آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

behruz.omid

کاربر
2012-05-03
43
114
با سلام
ببخشید که توی جای مناسب پست نذاشتم (بلد نبودم) باز به بزرگواری خودتون ببخشید...

مشکل هيتر +GAYUE 852 (المنت هواي گرم ، ميسوزه)

دوستان عزيز ممنون ميشم اکه ميتونيد کمکم کنيد.

من با هيتر کار ميکردم که المنت هواي گرم سوخت ( اينطوري شده که هم از هويه استفاده کردم هم هواي گرم؛ همزمان)
المنت رو تعويض کردم باز سوخت. ولتاژ سيمهاي المنت رو گرفتم 220 بود ، ولوم رو که کم و زياد ميکنم ، تغييري نميده ..... يه جورايي يکسره شده
تراياک BTA08 هم که مربوط هست تست کردم سالم بود (اهم روي اهمتر 72 اهم نشون ميداد هر دو جهت)
تراياک هاي BT 136 هم دو تا روي برد بود يکي اهمش 400 بود يکي ديگه 300 . جاي هر دو رو عوض کردم . مشکل برطرف نشده.
اي سي (اپتو کوپلر) 3041 هم نگاه کردم ولتاژ ورودي داشت . خروجي هم يکيشون 600 اهم بود . يکي ديگشون 300. (يکي مال پمپ و اون يکي مال هواي داغ)
فقط نتونستم اي سي HA 17341 رو تست کنم . دو تا روي برد هست . فعلا موجود نبود که تهيش کنم. (يکيش کنترل هواي گرم . اونيکي هويه هست)

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
با سلام
ببخشید که توی جای مناسب پست نذاشتم (بلد نبودم) باز به بزرگواری خودتون ببخشید...

دوستان عزيز ممنون ميشم اکه ميتونيد کمکم کنيد.

من با هيتر کار ميکردم که المنت هواي گرم سوخت ( اينطوري شده که هم از هويه استفاده کردم هم هواي گرم؛ همزمان)
المنت رو تعويض کردم باز سوخت. ولتاژ سيمهاي المنت رو گرفتم 220 بود ، ولوم رو که کم و زياد ميکنم ، تغييري نميده ..... يه جورايي يکسره شده
تراياک BTA08 هم که مربوط هست تست کردم سالم بود (اهم روي اهمتر 72 اهم نشون ميداد هر دو جهت)
تراياک هاي BT 136 هم دو تا روي برد بود يکي اهمش 400 بود يکي ديگه 300 . جاي هر دو رو عوض کردم . مشکل برطرف نشده.
اي سي (اپتو کوپلر) 3041 هم نگاه کردم ولتاژ ورودي داشت . خروجي هم يکيشون 600 اهم بود . يکي ديگشون 300. (يکي مال پمپ و اون يکي مال هواي داغ)
فقط نتونستم اي سي HA 17341 رو تست کنم . دو تا روي برد هست . فعلا موجود نبود که تهيش کنم. (يکيش کنترل هواي گرم . اونيکي هويه هست)

سلام
سیم المنت را تعقیب کن به پایه هر ترایاکی متصل بود دو پایه دیگر هین ترایاک را شورت کن ببین اگه المنت خاموش نشد ترایاک سوخته و اگر خاموش شد اعلام کن و یا نحوه عیب یابی و تست آی سی HA 17341 داخل مدار را در تاپیک زیر مطالعه کن

http://www.irantk.ir/irantk42976-2/

اگر نقشه داری ارسال کن

سپاس

آخرین ویرایش:

behruz.omid

کاربر
2012-05-03
43
114
سلام
داداش ازش عکس گرفتم. نقشه نبود. (ممنون میشم عکسها رو نگاه کنی
بعدش گفتین (دو پایه دیگر هین ترایاک را شورت کن ) منظورتون اتصال بوده . دیگه.!

عکسها رو پ خ کردم
خواستم بزارم همینجا ارور میده

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام

عکسها رو پ خ کردم

سلام
بله منظورم اتصال کوتاه است
ببین با نقشه های موجود در سایت مطابقت داره ؟

ضمنا میتونی آدرس تصویر را در پست معرفی کنی هرچند در این مورد مشاهده تصویر کمکی نمیکنه و باید خودت مدار را تعقیب کنی مگر نقشه آنرا ارسال کنی

درهرصورت نگران نباش اگه پاسخ ها را اعلام کنی حتما درست میشه

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام
عزیزم مگه اینجا چه اشکالی داره که همین مطالب را ابتدا در پیام خصوصی مطرح میکنی

فرمودی بجای مقاومت یک دیود جایگزین کنی درست میشه یا نه

نمیدونم با چه روشی این پیشنهاد را دادی ولی اگه منظورت اینه که اجنه قطعات را جابجا کردن و میخوای شانسی تست کنی هرگز اینکارو نکن

اگه میخوای درست بشه الکی دستکاری و جابجا نکن و با خونسردی کامل توصیه ها را اجرا کن و کار اضافی نکن

اگه بتونی بخش کوپلر و ترایاکی که به المنت منتهی میشه بکشی و ارسال کنی سریعتر حل میشه

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام

عکسها رو پ خ کردم

سلام

کوشی

در پاسخ به پیام خصوصی شما شوخی کردم نترس چیزی نمیسوزه
آخه اینم سواله که میگی : مطمئنی شورت کنم چیزی نمیسوزه

اگه مطمئن نبودم چنین پیشنهادی نمیکردم
حتی اگه منفجر هم بشه من با این هدف که چیزی نمیسوزه پیشنهاد میکنم
لذا یا عقلم نمیرسه که تصور میکنم صدمه ای نمی بینه که دراینصورت اگه ازم سوال کنی معلومه با نظر و عقل خودم با قاطعیت میگم چیزی نیسوزه

یا عقلم سبک نیست و واقعا چیزی نمیسوزه و دراینصورت هم اگه بپرسی بازم میگم چیزی نمیسوزه

بنابرین در هر صورت سوال شما درست نبود
فقط میتونی به عقلم شک کنی و انجام ندی ولی نباید چنین سوالی کنی چون از هر بی عقل و عاقلی سوال کنی ممکن نیست بگه با توصیه من دستگاهت داغون میشه و لذا قطعا میگه چیزی نمیشه ( هرچند داغون بشه )

ولی از من مطمئن باش کمی عقل دارم

سپاس

فرهاد ریگی

مدیر تعمیرات فتوکپی ، پرینتر و فکس
مدیر تالار
2010-10-30
2,564
30,856
بلوچستان
سلام

کوشی

در پاسخ به پیام خصوصی شما شوخی کردم نترس چیزی نمیسوزه
آخه اینم سواله که میگی : مطمئنی شورت کنم چیزی نمیسوزه

اگه مطمئن نبودم چنین پیشنهادی نمیکردم
حتی اگه منفجر هم بشه من با این هدف که چیزی نمیسوزه پیشنهاد میکنم
لذا یا عقلم نمیرسه که تصور میکنم صدمه ای نمی بینه که دراینصورت اگه ازم سوال کنی معلومه با نظر و عقل خودم با قاطعیت میگم چیزی نیسوزه

یا عقلم سبک نیست و واقعا چیزی نمیسوزه و دراینصورت هم اگه بپرسی بازم میگم چیزی نمیسوزه

بنابرین در هر صورت سوال شما درست نبود
فقط میتونی به عقلم شک کنی و انجام ندی ولی نباید چنین سوالی کنی چون از هر بی عقل و عاقلی سوال کنی ممکن نیست بگه با توصیه من دستگاهت داغون میشه و لذا قطعا میگه چیزی نمیشه ( هرچند داغون بشه )

ولی از من مطمئن باش کمی عقل دارم

سپاس
جناب استاد غزال(کمالی) یکی از اساتید برجسته سایت هستن.اونیم که به کار استاد شک کردهحتما شناختی نسبت به استد نداره.مناگه باشم و استاد بگه روی دستگاه بنزین بریز و آتیشش بزن من با کمال میل و بدون هیچ شک و شبه ای این کار رو انجام میدم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
جناب استاد غزال(کمالی) یکی از اساتید برجسته سایت هستن.اونیم که به کار استاد شک کردهحتما شناختی نسبت به استد نداره.مناگه باشم و استاد بگه روی دستگاه بنزین بریز و آتیشش بزن من با کمال میل و بدون هیچ شک و شبه ای این کار رو انجام میدم

سلام
استاد ریگی عزیز و دریادل

منو گوشه دیوار فتیله پیچ کردی

شما دنیا را با مناعت طبع و سخاوت نظر و دل دریای بلوچی می بینی

سپاس و تعظیم

behruz.omid

کاربر
2012-05-03
43
114
سلام عزیزان

یه چند روز پیام ندادم صبر کردم قطعاتش از تهران بیاد

-- مشکل از این قرار بود که المنت هوای گرم می سوخت . و ولتاژ یکسره شده بود (220 ولت) هر چقدر ولوم هم کم و زیاد میکنم ولتاژ تغییر نمیکنه . ولوم هم سالمه.

الان همچنان با اینکه این قطعات رو عوض کردم مشکل باقی هست ...(LM 324 _ MOC 3041 _BT 136 _ BTA 12) هر چی رو برد داشت عوض کردم..... ولی درست نشد.

ممنون میشم بزرگواران انجمن راهنماییم بکنند . تا مشکل حل بشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام عزیزان

یه چند روز پیام ندادم صبر کردم قطعاتش از تهران بیاد

-- مشکل از این قرار بود که المنت هوای گرم می سوخت . و ولتاژ یکسره شده بود (220 ولت) هر چقدر ولوم هم کم و زیاد میکنم ولتاژ تغییر نمیکنه . ولوم هم سالمه.

الان همچنان با اینکه این قطعات رو عوض کردم مشکل باقی هست ...(LM 324 _ MOC 3041 _BT 136 _ BTA 12) هر چی رو برد داشت عوض کردم..... ولی درست نشد.

ممنون میشم بزرگواران انجمن راهنماییم بکنند . تا مشکل حل بشه

سلام

من در پست ها توصیه ای خطاب به شما بابت تعویض قطعه نمی بینم
لذا پاسخ چه کسی را دادید ؟!

منم نگفتم قطعه ای تعویض کن انجام آزمایشی را خواستم که پاسخ ندادید.
غالبا با تعویض تصادفی قطعه عیب افزایش پیدا میکنه

سپاس

بالا