آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

بازی موش و ترکیدن K3878

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.دستگاه مورد نظر از سه برده های معمول که تو 99 درصد اینورتر ها هستش!
شواهدی نشون میده که دستگاه مدتی که بلا استفاده بوذه موش توش لونه کرده و یه بازی هایی در آورده!صاحب دستگاه گفتش پس از مدت ها وقتی خواستم ازش استفاده کنم با وصل به برق و زدن کلید برق یه صدای انفجاری اومد و دستگاه دیگه کار نکرد.K3878ترکیده.برد کوچولوی عمودی مربوط به تغذیه قطعاتش پودر شدن.ترانس کاهنده 300ولت هم یه ترشحاتی ازش زده بیرون و اولیه ش قطع شده
مشابه این برد رو دارم الان میتونم قطعات پودر شده رو جا بزنم و 3878هم دارم فقط مشکل بنده ترانس کاهنده س
آیا میشه این ترانس کاهنده رو درست کرد؟
با تشکر

http://uupload.ir/files/t5r_afsoongar_681443.jpg

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.دستگاه مورد نظر از سه برده های معمول که تو 99 درصد اینورتر ها هستش!
شواهدی نشون میده که دستگاه مدتی که بلا استفاده بوذه موش توش لونه کرده و یه بازی هایی در آورده!صاحب دستگاه گفتش پس از مدت ها وقتی خواستم ازش استفاده کنم با وصل به برق و زدن کلید برق یه صدای انفجاری اومد و دستگاه دیگه کار نکرد.K3878ترکیده.برد کوچولوی عمودی مربوط به تغذیه قطعاتش پودر شدن.ترانس کاهنده 300ولت هم یه ترشحاتی ازش زده بیرون و اولیه ش قطع شده
مشابه این برد رو دارم الان میتونم قطعات پودر شده رو جا بزنم و 3878هم دارم فقط مشکل بنده ترانس کاهنده س
آیا میشه این ترانس کاهنده رو درست کرد؟
با تشکر

http://uupload.ir/files/t5r_afsoongar_681443.jpg
سلام من معمولا این ترانس ها رو اگه گیر نیارم سیم پیچی می کنم.
معمولا سوختن سیم پیچ ها اول و آخر شان است که یا می توانی یه دور از سیم کم کرده و سیم را به پایه ترانس برسانی و یا یک تک سیم بهش اضافه کنی و به پایه برسانی.
اگر هم کل سیم پیچ سوخته بود که باید تعداد دور را بشماری و به همان اندازه از یک سیم ضخیم تر یا مان سیم دوباره بپیچی.
در باز کردن ترانس هم معمولا هسته فریت چند تیکه میشه که نگرانش نشو. اون تکه ها رو بزار کنار همدیگه و چسب ۱ ۲ ۳ بزن اوکی کار میده.
سایز سیم رو بزرگتر بگیری مشکلی نداره ولی سعی کن تعداد دور رو دقیق بپیچی.
من چندین بار این کار رو کردم یک ساعت بیشتر طول نمیکشه و توپ هم جواب میده

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
استاد دارابی عزیز خیییییییلی ممنون از راهنمائی و انرژی مضاعف توصیه هاتون.
استاد یه سوال تمام اتصالات بررسی شده و هیچ اثر اتصالی وجود ندارد حال این مسئله به نظر شما بی ربط به ورود موش به دستگاه نیست یا ارتباط با مسئله ی مهم دیگه ای داره که باعث ترکیدن3878 و ترانس و قطعات دیگه شده؟ ؟با تشکر

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
استاد دارابی عزیز خیییییییلی ممنون از راهنمائی و انرژی مضاعف توصیه هاتون.
استاد یه سوال تمام اتصالات بررسی شده و هیچ اثر اتصالی وجود ندارد حال این مسئله به نظر شما بی ربط به ورود موش به دستگاه نیست یا ارتباط با مسئله ی مهم دیگه ای داره که باعث ترکیدن3878 و ترانس و قطعات دیگه شده؟ ؟با تشکر
سلام
فکر نمی کنم ارتباطی به موش داشته باشد زیرا این ایراد زیاد پیش من اومده. فقط دقت کن که معمولا لاین های مسی برد تغذیه سویچینگ در چنین مواردی از بین می روند و دقیقا به همین دلیل و امکان ایراد مضاعف این قسمت هست که برد تغذیه سویچینگ را در بیشتر مدل ها به صورت جداگانه می سازند و توسط ۷ پین هدر به برد اصلی متصل می کنند.
قبل از تست دستگاه 'خروجی های بعد از ترانس و خازن ۱۰۰۰ میکرو ۵۰ ولت را هم تست کن

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
خیلی متشکرم از شما استاد دارابی عزیز،طبق فرمایش شما لاین 300ولتی که به اولیه این ترانس هستش کلا از بین رفته و باید ترمیم و سیم کشی بشه،فعلا ترانس رو باز میکنم و میپیچم و نتیجه رو اعلام میکنم تا انتقال تجربه ای باشه و دوستان در آینده استفاده بفرمایند.بی نهایت ممنون

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
خیلی متشکرم از شما استاد دارابی عزیز،طبق فرمایش شما لاین 300ولتی که به اولیه این ترانس هستش کلا از بین رفته و باید ترمیم و سیم کشی بشه،فعلا ترانس رو باز میکنم و میپیچم و نتیجه رو اعلام میکنم تا انتقال تجربه ای باشه و دوستان در آینده استفاده بفرمایند.بی نهایت ممنون

با سلام خدمت اساتید عزیز و دوستان گل
بنده ترانس مربوطه رو باز کردم و متاسفانه از انتهایئ ترین نقطه سیم پیچ قطع شده بود،به ناچار مجبور شدم دوباره بپیچم،از برد لامپ کم مصرف یه ترانس کندم و سیم هاشو خرج این ترانس کردم!ترانس رو روی برد جا زدم و روشن کردم و نتیجه عالی داد،بهتر از روز اول
در ضمن تو تاپیک ها زیاد با شکسته شدن فریت های ترانس طی لخت کردن ترانس مواجه شده ام که لازم دونستم به اطلاع برسونم که بنده در مورد این ترانس و سه ترانس بزرگ دستگاه دیگه،با وجود اینکه خیلی چسب کاری و کیپ کرده بودن فریت رو اصلا با شکسته شدن فریت مواجه نشدم،بدین طریق عمل کردم که ترانس رو انداختم تو تینر و یه شب موند توش بعدش صبح برداشتمش با دسته ی لاستیکی پیچ کوشتی مرتبا دور تا دور فریت ترانس رو با ضربات خیلی آهسته چکش کاری کردم این کار رو باید در همه جهات و بی وقفه انجام داد.بعدش مجددا گذاشتم تو تینر و چند ساعتی موندش بعدش دوباره کار فوق رو انجام دادم که فریت مثل هلووووو در اومد از قالبش!دریغ از یه ذره خراش و شکستگی.
از راهنمائی های استاد دارابی عزیز بی نهایت ممنونم که راهنمائی فرمودن و باعث شدن کار به نتیجه برسه.با تشکر

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
به نام خدا
دوست عزیز من برای دراوردن فریت به خاطر اینکه سالم دربیاید توی اب می جوشونمش
سالم سالم در میاد
با سلام
به نظر اینم راه خوبی باشه!امتحانش میکنم.ممنون که به اشتراک گذاشتید.با تشکر

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
در ادامه ی تاپیک طرز پیچیدن ترانس سوئیچنگ رو قرار میدم تا دوستان عزیز استفاده کنن
اول از همه یه عکس از برد قرار میدم تا دوستان بدونن ترانس مربوط به کدام دسته س
تو این عکس از نمای بالا پایه های ترانس نامگذاری شده و اولین عدد که 1 هستش مربوط به نقطه ی سفید رنگ بالای بدنه ی ترانس هستش.اکثرا این علامت رو دارن اگه مال شما نداره با یه ذره لاک یا رنگ علامت بزارین تا موقع نصب مجدد دچار مشکل نشین
از اونجا که بنده به واسطه ی شلوغی محل کارم که وسط اتوبان هستش!!سر و صدا زیاده حواسم پرت میشه و دور نمیشمرم به اینصورت عمل میکنم که متراژ همون سیمی که وا کردم رو سیم نو رو میبرم و میپیچم اینجوری راحتر هستش.فقط باید هنگام باز کردن سیم پیچ قبلی سر و ته سیم رو شماره بزنید تا بدونین معادل سیم جدید این سیم پیچ به کدون پایه ها وصل میشه.برای مثال اگه از پایه ی 5 شروع به باز کردن میکنید همون ابتدای کار سر سیم رو که باز کردید رو شماره 5 بزنید و بدون شمردن دور تا ته باز کنید،ته این سیم به پایه ی 6 وصل میشه این سر رو هم جدا کردید شماره 6 بهش بزنین و بندازین یه گوشه ای.فقط نکته اینه که عکس اون جهت رو که دارین باز میکنید رو برای پیچیدن سیم تازه یاد داشت کنید،تو شکل همه رو توضیح میدم
http://uupload.ir/files/n1ph_afsoongar_681464.jpg

اینم از مراحل انجام کار تو تصویر زیر.سوال داشتین داداش کوچکتون در خدمتتون هستش دوستان گلم.موفق باشین

http://uupload.ir/files/lfbd_untitled.jpg

آخرین ویرایش:

edris.azize

کاربر
2015-04-16
35
56
با سلام
در ادامه ی تاپیک طرز پیچیدن ترانس سوئیچنگ رو قرار میدم تا دوستان عزیز استفاده کنن
اول از همه یه عکس از برد قرار میدم تا دوستان بدونن ترانس مربوط به کدام دسته س
تو این عکس از نمای بالا پایه های ترانس نامگذاری شده و اولین عدد که 1 هستش مربوط به نقطه ی سفید رنگ بالای بدنه ی ترانس هستش.اکثرا این علامت رو دارن اگه مال شما نداره با یه ذره لاک یا رنگ علامت بزارین تا موقع نصب مجدد دچار مشکل نشین
از اونجا که بنده به واسطه ی شلوغی محل کارم که وسط اتوبان هستش!!سر و صدا زیاده حواسم پرت میشه و دور نمیشمرم به اینصورت عمل میکنم که متراژ همون سیمی که وا کردم رو سیم نو رو میبرم و میپیچم اینجوری راحتر هستش.فقط باید هنگام باز کردن سیم پیچ قبلی سر و ته سیم رو شماره بزنید تا بدونین معادل سیم جدید این سیم پیچ به کدون پایه ها وصل میشه.برای مثال اگه از پایه ی 5 شروع به باز کردن میکنید همون ابتدای کار سر سیم رو که باز کردید رو شماره 5 بزنید و بدون شمردن دور تا ته باز کنید،ته این سیم به پایه ی 6 وصل میشه این سر رو هم جدا کردید شماره 6 بهش بزنین و بندازین یه گوشه ای.فقط نکته اینه که عکس اون جهت رو که دارین باز میکنید رو برای پیچیدن سیم تازه یاد داشت کنید،تو شکل همه رو توضیح میدم
http://uupload.ir/files/n1ph_afsoongar_681464.jpg

اینم از مراحل انجام کار تو تصویر زیر.سوال داشتین داداش کوچکتون در خدمتتون هستش دوستان گلم.موفق باشین

http://uupload.ir/files/lfbd_untitled.jpg

قیمت این ترانس 7 هزار تومانه ایا ارزش این همه زحمت رو داره واقعا ؟

بالا