل حل شد و حالا سئوال اينست علت اين امر چيست؟

باسلام

دوست عزیز دربیشترموارد با آپدیت بایوس این مشکل رفع میشود

من خودم وقتی cpu مادربردم راعوض کردم این مشکل راداشتم که باآپدیت بایوس ....

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سلام. پاور من elegance p4-600w می باشد می خواستم ببینم برای استفاده از کارت گرافیک ati 5750 کافیه؟ برای 5570 چطور؟
سیستم:
main:G31M-S2L
ram:2*1gb ddr2
cpu:e2180 2ghz
dvd rw:samsung
video card:eek:n board
و اگه کافی نسیت شما چه پاوری رو پیشنهاد می کنید؟ قیمتش چنده؟​

اكثر پاورهايي كه 500 الي 1000 وات برچسب هستند و واقعي نيستند ولي در كل كار مي كنند و مي تونيد از همين پاور استفاده كنيد و پاورهاي گرين كه وزن سنگين هم دارند داراي وات نوشته شده واقعي يا تقريبا واقعي را دارند ولي قيمتشون خيلي بالاست و تجربه ديگري هم كه من در تعميرات متوجه شده ام اين پاورهاي گرين با اينكه داراي دقت خوبي هستند بازهم خرابي زياد دارند

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با سلام

من یه پاور
atx 400 W
دارم..وقتی سیم سبز رو به سیاه وصل میکنم که روشن بشه...فن یه دور میزنه و هیچی...روشن نمیشه
خازن ها بنظر سالمه..فیوز هم که سالمه...از سیم بنفش میتونم تا 7 آمپر جریان بگیرم ولی بقیه خاموشن
(CEP603Al)
ممنون

درسته همون قطعه سوخته بعداز تعويض قطعه با لامپ تست اول پاورتو تست كن تا دوباره همون قطعه نسوزد چون احتمال خرابي قطعات ديگر نيز وجود دارد و بيشتر از همه دنبال ديود خراب بگرد

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
سلام بر دوستان
فعالیت هنوز برقراره.من دسترسی به نت ندارم.از دوستانم تقاضا کردم لطفا موقتا تلفنی در خدمت و پاسوخگوی دوستانم
برکت خداوند با شما باد

rahmanian

کاربر
2010-12-06
5
1
سلام من یه پاور دارم که پاور گود دارد اما با اتصال سیم سبز و مشکی روشن نمیشه ای سی های 339 و 7500 رو هم عوض کردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Padashi

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
با سلام

من یه پاور
atx 400 W
(CEP603Al)
ممنون

با سلام دوست عزیز به احتمال زیاد با تعویض آن مشکل حل میشود ولی معمولا درپاورها این ترانزیستور به تنهایی نمیسوزد و همراه ترانزیستور کناریش میسوزد یعنی شما باید هر دو ترانزیستور را تعویض کنید . در ضمن مقاومتهای کنار هدسینک را هم به دقت تست کنید .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا