آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

امنیت شغلی در تعمیرات! (مطرح تجربیات)

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام فقط خستگی و افسوس که ای کاش شغل دیگه ایی داشتیم برامون می ماند. یه مثل گیلکی هست میگه واسه مسگر فقط ک... جنباندش براش مانده اینایی که گفتید عین حقیقته فقط وقت رو هدر دادیم وعمر وجوانی < تجربه کسب کردیم که با پیشرفت تکنولوژی بدرد نخواهد خورد مثلا جیتک رسیور الان دیگه بدرد نمی خوره وووووو علاقه بنده فقط سر اینکار نگه داشته . بغل مغازه بنده بنگاه زده 1ساله طرف ماشین زیر پاشو عوض کرده ووووو ما هنوز ماندیم پول بکلایت 3ماه پیش رو مشتری امروز میاره یا فردا تازه ان پول هم بدرد نمی خوره یه پولی دیگه باید روش بزاری همون جنس رو بخری الکترونیک مارو معتاد کرده زندگی پول می خواد و 27 سال تعمیرات هیچ چیزی کف دستم نگذاشته .تشکر
سلام،مهدس
یک نفر در همین سایت درخواست کار در مغاز تعمیرات برد جهت یادگیری کرده بود.
من هم عاقبت کار را براش توضیح دادم،گفتم بروند دنبال کار دیگری،کلی راهنمایی و مثال آوردم،قانع که نشدند،و چندین نفر پست شاکی و اعتراض برام گذاشته بودند.

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,332
2,984
شما حقیقت رو گفتید مطالب شما رو خوندم این کار مثل اعتیاد هستش اوایلش لذت بخشه بعد ادمی توی گردابش غرق میشه ادمی تا جوانه می تونه تغییر شغل بده نیرو داره الان حقیقتا بدون عینک اصلا روی برد نمیشه کار کرد زحمت می کشی پولی که گیرت میاد مهندس عزیز راضی کننده نیست جای خودش کفاف زندگی رو نمی ده پول قلع و مواد مصرفی و برق .... رو هم نمی ده بارها شده تعطیلش کنم اجارش. بدم بیشتر در میاد . شهرستان باشی و از مرگزشهر دور دیگه بدتر. من به عنوان یه پاتوق به این شغل نگاه میکنم تشکر هرکسی می خواد. بیاد بیاد.

~modern~

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-08-18
536
1,119
سمنان
با سلام
یک کارمند یا کارگر رو در نظر بگیرید که فقط یاد گرفته یک کار روتین رو انجام بده که فقط به درد اون سازمان یا شرکت میخوره و اگر روزی عذرش رو بخوان بیرون و در برخورد با مشتری نه توانایی ریسک کردن داره و نه حرفه ای بلده که به درد بازار آزاد بخوره
از نظر من امنیت شغلی رو ذهن من تامین میکنه و من باید در آپدیت نگه داشتن و پیشرو بودن در حرفه ام بکوشم
اونچه که مشخصه با بالا رفتن سن انسان دچار فرسایش بدنی و ذهنی میشه و باید براش برنامه ریزی کرد واین شامل همه خواهد بود امیدی به بیمه نیست و باید خودم برای اون سن برنامه ریزی داشته باشم که درآمدی غیر از این کار نصیبم بشه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
این که ما شاگرد نگیریم با این نیت که رقیبمون نشه، مال این دوره زمونه نیست،چون ما هم یادش ندیم از جای دیگه یاد میگیره
شاگرد نمیگیرن البته حق دارن بله یک مورد مهم همینه رقیب نشه اوستا تا اوستا شود دل اوستا کباب شود بله چیزی که در طول چندین سال یادگرفته رو معلومه به شاگرد جماعت یاد نده
ولی کسی که بخواد خودش رهه اوستا کار رو بره البته خیلی بعیده چون
یا باید کلاس فنی و حرفه ای بره که تجربه ثابت کرده مفاهیم ابتدایی و معمول به درد بازار کار نمیخوره
یا باید دوره بخره که دوره جماعت به درد بازار کار نمیخوره
یا باید خودش با وسیله ور بره وسایله رو یا خراب کنه یا شانسی درست کنه
یا باید با علم و دانش آکادمیک رو داشته باشه که این هم بدرد بازار کار نمیخوره
اگه مجموعه ای از مواردی که عرض کردم رو داشته باشه که محاله خلاصه اینکه
ک...ش پاره س تا اوستاکار ماهر بشه...و بر اساس قانون عدالت این نوع حرفه این شتری که دم در هر تازه کاری میخوابه دیر و زود داره و سوخت و سوز هرگز

آخرین ویرایش:

davood4000

کاربر vip
vip
کاربر
2015-03-09
1,419
2,811
اصفهان
از ما که گذشت ولی تا بتونم نمیزارم کسی بیاد داخل این کار جونیا واسه نمایندگی پارس گروندیک کار میکردم ۲۷سال پیش مهندسمون میگفت این کار مثل گدایی میمونه بلانصبت ...بنده تعمیرات شغل دوم منه همچین سودیم نداره ولی الوده کار شدیم نمیشه کنار بزارمش

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
دقیقاً بنده هم به کسانی لسانی ..کتبی مشاوره دادم افراد تازه کار برای ورود به این حرفه کاملاً نهی و منع میکردیم و اگر اصرار داشتند برای ورود دلیل محکم و مستند را از اشون دریافت میکردم ولی اگر از سرکنجکاوی میخواستند وارد این کارو حرفه شوند همه رو رد میکردم
اینجا برای تازه کار جماعت سرابی بیش نیست
مگر اینکه تازه کار نباشی تا بتوانی در بیابان به دنبال آب باشی و آب پیدا کنی اینجا همه تشنه اند (تشنه علم ..تشنه تجربه..تشنه نتیجه....تشنه موفقیت)
ولی اگر وقت و زمان مدیدی گذشت در این بیابان آب پیدا نکردی چه؟ هیچ تضمینی برای اینکه در بیابان آبی پیدا کنی نیست و نخواهد بود ...
مرا نبین بنده سال ها در بیابان در گرما و سرما های طاقت فرسا به دنبال آب بودم و چاهی را کندم و آبی قلیلی رو یافتم
ِآیا می ارزد دقیقاً سختی بنده برای اندکی آب متحمل شوی؟
اگر پاسخ آری هست دلیل بیاور
از کجا آمده ای؟
آمدنت بهر چه بود؟
دنبال چه هستی؟
هدفت چیست؟
چرا تعمیرات؟
چرا برآنی که این همه دردسر متحمل شوی ؟
تو چه میخواهی؟
آیا علاقه به این کار داری؟ این علاقه شما از کجا نشئت گرفته؟ و فلسفه این علاقه چیست؟
آیا تمدد روان و اعصاب داری؟
آیا گمان میکنی تعمیرات کار آسانی هست؟
چه دیدگاهی راجب این کار داری؟
تعمیرکار جماعت رو چگونه می بینی؟ و قضاوت میکنی؟
کار سابقت چه بود؟
سابقه کار تعمیرات داری؟
تا حالا چه کاری در حوزه تعمیرات انجام دادی؟
اگر خیلی بر اصرار هستی به طور کاملاً آزمایشی پیش یک استادکار آموزش ببین میتوانی ؟
چالش های روزانه انجمن ها و سایت مربوطه رو روزانه دنبال کن ببین به مزاقت می آید؟
نتیجه را در طی یک هفته به بنده اعلام کن
به امید موفقیتت
باتشکر

آخرین ویرایش:

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
سلام،مهدس
یک نفر در همین سایت درخواست کار در مغاز تعمیرات برد جهت یادگیری کرده بود.
من هم عاقبت کار را براش توضیح دادم،گفتم بروند دنبال کار دیگری،کلی راهنمایی و مثال آوردم،قانع که نشدند،و چندین نفر پست شاکی و اعتراض برام گذاشته بودند.
درود برم بر استاد چگینی عزیز و دیگر دوستان
کسی که اعتراض کرد من بودم و لی قصدم جسارت به شما و تجربیات شما و دگیر دوستان نداشتم
فقط در جواب دوست دیگری بود که متاسفانه به حاشیه رفت
اگر باعث ناراحتی شما و دیگر دوستان شدم عذر خواهی میکنم

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
درود برم بر استاد چگینی عزیز و دیگر دوستان
کسی که اعتراض کرد من بودم و لی قصدم جسارت به شما و تجربیات شما و دگیر دوستان نداشتم
فقط در جواب دوست دیگری بود که متاسفانه به حاشیه رفت
اگر باعث ناراحتی شما و دیگر دوستان شدم عذر خواهی میکنم
درود بر مهندس مقامی
منهم تجربیات خودم را در رابطه با شغل پر زحمت و کم درآمد تعمیرکاری گفته بودم،انتخاب شغل تعمیرات باید شغل دوم باشه،عرض کرده بودم یک روز در سیمنار آموزشی الجی که بصورت فشرده هشت ساعت تمام نکات و ترفندها و انواع بولتن ها و چندصد عیب که از دستگاه ها کشف و رفع شده بود بصورت فیلم و توضیحات کارشناسان،در نهایت مهندس کارشناس با لبخندی گفت همه اینهایی که گفتم و توضیح دادم ارزش گفتن و گوش دادن ندارد.بعداز اتمام،در راهرو از مهندس پرسیدم چرا ارزش نداشت؟ گفت چون تکنولوژی دیگری میاد،کسی بابت این دستگاههایی قدیمی هزینه نمیکند،

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
554
1,141
خوزستان-
با درود ///چند تا مطلب از دوستان خوندم که واقعا تعجب میکنم اخه اینکه شما کاری واسه همکار انجام بدید و قطعه را مخدوش کنید یا کاری کنید که طرف متوجه نشه روی برد چه تعمیری انجام دادی ....این چه کاری هستش؟؟؟شما وقتی قلق کار و روش تعمیر برد را بصورت علمی یاد گرفته باشد مطمئن باشید کسی که تخصص تعمیر برد را نداشته باشه نمیتونه از روی قطعات تعویضی متوجه بشه شما چه کاری روی برد انجام دادید حتی کتابش شما جزوه هم براش بنویسید نخواهد توانست برد تعمیر کنه (مثل کسی که میخواهد شنا یاد بگیره مطمئن باشید با نگاه کردن به کسی که شنا میکنه یا مطالعه کتاب اموزش نمیتونه شناگر بشه )....بهرحال به نظر من این کار درست و شایسته ای واسه یک استاد کار نیست و روزی رسان کس دیگه ای هستش ...من خودم برخی بردهای صنعتی و بردهای ماشین سنگین تعمیر میکنم ولی هیچ وقت کار گمراه کننده ای روی برد انجام نمیدم با مشتری هم طی میکنم که من کاری به این ندارم که چقدر لوازم مصرف میشه من به فرض مثال 100 میگیرم این برد را تعمیر میکنم اگر دستکاری شده باشه هم انجام نمیدم اگر کسی هم برات ارزونتر انجام میده ببر اونجا و....اگر هم همکار باشه همکارایی که با من کار میکنن اخلاق منو میشناسن و هیچ وقت کار دستکاری شده برام نمیارن و از نظر هزینه با قیمت خیلی مناسبتری نسبت به مشتری براشون انجام میدم و حتی اگر ایراد را بپرسه هم واقعیت و چگونگی تعمیر را براش توضیح میدم و هیچ ترسی ندارم که الان میره و این روش تعمیری را یاد میگیره و نون من اجر میشه .....اصلا و اصلا و....فکرتون همیشه مثبت باشه
با نهایت احترام..با ۸۰ درصد حرفاتون مخالف هستم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
درود بر مهندس مقامی
منهم تجربیات خودم را در رابطه با شغل پر زحمت و کم درآمد تعمیرکاری گفته بودم،انتخاب شغل تعمیرات باید شغل دوم باشه،عرض کرده بودم یک روز در سیمنار آموزشی الجی که بصورت فشرده هشت ساعت تمام نکات و ترفندها و انواع بولتن ها و چندصد عیب که از دستگاه ها کشف و رفع شده بود بصورت فیلم و توضیحات کارشناسان،در نهایت مهندس کارشناس با لبخندی گفت همه اینهایی که گفتم و توضیح دادم ارزش گفتن و گوش دادن ندارد.بعداز اتمام،در راهرو از مهندس پرسیدم چرا ارزش نداشت؟ گفت چون تکنولوژی دیگری میاد،کسی بابت این دستگاههایی قدیمی هزینه نمیکند،
بله جناب چگینی
چون آب پاکی رو روی دست تون ریختند ...بله تکنولوژی دیگر میاد دقیقاً درست گفته...از
Crt به پلاسما_ lcd- led,-qled-و غیره...مدار همشون باهم فرق داره ولی همشون تلویزیون هستند

بالا