آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
976
3/887
021
درود
مهندس غزال عزیز احتمال میدهم با این روند یا آتش سوزی رخ دهد یا مجروحیتی حاصل می گردد :ی (شوخی) :thumbsup::thumbsup:
دوست عزیز poya_esfboy چرا اوامر مهندس غزال را به کار نمیگیرید ؟
بنده خدا 4 بار یک چیزی را درخواست کرد و باز هم در انتظار است !
با تشکر

tuning_shop

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-05-06
314
1/140
اها شرمنده تازه فهمیدم اخه فکرم مشغول همون تریاک و کوپلر بود باشه چشم فردا در اسرع وقت نقشه پتانسیومتر میکشم راستی یه ازمایش کوچولو دیگه انجام دادم که منجر به از بین رفتن المنت هویه شد :bomba: المنت هویه رو در اوردم و اونا تا نزدیک سرخ شدن دما دادم مقاومتش از 1 تا 30 متغیر هست که با افزایش دما مقاومت زیاد میشه با موازی کردن مقاومت ارور سنسور میده !!!!!!!
راستی المنت هویه با سنسور 8 تومن دوتا گرفتم در طی ازمایشات نیاز میشه:26000000: دسته کاملشم 22

امشب از روی عکسا نقشه پتانسومتر تکمیل میکنم براتون میفرستم
با تشکر

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10/099
79/828
با عرض شرمندگی فراوان
مدار تشریح کردم هم نقشه ولوم هم پتانسیومتر تا ای سی کامل رسم شد
http://www.uploadax.com/images/71039063094739298388.jpg

سلام
عزیزم چرا گدا بازی درمیاری
کشیدن چند تا مقاومت و خازن که اینهمه های و هو نداره و خواهش و التماس نمیخواد خصوصا که برای حل مشکل خودته
اگه میخواستی برای حل مشکل دیگران بکشی چی میکشیدی ؟ ! ( احتمالا یک خط تیره میکشیدی)

نقشه زیر را که بعد از کلی خواهش و التماس زحمت رسم اونو کشیدی و دو تا مقاومت داره صحیح نیست و کافی هم نیست
بابت زحمت فراوان و باورنکردنی که تقبل فرمودی ممنونم

بهتره بی خیال بشیم

سپاس
نقشه ناقص گرداک.jpg

آخرین ویرایش:

tuning_shop

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-05-06
314
1/140
بابت پیگیری شما کمال تشکرو قدر دانی دارم و مطما باشید بنده برای حرف و راهنمایی شما ارزش و احترام قائل هستم قبلا هم عرض کردم شما بفرمایید نقشه مسیر را از کجا تا کجا رسمشو ادامه بدم
نقشه که فرستادم ایرادش کدوم قسمته تا رفعش کنم ؟

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10/099
79/828
بابت پیگیری شما کمال تشکرو قدر دانی دارم و مطما باشید بنده برای حرف و راهنمایی شما ارزش و احترام قائل هستم قبلا هم عرض کردم شما بفرمایید نقشه مسیر را از کجا تا کجا رسمشو ادامه بدم
نقشه که فرستادم ایرادش کدوم قسمته تا رفعش کنم ؟

سلام
عزیزم اولا نقشه شما اشتباهه
ثانیا در نقشه شما چیزی نداره که من بررسی کنم و بخوام تغییرش بدم
من حتی نمونه نقشه مورد نیاز را مشخص کردم
آخه چرا دلت نمیاد چند تا مقاومت و خازن مربوطه را بکشی و مشخص کنی

این نقشه تغذیه دستگاهی است که توسط یکی از کاربران عزیز کشیده شده جوری که منو شرمنده کرد و متاسفانه ایراد اصلی در مین بود و تعمیرش مقرون بصرفه نبود و بیشتر شرمنده شدم ولی این نقشه که پیدا نمیشه و اگرچه برای ایشان مفید واقع نشد اما گره بسیاری از مشکلات را باز میکنه
SR-X550 D.jpg
و من انتظار ندارم چنین نقشه ای بکشی ولی این نقشه ای که گفتم با خودکار بکشی که راحت تر باشی بازم دلت نمیاد

اگه من جای تو بودم نه تنها نقشه مورد نیاز بلکه نقشه کل بخش هویه را میکشیدم و خیری هم به خودم و هم به دیگران میرسوندم
ولی شما دو مقاومت و یک ترانزیستور و حازن مجهول کشیدی که اونم نه ولتاژ مثبتش معلومه نه منفی

آیا واقعا تعداد قطعاتی که در مربع قرمز مشخص کردم قابل مقایسه با نقشه شما هست ؟ !

آخه برای نقشه بخش بسیار کوچکی از یک مدار کوچک در چند تا پست تقاضا کنم .
عزیزم عذرخواهی میکنم دیگه اشکم خشک شده و التماسم نمیاد بهتره بی خیال بشیم

سپاس

آخرین ویرایش:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
976
3/887
021
درود
دوست عزیز قدر این راهنمایی ها را بدان
خدایی کدوم مدیر این قدر پیگیر و به فکر است که درخواست ترسیم نقشه را از کسی کنه که دچار مشکل شده و راهنمایی میخواهد ؟؟؟؟؟!!!!
باو کن از شما بیشتر مشتاق است تا قطعه معیوب را شناسایی کند ! اما ......
دورد به غیرتت مهندس غزال
با تشکر

آخرین ویرایش:

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
808
با اجازه اساتید محترم
هیتر گرداک 953 دارای دو ای سی اپ امپ 324 میباشدو که هر ایسی دارای 4 عدد اپ امپ دخلی است. هر ای سی دو کار انجام میدهد.. ای سی اول که مر بوط به هیتر است .پایه 1 2 و 3 راه اندازی ترایاک المنت هیتر ..8 9 و10 راه اندازی سنسور دما جهت سنجش دما 5 6 و 7 ایجاد ولتاژ خروجی متناسب با دما جهت ارسال به نمایشگر یا همان ولتمتر ..12 13 14 جهت روشن نگه داشتن دستگاه تا زمان رسیدن دما زیره 50 درجه سانتیگراد..
این سیستم بدین صورت عمل میکند . که زمانی که ولوم جهت رسیدن به دمایی خاص تنظیم میگردد ولتاژی در سر وسط ان شکل میگیرد که اساس کار این مکانیزم میشود... پایه 1 و2 و3 عمل مقایسه بین ولتاژ ولوم و ولتاژی که در اثر تغییر دما در سنسور بوجود امده را بر عهده دارد بدین صورت که اگر دمای المنت از دمای تنظیم شده بیشتر باشد خروجی صفر و بلعکس میشود که این عمر سبب روشن و خاموش شدن ترایاک شده و دمای المنت کنترل میشود.. اگر دقت کنید ان ال ای دی که جلوی پنل قرار دارد گواه بر همین داستان است... که در لحضه شروع این چراغ دائم روشن است و زمانی که از دمای مورد نظر گذشت چراغ خاموش ینی برق از المنت جدا میشود..توسط ترایاک... و این عمل مدام تکرار میشود. هویه نیز به همین صورت میباشد

tuning_shop

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-05-06
314
1/140
از پست مفیدتون کمال تشکر دارم
بنده با دستکاری المنت و محل قرار گیری اون توی دسته تونستم حرارت متمرکز کنم اما خب باز هم نتونستم از سمت برد مقدار حرارت بالا ببرم

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3/983
سلام و خسته نباشید من دنبال فایل فلش gordack 952-v هستم و آیسی فلش هم ATMEGA8 این هست و نوع lcd هست الان lcd روشن نمیشه تمام ولتاژ ها رو چک کردم فقط مونده فایل فلش

بالا