آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: بخار شوی دلونگی مدل XVT3000

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
سلام
الان دیگه وقتی کلید دسته را فشار میدم تق تق نمی کند و بخار هم نمی دهد. فکر میکنم شیر برقی از کار افتاده است .برق سر بوبین دارم وقتی کلید دسته را فشار میدم و بوبین صدا و عکس العملی نشون نمیدهد. مهره انتهای بوبین را دراوردم چگونه باید جدا کرد .تشکر

لطفا فقط بگین شیر برقی چگونه باید عوض یا تعمیر کنیم.

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
مهره بوبین رو باز کنید و از شیر برقی جدا کنید
فقط از خود شیر برقی تصویر واضح قرار دهید
اگر میخواهید مشکلتون حل شود‌ لطفا سوالها رو دقیق و شفاف پاسخ دهید

البته این توصیه در صورتی میباشد که بر طبق گفته خودتان مراحل قبل کلا چک شده و بدون مشکل میباشد
که فرمودید همه چی مرتبه

ATTACHمشاهده فایل‌پیوست 163705E]

سپاسگزارم

یک هفته تمام تو کل این سایت و کل گوگل رو گشتم و زیرو رو کردم متاسفانه در رابطه با سرویس نمودن شیر برقی هیچ مطلب و راهنمایی گنجانده نشده است
شیر برقی و بوبین اصلی تربن بخش بخارشو میباشد و
قیمت بسیار بالایی هم داره

[hide]
آیا شیر برقی رو باز و تمیز کردید؟
چطور تمیز کردید؟

شیربرقی هنگام فشردن شاسی صدای تیک میکنه؟

بابت خروجی بخار و فشار بخار چیز دیگه ای وجود نداره
بابت همین احتمال بسیار زیاد خود شیر برقی تا مخزن جرم گرفتگی داره

آیا مستقیما هم فشار بخار رو تست کردید ؟
بطوری که شیلنگها رو کلا جدا نمایید که با فشار شستی کلید فقط از دهانه شیر برقی بخار خارج شود
آیا باز هم خروج فشار بخار ضعیف میباشد؟
اگر پاسخ مثبت بود

مهره بوبین رو باز نمایید
باید شیر برقی رو سرویس نمایید
بعد از جدا نمودن بوبین فقط از شیر برقی تصویر قرار دهید تا بگم چگونه باز میشه
[/hide]

دوست بسیار عزیزم تشکر فران از شما و راهنمایی
مشکل بخارشوی بنده که کنوود میباشد بر طبق همین اشاراتی که نمودید و با سرویس نمودن شیر برقی کاملا مرتفع گردید
بسیار ممنون و سپاسگزارم ::smiley_on_tredmi::

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود . اگر شیر برقی قسمت سیم پیچ بوبین خراب شده قابل تعمیر نیست پرسی است . با اهم متر میشه تشخیص داد خرابه یا سالم است . اگر فسمت مجرایش رسوب گرفته میتونستی مقداری جوش شیرین با اب حل کنی وبه مخزن بخارشو اضافه کنی بعد از کار کردن رسوب از بین مرفت یا شستشو با سرکه سفید
با سپاس

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
درود . اگر شیر برقی قسمت سیم پیچ بوبین خراب شده قابل تعمیر نیست پرسی است . با اهم متر میشه تشخیص داد خرابه یا سالم است . اگر فسمت مجرایش رسوب گرفته میتونستی مقداری جوش شیرین با اب حل کنی وبه مخزن بخارشو اضافه کنی بعد از کار کردن رسوب از بین مرفت یا شستشو با سرکه سفید
با سپاس

بله دوست عزیزم
اتفاقا همین سرکه سفید و جوش شیرین همان بخشی میباشد که تو کل نت در موردش نوشته شده در صورتی که اگر حتی یک سال مداوم و روزی سه بار هم این کار رو انجام دهید مشکل برطرف نخواهد شد
مگر اینکه:
[hide] شیر برقی کاملا باز و سرویس شود [/hide]

با تشکر از شما

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
بله دوست عزیزم
اتفاقا همین سرکه سفید و جوش شیرین همان بخشی میباشد که تو کل نت در موردش نوشته شده در صورتی که اگر حتی یک سال مداوم و روزی سه بار هم این کار رو انجام دهید مشکل برطرف نخواهد شد
مگر اینکه:
hidden content may not be quoted

با تشکر از شما

درود جناب آقای شهریار ممنونم از راهنمایتان .بله جوش شیرین و سرکه سفید خیلی وقت ها جواب نمیده باید سرویس بشه .اما در مرحله اول قبل از باز کردن دستگاه مثل اتو که فسمت بخار مشکل پیدا کرده با سرکه وجوش شیرین مشکل حل شده .و در صورت حل نشدن باز کردن دستگاه وسرویس. ممنونم

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
مهره بوبین رو باز کنید و از شیر برقی جدا کنید
فقط از خود شیر برقی تصویر واضح قرار دهید
اگر میخواهید مشکلتون حل شود‌ لطفا سوالها رو دقیق و شفاف پاسخ دهید

البته این توصیه در صورتی میباشد که بر طبق گفته خودتان مراحل قبل کلا چک شده و بدون مشکل میباشد
که فرمودید همه چی مرتبه

ATTACHمشاهده فایل‌پیوست 163705E]

سپاسگزارم

سلام مهندس جان قبلا شیر برقی با فشار دکمه دسته تیک تیک میکرد یعنی باز و بسته میشد ولی الان حتی برق را سر بوبین هم که میدم عکس العملی نشان نمیدهد .
ضمنا گفتین مهره بوبین را باز کن باز کردم بوبین به چپ وراست حرکت میکنه نمی دانم باید با زور بیرون بکشم از اون پیچ یا ومحور وسط یا با چرخش ، البته چون بوبین چهار گوش است جای چرخش ندارد چون به مخزن گیر میکند .
لطفا راهنمایی کنید چگونه بوبین را دربیارم و اگر سالم بود چگونه شیر برقی و مسیر تا مخزن را تمیز کنم .متشکرم

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
بابت خروجی بخار و فشار بخار چیز دیگه ای وجود نداره
بابت هنین احتمال بسیار زیاد خود شیر برقی تا مخزن جرم گرفتگی داره

آیا مستقیما هم فشار بخار رو تست کردید ؟
بطوری که شیلنگها رو کلا جدا نمایید که با فشار شستی کلید فقط از دهانه شیر برقی بخار خارج شود
آیا باز هم خروج فشار بخار ضعیف میباشد؟
اگر پاسخ مثبت بود

مهره بوبین رو باز نمایید
باید شیر برقی رو سرویس نمایید
بعد از جدا نمودن بوبین فقط از شیر برقی تصویر قرار دهید تا بگم چگونه باز میشه

سلام :
مهندس شهریارعزیز از اینکه وقت میگذارین سپاسگزارم . قطع به یقین بوبین شیر برقی من سوخته چون اهم چک کردم کلا قطع بود لطفا برای درآوردن بوبین و شیر برقی راهنمایی کنید مهره انتهایی را باز کردم بوبین به چپ و راست حرکت داره منتها من نمی دونم باید با زور و فشار بیرون بیاورم یا ، البته یا که نداره چون با چرخش به بدنه مخزن گیر میکند در هر صورت برای باز کردن بوبین و شیر راهنمایی بفرمایید متشکرم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,690
10,184
گنبد کاووس
سلام :
مهندس شهریارعزیز از اینکه وقت میگذارین سپاسگزارم . قطع به یقین بوبین شیر برقی من سوخته چون اهم چک کردم کلا قطع بود لطفا برای درآوردن بوبین و شیر برقی راهنمایی کنید مهره انتهایی را باز کردم بوبین به چپ و راست حرکت داره منتها من نمی دونم باید با زور و فشار بیرون بیاورم یا ، البته یا که نداره چون با چرخش به بدنه مخزن گیر میکند در هر صورت برای باز کردن بوبین و شیر راهنمایی بفرمایید متشکرم

با تشکر از دوست عزیزم امیرسجاد بابت مشارکت و کسب اجازه از دیگر دوستان بزرگوار

فدات شم آخرش هم درست و درمون پاسخ سوالهایی رو که میپرسم نمیدی و فقط میخوای درستش کنی ولی بدون توجه
الان هم که میگی بوبین رو سوزوندی

بوبین خودش ۱۵۰ تومنه
لطفا کمی دقت کنید وگرنه تو این بد روزگار خسارت وارد میکنید و جبران دشواره

اگر بوبین سوخته باشه شیربرقی عمل نمیکنه
احتمالا اشتباه میکنی و جفتش هم سالمه

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,690
10,184
گنبد کاووس
لطفا بفرمایید
۲۰۲۰۰۳۰۶_۲۰۲۵۴۶.png

مهره بوبین که میگی کدومه ؟
آیا در هر دو بخشی که علامتگذاری کردم مهره وجود دارد

یک بخش رو دایره کشیدم
بخش دیگر رو فلش قرار دادم

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
مهندس عزیز ، ابتدا شیر عمل میکرد و صدای تق تق هم داشت فقط فشار بخار کم بود و من کلید دسته را شاید ۱۰ ثانیه نگه داشتم کلا صدا و بخار قطع شد و حالا هم که اهم چک کردم بوبین که همون مکعبی شکل هست و در انتهاش یک مهره دارد کلا اوپن هست که نشان میدهد سیم پیچ قطعی دارد یعنی سوخته و حالا لطفا برای درآوردن بوبین و تعویض شیر برقی راهنمایی بفرمائید متشکرم

بالا