آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

بازی موش و ترکیدن K3878

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام خسته نباشد
حرف شما رو قبول اقای بهبود ماهیو گیر نیستم ولی ماهیو دو ستی میارن واسم
اگه روزی حدود8 الی 10 تا دستگاه جوش برای تعمیر براتون بیاورند بازم میای ترانس ها رو سیم پیچی کنی؟؟ که حدقل نصف روز تو تلف میکنی شایدم بیشتر واسه یک دستگاه جوش ؟؟در روز بتونی 8 تا دستگاه جوش درست کنی جای تحصین داره یا نه ؟؟
شغل اصلی خودم سیم پیچی الکترو موتور است ترانس که شما میپیچید واسه من مث اب خوردنه ولی ارزش تلف کردن دقیقه ها زندگی رو نداره
وقتی میخای تعمیرر کار باشی باید کل قطعات تعمیرات دستگاه های که انجام میدید رو داشته باشد
با سلام
دوست عزیز در ابتدا آرزوی هر چه بیشتر شدن مراجعین و رونق بازار تون رو خواستارم، صحبت سر تعداد مراجعه و وقت داشتن یا نداشتن نیست،بنده هم زمان با کار تعمیر اینورتر،کار تعمیر ترانس برق و مشعل و برق صنعتی هم انجام میدم که کل شبانه روز رو در گیرم حتی وقتی میخوابم خواب هم این چیزا رو میبینم!اما صحبت سر دو قضیه مهم هستش اول اینکه بعضی کار ها باید برای افزایش بار فنی و علمی انجام بشه تا حداقل ساختمان و طرز کار اون قطعه یا وسیله تشریح شه که تو آینده صد در صد به درد میخوره
دوم اینکه تو مطالب گذشته ذکر کرده ام که بنده اینجا با محدودیت قطعه مواجه ام و تا این قطعه ی مورد نظر به دستم برسه وقتم تلف میشه و برای یه تعمیر کار وقت مهمه همان طور که خودتون هم ذکر کردین،پس نیم ساعت وقت برای یه ترانس سوئیچینگ به نظر بنده معقول تر از گشتن دنبالش و پول ریختن به حساب و منتظر موندن هستش......
امیدوارم اصل صحبت منو برداشت کنید
سلامت و پیروز باشید

reza2195

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-06
23
55
با سلام اگر آدرس فروشگاهی که این ترانس رو داره اعلام کنید ممنون خواهم شد.

hosein-es

کاربر
2014-02-02
16
15
با سلام
در ادامه ی تاپیک طرز پیچیدن ترانس سوئیچنگ رو قرار میدم تا دوستان عزیز استفاده کنن
اول از همه یه عکس از برد قرار میدم تا دوستان بدونن ترانس مربوط به کدام دسته س
تو این عکس از نمای بالا پایه های ترانس نامگذاری شده و اولین عدد که 1 هستش مربوط به نقطه ی سفید رنگ بالای بدنه ی ترانس هستش.اکثرا این علامت رو دارن اگه مال شما نداره با یه ذره لاک یا رنگ علامت بزارین تا موقع نصب مجدد دچار مشکل نشین
از اونجا که بنده به واسطه ی شلوغی محل کارم که وسط اتوبان هستش!!سر و صدا زیاده حواسم پرت میشه و دور نمیشمرم به اینصورت عمل میکنم که متراژ همون سیمی که وا کردم رو سیم نو رو میبرم و میپیچم اینجوری راحتر هستش.فقط باید هنگام باز کردن سیم پیچ قبلی سر و ته سیم رو شماره بزنید تا بدونین معادل سیم جدید این سیم پیچ به کدون پایه ها وصل میشه.برای مثال اگه از پایه ی 5 شروع به باز کردن میکنید همون ابتدای کار سر سیم رو که باز کردید رو شماره 5 بزنید و بدون شمردن دور تا ته باز کنید،ته این سیم به پایه ی 6 وصل میشه این سر رو هم جدا کردید شماره 6 بهش بزنین و بندازین یه گوشه ای.فقط نکته اینه که عکس اون جهت رو که دارین باز میکنید رو برای پیچیدن سیم تازه یاد داشت کنید،تو شکل همه رو توضیح میدم
http://uupload.ir/files/n1ph_afsoongar_681464.jpg

اینم از مراحل انجام کار تو تصویر زیر.سوال داشتین داداش کوچکتون در خدمتتون هستش دوستان گلم.موفق باشین

http://uupload.ir/files/lfbd_untitled.jpg
سلام مهندس
ممنون از وقتی گذاشتی و با شکل نحوه ی پیچیدن ترانس رو توضیح دادی
فقط میخواستم یه خواهشی ازت داشته باشم
اگه میشه لطف کنی ضخامت دقیق سیم های لاکی به کار رفته تو این ترانس
به همراه تعداد دور شون رو هم قرار بدید
علت این درخواستم اینه که اولن من میکرو متر ندارم
ثانین این کار شما باعث میشه تا یه رفرنس خوب و دقیق برای
پیچیدن این ترانس داشته باشیم توی انجمن.
باز هم ازت خیلی ممنونم مهندس بهبود.
منتظر پاسختون هستیم.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
خواهش میکنم انجام وظیفه بوده
دوست عزیز نمره سیم و تعداد دور رو ندارم همون طور که بنده در پست های قبلی ذکر کرده ام از ترانس لامپ کم مصرف سیم لاکی مربوطه رو در آوردم و همون متراژی که باز کردم رو دوباره پیچیدم و ترانس معیوب رو تعمیر کردم،بدون توجه به نمره سیم و بدون میکرو متر،فقط به صورت نظری،یه روش ساده دارم که تا حدودی خوبه،یه تیکه خمیر با آرد نون بگیر و گوله ش کن،سیم لاکی ترانس معیوب رو وسط خمیر یخورده فشار بده یه شیار نازک بنداز وسط خمیر بعدش سیمی که میخوای جاش بزنی رو تو همون شیار به دقت جا بزن نباید زیاد شل و زیاد سفت بره تو شیار،خیلی ساده عین انسان های اولیه!!!
تو مورد بعدی اگه به این مشکل برخوردم حتما نمره سیم رو میگیرم و تعداد دور رو قرار میدم
پیروز و سلامت باشی

m_kazemi7

کاربر
2006-10-27
22
22
سلام من معمولا این ترانس ها رو اگه گیر نیارم سیم پیچی می کنم.
معمولا سوختن سیم پیچ ها اول و آخر شان است که یا می توانی یه دور از سیم کم کرده و سیم را به پایه ترانس برسانی و یا یک تک سیم بهش اضافه کنی و به پایه برسانی.
اگر هم کل سیم پیچ سوخته بود که باید تعداد دور را بشماری و به همان اندازه از یک سیم ضخیم تر یا مان سیم دوباره بپیچی.
در باز کردن ترانس هم معمولا هسته فریت چند تیکه میشه که نگرانش نشو. اون تکه ها رو بزار کنار همدیگه و چسب ۱ ۲ ۳ بزن اوکی کار میده.
سایز سیم رو بزرگتر بگیری مشکلی نداره ولی سعی کن تعداد دور رو دقیق بپیچی.
من چندین بار این کار رو کردم یک ساعت بیشتر طول نمیکشه و توپ هم جواب میده

اگه من بودم برد فرمانو تعمیر و یک 24 براش درست میکردم یا با پاور یا با ترانز

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
سلام خسته نباشد
حرف شما رو قبول اقای بهبود ماهیو گیر نیستم ولی ماهیو دو ستی میارن واسم
اگه روزی حدود8 الی 10 تا دستگاه جوش برای تعمیر براتون بیاورند بازم میای ترانس ها رو سیم پیچی کنی؟؟ که حدقل نصف روز تو تلف میکنی شایدم بیشتر واسه یک دستگاه جوش ؟؟در روز بتونی 8 تا دستگاه جوش درست کنی جای تحصین داره یا نه ؟؟
شغل اصلی خودم سیم پیچی الکترو موتور است ترانس که شما میپیچید واسه من مث اب خوردنه ولی ارزش تلف کردن دقیقه ها زندگی رو نداره
وقتی میخای تعمیرر کار باشی باید کل قطعات تعمیرات دستگاه های که انجام میدید رو داشته باشد
سلام.دوست ما،قصدشون اگردرست حدس زده باشم،تمرکز روی انجام تعمیر واقعی(حتی پیچیدن ترانس)هست.باحرف شماموافقم،وقتی برای این امور برای تعمیرکار شناخته شدنیست!ازنیروی کارآموز بایدکمک یادرشرایط ایده آل کارگرفنی. موفق باشید

فرستاده شده از LT22i

بالا