آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: بخار شوی دلونگی مدل XVT3000

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
ببخشین مگر بوبین اون قطعه چهار گوشی که جلوی همین استوانه قرار دارد نیست؟ 20200304_13190655555555555.jpg20200304_1314536666.jpg

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,177
گنبد کاووس
البته بنده این مدل رو ندیده بودم ولی همانطور که دوست بزرگوار امیرسجاد فرمودند
بوبین پرس شده میباشد و قابل تعمیر نیست
بوبین رو که در آوردی شیربرقی رو باید با ملاحظه باز و سرویس کنید
دقت کن نشکونیش

احتمال قوی بوبین سالمه و فقط شیر برقی نیاز به سرویس داره

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
احتمالا دلیل اوپن بودن با تست اهم متر دیود دار بودن بوبین هست بهتره با برق شهر مستقیم تستش کنی

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
احتمالا دلیل اوپن بودن با تست اهم متر دیود دار بودن بوبین هست بهتره با برق شهر مستقیم تستش کنی

سلام :
متاسفانه از هر دو جهت اهم گرفتم اوپن بود و برق مستقیم هم وصل کردم عکس العملی نداد .
درآوردن بوبین و شیر هم داستانی داره چون خیلی کار کرده و جرم گرفته امکان شکستگی داره ، نحوه در آوردن بوبین و شیر بدون تجربه قبلی و راهنمایی کار مشکلی هست درسته؟

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
نه اتفاقا من چندین مورد از اینها رو باز کردم و لی هیچکدوم نشکستند مشگل چسب خورده بودن اون هست که با نیروی زیاد با اچار معمولی باز میشه شما اگه قصد تعمیر رو دارید باید علاوه بر شیر برقی خود مخزن رو هم باز کنی توشو جرم زدایی کنی چون مشگل اصلی از اونه در ضمن با باز کردن مخزن واشر اب بندی مخزن از بین میره و باید فکر واشر هم باشی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,177
گنبد کاووس
دوست بزرگوار
باز هم میگم
به احتمال بسیار قوی بوبین سالم میباشد فقط شیر برقی باید سرویس بشه که متاسفانه نمیخواهید انجام دهید و یا توانایی انجامش رو ندارید
هر چند با قرار دادن تصاویر و توضیحات بیشتر و کافی میتونستی بازش کنی ولی خیلی کوتاهی میکنی و از حوصله پاسخ دهنده خارج میکنی

علی ایحال این آخرین پست بنده در این تاپیک میباشد
احتمال زیاد سلامت بوبین رو گفتم
سرویس شیر برقی رو هم گفتم
با احترام به نظریه

[hide] دوست گرامیم جناب Newman1 نیازی به باز نمودن مخزن نمیباشد مگر در هنگام ناچاری و ضرورت

لذا مخزن رو توسط جوش شیرین و سرکه شستشو دهید
تمرکزتون فقط به شیر برقی باشد
هنگامی که شیر برقی جرم گرفته باشد بوبین نمیتونه فنر و سوپاپ داخلی رو تحریک کنه لذا بخار به خوبی خارج نخواهد شد ویا اصلا خارج نمیشه [/hide]
این اصل کار بخارشو میباشد

موفق و پایدار باشید

آخرین ویرایش:

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
دوست بزرگوار
باز هم میگم
به احتمال بسیار قوی بوبین سالم میباشد فقط شیر برقی باید سرویس بشه که متاسفانه نمیخواهید انجام دهید و یا توانایی انجامش رو ندارید
هر چند با قرار دادن تصاویر و توضیحات بیشتر و کافی میتونستی بازش کنی ولی خیلی کوتاهی میکنی و از حوصله پاسخ دهنده خارج میکنی

علی ایحال این آخرین پست بنده در این تاپیک میباشد
احتمال زیاد سلامت بوبین رو گفتم
سرویس شیر برقی رو هم گفتم
با احترام به نظریه دوست گرامیم جناب Newman1 نیازی به باز نمودن مخزن نمیباشد مگر در هنگام ناچاری و ضرورت

لذا مخزن رو توسط جوش شیرین و سرکه شستشو دهید
تمرکزتون فقط به شیر برقی باشد
هنگامی که شیر برقی جرم گرفته باشد بوبین نمیتونه فنر و سوپاپ داخلی رو تحریک کنه لذا بخار به خوبی خارج نخواهد شد ویا اصلا خارج نمیشه
این اصل کار بخارشو میباشد

موفق و پایدار باشید

سلام مهندس عزیز من هم از خدا میخواستم که بوبین نسوخته باشه ، اما عزیز دل بوبین یاcoil یا سیم پیچ در صورت سلامت باید اهمیک ولیوش مقدار کمی باشد در حد چندین اهم اما وقتی مقاومت بین دو سر سیم پیچ را با اهم متر میگیری اوپن نشون میده یعنی مسیر سیم پیچ یکجا قطع شده یا به عبارتی سوخته .

که متاسفانه با قیمتی که چند جا گرفتم پایینترینش بوبین و شیر ۲۲۰۰۰۰تومان گفتند البته اینقدر مملکت گل و بلبل هست که ۳۵۰۰۰۰هم بهم قیمت دادند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
نوشته روی بدنه شیر برقی tf 140 به معنای داشتن ترموفیوز هست که پس باید شیر خیلی داغ شده باشه که ترموفیوزش سوخته

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,177
گنبد کاووس
سلام مهندس عزیز من هم از خدا میخواستم که بوبین نسوخته باشه ، اما عزیز دل بوبین یاcoil یا سیم پیچ در صورت سلامت باید اهمیک ولیوش مقدار کمی باشد در حد چندین اهم اما وقتی مقاومت بین دو سر سیم پیچ را با اهم متر میگیری اوپن نشون میده یعنی مسیر سیم پیچ یکجا قطع شده یا به عبارتی سوخته .

که متاسفانه با قیمتی که چند جا گرفتم پایینترینش بوبین و شیر ۲۲۰۰۰۰تومان گفتند البته اینقدر مملکت گل و بلبل هست که ۳۵۰۰۰۰هم بهم قیمت دادند .
باید دقت بیشتری میکردید
در رابطه با قیمت لوازم
[hide] خیرا بوبین رو در توپخونه قیمت گرفتم ۸۰ تومن جنس معمولی و ۱۴۰ تومن جنس خوبش بود [/hide]
بوبین سالم بود و نشان سالم بودنش
[hide] تیک تیک کردن شیر برقی به هنگام فشار شستی بود [/hide] حیفش کردی و سوزوندیش

آخرین ویرایش:
بالا