آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

اساس فلزیاب های PI

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام جناب parse gade
گفته شما درسته ولی در استینگر از هیچ کدوم از موارد بالا (dac7611 پتانسیومتر استفاده نمیشه) ونکته بعدی اینه که در مد تفکیک اتوماتیک این کار انجام میشه وگرنه در allmetal جواب نمیده

آخرین ویرایش:

dizgah

کاربر
2012-09-29
5
4
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت آقای مهندس محمد
با تشکر از مطالب بسیار مفید و علمی شما.
خواهشمندم در صورت امکان منو راهنمایی نمایید:
1- بهترین دستگاه برای خاک ایران( خاک رطوبی و غیر رطوبی کوهستانی شمال ایران) کدام است؟ دارای ثبات و عمق زیاد؟
2 - آیا دستگاهی وجود دارد که نقطه زنی و ردیابی را با هم انجام دارد( دوکاره)؟ بهترین دستگاه عمق زن و باثبات جهان؟
3 - از بین دستگاههای لورنز دیپ مکس5 و دی تی آی سیریوس ، کدام را ترجیح میدید و چرا؟
4 - آیا دستگاهی وجود دارد که واقعا بتونه 20متر را بزنه؟ اگه هست کدومه؟
5 - بهترین حفره یاب ( تونل و حفره و اتاقک) کدومند؟
البته سوالاتم زیاد شد، عذرخواهی میکنم.
با تشکر و تقدیم احترامات.افشین.

dizgah

کاربر
2012-09-29
5
4
با سلام مجدد
1 -بهترین و دقیقترین ردیاب کدومند؟
2 - بهترین ردیاب یونی کدومند؟
با تشکر.افشین.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
خوب اقا مهدی این مدار از چند طبقه تقویت کننده استفاده کرده؟اگر از چند طبقه استفاده کرده به اون طبقات دقت کنید قاعدتا اونجا باید جوابتون رو پیدا کنید.وگرنه فکر نکنم با برنامه بشه این کار رو انجام داد به نظر من با برنامه فقط میشه حساسیت رو تغییر داد که این کار برای کلیه اجسام با سایزهای مختلف یکسان عمل میکنه.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوستان خبری از شما نیست کجایید.یه مدت خوب فعالیت داشتیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee

hamidmatris

کاربر
2011-04-25
6
5
سلام به همه امیدوارم تو این فروم جوابمو بگیرم.
من یک دستگاه فلریاب دارم میخواستم بدونم کسی با این دستگاه کار کرده یا نه؟
اگه کسی کار کرده اپراتوری این دستگاه رو یاد بده.
یکی از IC های این دستگاه سوخته به اسم B مه روی IC رو تراشوندن.
کسی هست بدونه اسم این IC چیه؟
من فقط میدونم این IC واسه بخش تفکیکه.
عکس هارو واستون میذارم

آخرین ویرایش:

reza vir

کاربر
2011-12-27
21
47
اقای muhammadtanh عزیز
با سلام
نمی دانم دلیل اینکار دوستان (( تبدیل مدار انالوگ به دیجیتال )) چیه ؟
راستش کمی غیر معقول به نظر می رسه اخه باید کلی وقت صرف بشه برای برنامه نویسی میکرو و همچنیین از مدارات نمونه گیری و مبدل های انالوگ به دیجیتال و بلعکس استفاده بشه تا مدار تبدیل به یه چیزی شبیه مدارات دیجیتال بشه انهم فقط از نظر نمایش باطری ، میتر دیجیتال و صدا و نهایتا گراند بالانس دیجیتال .
تازه با انجام این کار فکر نکنید که مدارتان بصورت دیجیتال می شه خیر دوست من اشتباه نکنید
در مدارات دیجیتال کلیه پردازش و پروسه به صورت نرم افزاری است ولی در مدارات انالوگ این پروسه با استفاده از فرمول ها و پروسه های انالوگی انجام می شود .
در ضمن کسی که بتواند مدار مبدل دیجیتال را طراحی کند و همچنین بتواند نرم افزار ان را بنویسد مطمئن باشید با اندکی تغییر و صرف زمان بیشتر می تواند یک فلزیاب را طراحی کند .
خودتان قضاوت کنید شما در یک مدار مبدل دیجیتال نمایش دهنده باطری و میتر و طبقه صدا و گراند بالانس و ... را طراحی و برنامه ان را نوشته اید خوب اگر به ان فقط یک اسیلاتور و یک سمپل تایم اضاف کنید !
مدارتان تبدیل به یک فلزیاب دیجیتال می شود .!
به نظر من اینکار یه جورایی وقت تلف کردن می باشد به هر حال دوست من فقط نظر خودم را گفتم شاید دوستان باشند که کارشان نیز حرفه ای است نظرشان چیز دیگری باشد .
حال اگر مسر به انجام اینکار هستید گزینه برنامه نویسی را باید یشتر درنظر بگرید و اگر با اقای lachinani تماس برقرار کنید کمک شایانی می تواند به شما بکند ایشان نیز از دوستان و پیشکسوتان بسیار خوب و حاضر در این سایت می باشد من نمی توانم در این ضمینه به شما کمک کنم زیرا در برنامه نویسی تبهر زیاد ندارم
در باره مداری که ارسال کردید من نیز همین یک نمونه را از مدارات مبدل انالوگ به دیجیتال را دیده ام و تاکنون نمونه دیگری ندیده ام
مدار فلزیاب شما هم جزء فلزیابهای pi متوسط و قدیمی می باشد با این حسن که دست شما در عمل تقویت مدار باز است و راه کارهای بسیاری را می توان در مدار اعمال کرد تا مدار به یک دستگاه عالی تبدیل شود .
با سپاس Mohammad

منظور دوستانه از دیجیتال کردن اینه که از سون سگمنت استفاده کنند تا خروجی سیگنال رو بعد تنظیم ببینند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
منظور دوستانه از دیجیتال کردن اینه که از سون سگمنت استفاده کنند تا خروجی سیگنال رو بعد تنظیم ببینند .

سلام
دوست گرامی نیازی نیست که برای به اصطلاح دیجیتال کردن ان هم به این شکل بسیار ساده دستگاه :کلی هزینه کرده و از سون سگمنت به همراه درایورش و مطعلقات ان استفاده کنید با نیمی از همان هزینه می توانید از ولتمتر یا امپر متر دیجیتال اماده و کوچک استفاده کنید دردسر نسب هم نداره البته بسته به نوع خروجی دستگاه یکی از دو حالت یعنی یا امپر متر یا ولتمتر را انتخاب کنید . قابل ذکر که اندازه گیری خروجی دستگاه به این شکل که گفتید همچین هم کار صحیحی نیست که دلایل را قبلا گفته ام .
با سپاس

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
دوستان خبری از شما نیست کجایید.یه مدت خوب فعالیت داشتیم

سلام دوست گرامی
با عرض پوزش از شما و همه دوستان دیگر بخاطر بی نظمی خود پوزش می طلبم .
راستش بخاطر مساءل و درگیریهای شغلی خود بعضی مواقع مجبور به ترک محل زندگی برای یه مدت می شوم که در این مدت قادر به انجام بعضی از فعالیتهای جانبی نیستم .
با پوزش از همه

sajjad2500

کاربر
2013-04-06
20
10
با عرض سلام خدمت اقا محمد و دوستان.من يك مدار فلزياب pi طراحي كرده ام كه
همه فلزات را نشان ميدهد اما تفكيك خوبي ندارد,ميخوام تفكيك ايجاد كنم چطور ميتوانم اين كار را انجام دهم؟همچنين در مدار فلزياب چه اتفاقي ميافتد كه ميخواهيم با يك پتانسيومتر كه اسم ان را گراند بالانس مينامند, قصد داريم تا گراند بالانس ايجاد كنيم؟

بالا