آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بحث در مورد مشکل بيرون نيامدن درب انواع سي دي رام و رايتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
ايسي لودينگ كودوم00000

با سلام نیاز به توضیح خاصی ندارد اگر کمی دقت کنید پیدا خواهید کرد خروجی این قطعه ولتاژ و فرمان برای موتورها درب و لتز تنظیم می کند

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
ايسي لودينگ كودوم00000
با سلام؛
آي سي مورد نظر از سري IC 3phase motor driver مي باشد. بسته به نوع درايو شما، اگر قديمي باشد از 2 آي سي رديف BA***x استفاده مي شود كه معمولا" آي سي درب BA6*** است. اما در درايوهاي جديدتر جهت موتور هد و موتور درب از يك آي سي استفاده مي شود و معمولا" اين آي سي از سري BD***x و يا xx3044xx مي باشد. به هر حال مشخصه بارز آن و يا بهترين روش تست آن ، خروجي سه خط ولتاژي تا سر موتور است.
موفق باشيد!

alfiofsky

کاربر
2008-12-31
1
8
دوستان من دی وی دی رامم ، dvd رو هنگام خوندن به بیرون پرتاب میکنه وقتی هم که با دست موتور رو میچرخونم یه صدایی از توش میاد که انگار یه چیزی توش خورد شده، همیشم وقتی درشو میبندی دوباره خودش در خودشو باز میکنه، کلافم کرده چیکار کنم؟

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
دوستان من دی وی دی رامم ، dvd رو هنگام خوندن به بیرون پرتاب میکنه وقتی هم که با دست موتور رو میچرخونم یه صدایی از توش میاد که انگار یه چیزی توش خورد شده، همیشم وقتی درشو میبندی دوباره خودش در خودشو باز میکنه، کلافم کرده چیکار کنم؟
صدای که میدهد طبیعی است
دستگاه را خوب تمیز کن و محور سینی درب را گریس بزن و میکروسویچ درب را چک کن سالم باشد. آهن ربای درب را هم چک کن

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
سلام بر دوستان.سی دی رام من سی دیرو نمیچرخونه . موتورشم عوض کردم ولی نچرخوند.موتور سی دی.تمیزشم کردم.با دست 1 دور میچرخونمش بعد راه میوفته.چیکار کنم ک خودش سیدیرو بچرخونه ؟؟؟
با تشکر

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
سلام بر دوستان.سی دی رام من سی دیرو نمیچرخونه . موتورشم عوض کردم ولی نچرخوند.موتور سی دی.تمیزشم کردم.با دست 1 دور میچرخونمش بعد راه میوفته.چیکار کنم ک خودش سیدیرو بچرخونه ؟؟؟
با تشکر
با سلام دوست عزيز cdrom چه ماركي هست شما به فلت ان نگاهي كنيد ايسي لودينگ را لحيم كاري كنيد واگر از موتور ان مطمئن هستيد احتمالا اپتيك ضعيف شده است

irantksat

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-11-02
888
6,496
با تشکر

دوست من سلام
کافیست کمی اسپری روغنی داخل آن بزنید آنوقت درست میشود

dariuosh

کاربر
2009-01-18
12
20
با سلام خدمت دوستان
من چند تا از سي دي رام و رايتر هايم درب آنها به سختي و گاهي اوقات با يك مبله بيرون مي آيد.آيا روشي براي تعمير آنها هست.؟لطفاً راهنمايي كنيد
سلام راه حل قطعی و راحتی که من همیشه استفاده می کنم اینه که چسب کلاسور می خری (برچسبهای گرد سوراخ دار) که انگار ساخته شده برای این کار . بعد بدون اینکه درب درایوت رو باز کنی با یک کاتر از روی درایو برچس دور پولکی رو گرد می بری و اون رو بیرون میاری بعد چند تا از اون چسبها رو توی پولکی میچسبونی بطوری که این چسبها بین پولکی و سر اسپیندل موتور درایو قرار می گیرن بعد پولکی رو سر جاش میزاری و تموم .البته همیشه بهتره که چسبا رو با دو سه تا شروع کنی و اگه جواب نگرفتی تعدادشو بیشتر کنی .این ایراد هم از اینجا ناشی میشه که بعد از یه مدت کار کردن درایو از تماس آهنربای پولکی سر اسپیندل موتور مغناطیس میشه و به سختی پولکی رو به خودش جذب می کنه و دیگه موتور برای eject کردن نمی تونه این دو رو از هم جدا کنه و راهشم اینه که شما بین این دو تا فاصله بندازی تا قابلیت جذب اونها رو کم کنی.
موفق باشی.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا