آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بحث در مورد مشکل بيرون نيامدن درب انواع سي دي رام و رايتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

fa_re51

کاربر
2009-01-18
2
11
دوستان روش كاغذ گذاشتن خيلي بهتر جواب ميده اينجوري بيشتر مواقع ديگه نياز نيست دستگاه رو باز كنيد نياز نيست چرخ دنده ها رو تميز كنيد يا اينكه كش عوض كنيد از چند تكه كاغذ كوچيك استفاده مي كنيم .
چطو ر می شه با شکل نشان دهید

kohdash2008

کاربر
2009-04-09
1
10
با سلام :
من چند بار هم سی دی رام وهم dvd رام تعمیر کردم که همشون همین مشکل رو داشتند به نظر من اولین راه وساده ترین راه 1-بادگیری با دستگاه باد و بیرون آوردن غاتکها و چرخ دندها و شستن با الکل

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
با سلام :
من چند بار هم سی دی رام وهم dvd رام تعمیر کردم که همشون همین مشکل رو داشتند به نظر من اولین راه وساده ترین راه 1-بادگیری با دستگاه باد و بیرون آوردن غاتکها و چرخ دندها و شستن با الکل
با سلام
دوست عزيز بله با تمييز كردن وشستن ان درست ميشود اما با باد گرفتن موافق نيستم چون ذرات گرد غبار وارد لنز ميشود ولنز را ازبين ميبرد در ضمن بيشتر خرابي در درايو ها مربوط به تسمه هست از تسمه خوب استفاده كن با تشكر

آشنا

کاربر
2009-02-16
70
145
با سلام
من dvd رایتری دارم که سیدی خوانده نمیشود فکر کنم از اپتیک آن باشد آیا اپتیک را میشد دوباره تنظیم کرد با 2 پتانسیومتری که روی اپتیک است چگونه ؟

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
با سلام
من dvd رایتری دارم که سیدی خوانده نمیشود فکر کنم از اپتیک آن باشد آیا اپتیک را میشد دوباره تنظیم کرد با 2 پتانسیومتری که روی اپتیک است چگونه ؟

با سلام
دوست عزیز اول باید اپتیک را تمیز کنی.برای اینکار میتوانی:
باد بگیری و یا با گوش پاک کن ویا مثل من با کهنه بچه تمیز کنی.بله با کهنه بچه که از داروخانه تهیه میکنی .پنبه ای وسفید ایت.یک تکه از آن را ببر و باآن تمیز کن.فقط مواظب باش به اپتیک خش نزنی.
موفق وپیروز باشید

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,063
iran
fery11.blogfa.com
مشکل شما

سلام

من از دوستان تشکر میکنم بابت راهنمایی های مفید.

روش تشخیص خراب بودن اپتیک به شرح زیر است

1:نداشتن نور

2:لود نکردن اپتیک ..یعنی پایین و بالا نرفتن اپتیک که مربوط به لودینگ
است.ویا اپتیک.

اما شما اگر اینه را چک کردید ok بود باید موتور sp و sl را چک کنید.
cdu31a.gif

آشنا

کاربر
2009-02-16
70
145
با تشکر از راهنمایی دوستان
آیا میشد هر اپتیک dvd را روی دیگری انداخت
لطفا چند مثال بزنید مشکل دیگری داشتم که موتور sp سیدی را نمیچرخاند موتور دیگری انداختم که باز هم سیدی چرخانده نمیشود آیا میشد از برق آن باشد

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
با تشکر از راهنمایی دوستان
آیا میشد هر اپتیک dvd را روی دیگری انداخت
لطفا چند مثال بزنید مشکل دیگری داشتم که موتور sp سیدی را نمیچرخاند موتور دیگری انداختم که باز هم سیدی چرخانده نمیشود آیا میشد از برق آن باشد
با سلام
دوست عزیز هر اپتیک شماره بخصوصی داره که با برچسب پشت اپتیک میچسبانند.
2: نچرخیدن موتور : یا از خود موتور یا از فلت مربوطه و مرحله سوم آیسی موتور درایو است که باید تعویض شود
برای تشکر دوست عزیز شما باید دگمه تشکر را فشار دهید نه در تایپیک خود بنویسید تشکر.اینرا به همه دوستان واساتید عرض میکنم نه تنها به شما. ( البته جسارت نباشد )کلیک بر روی تشکر موجب دلگرمی ما جواب دهنده هاست

آشنا

کاربر
2009-02-16
70
145
من از کجا میتونم اپتیک سی دی رام و دی ودی رام ها را خریداری کنم در اصفهان این اپتیک ها را گیر نیاوردم آیا جای معتبری را سراغ دارید که با قیمت مناسب بتونم آنها را خریداری کنم با پست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا