آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
آقای آقای مهندس
سلام
چرا به توصیه اساتید عزیز و آزمایشی که من پیشنهاد کردم توجه نکردید و اجرا نفرمودید؟
اگه یکبار آزمایش کنی مشتری میشی و از آن پس محاله با تعویض آی سی های آپ امپ آنها را تست کنید.
نگران نباش اگر ابهامی برای تست داری مطرح کن خصوصا که این آی سی در شرایط خاصی قرار داره بالاخص دو آپ امپ آن که بعنوان بافر استفاده شده.

مطمئن باش قطعات معیوب دستگاه با روش تست داخل مدار قابل شناسایی است و ایراد دستگاه بزودی رفع میشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
خوب بریم سراغ آقای مهندس قربان شما از صحت و سلامت کلید پاور دستگاه و اتصال کابلای اون مطمئن هستید ؟ موردای زیادی داشتم که مربوط به این قسمت بوده
سلام بررسی کردم مشکلی نداره . سایت ریخته بهم درست نمیتونم مطالب رو ویرایش کنم و مطالب رو بخونم در اولین فرصت که درست شد مطالب رو مطالعه میکنم و جواب دوستان عزیز رو میدم .پیشاپیش از همکاری شما اساتید ودوستان سپاسگذارم

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام بررسی کردم مشکلی نداره . سایت ریخته بهم درست نمیتونم مطالب رو ویرایش کنم و مطالب رو بخونم در اولین فرصت که درست شد مطالب رو مطالعه میکنم و جواب دوستان عزیز رو میدم .پیشاپیش از همکاری شما اساتید ودوستان سپاسگذارم
سلام با روشی که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن مبنی بر تست اپ امپ .اپ امپ رو تست کردم و سالم بود و جهت اطمینان هر 2 ای سی رو هم تعویض کردم ولی متاسفانه بازم خود به خود دستگاه روشن میشود و off نمیکند

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
سلام با روشی که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن مبنی بر تست اپ امپ .اپ امپ رو تست کردم و سالم بود و جهت اطمینان هر 2 ای سی رو هم تعویض کردم ولی متاسفانه بازم خود به خود دستگاه روشن میشود و off نمیکند

سلام

آیا عیب این است که فقط خودبخود روشن میشه و بصورت عادی کار میکنه
یا وقتی روشن میشه بصورت تصادفی و برخلاف انتظار کار میکنه

ضمنا در دو حالت زیر را تست فرمایید
با مقاومت تست ، پایه 12 آپ امپ ( که به R5 متصل است ) را یکبار به پایه 4 ( تغذیه آی سی ) متصل کنید و یکبار به پایه 11 (گراند) متصل کنید
( اگه حرارت غیر قابل کنترل بوده ) ببینید در دو حالت فوق هم حرارت را به میل خودش تعیین میکنه ؟
هر حالت را در زمان قابل توجه ( نه لحظه ای ) آزمایش کنید.

سپاس

آخرین ویرایش:

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام

آیا عیب این است که فقط خودبخود روشن میشه و بصورت عادی کار میکنه
یا وقتی روشن میشه بصورت تصادفی و برخلاف انتظار کار میکنه

سپاس

سلام
فقط 2تا عیب داره وگرنه هم هیتر و هم هویه کار میکند:
(منظورم از هیتر ؛؛ هویه نیست بلکه همان دسته ای هست که باد گرم میده)

1- اکثرا دستگاه خود به خود روشن میشود و نمایشگر مربوط به هیتر تا 970 میره ضمنا اینکه اصلا کلید on-off هم خاموش هست ولی خودش خود به خود روشن میشه و در این حالت off هم نیمکند

2-بعضی مواقع که دستگاه روشن هست و درجه حرارت هیتر بالای 200 هست .کلید off رو میزنم تا دستگاه خاموش بشه و اطلاع دارید که درجه باید بیاد زیر50 تا خاموش بشه .بعضی مواقع میاد زیر 50 و دستگاه off میکنه ولی بعضی مواقع المنت هیتر خاموش میشه ولی دستگاه OFF نمیکنه و هم پمپ روشن هست و هم نمایشگر هیتر تا 960 میره

یه سوال؟ ای سی D1 متعلق به هیتر هست یا D2??

آخرین ویرایش:

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
دوست من سیم های مربوط به ترموستات رو که از داخل شلنگ رد میشن رو بررسی کن

شایدم خود ترموستات خراب باشه

سلام
منظورتون از ترمستات همان دماسنج هست درسته ؟؟

فکر نکنم مشکلی داشته باشه ولی بررسی میکنم .

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
نفرمودید وقتی خودبخود روشن میشه آیا بصورت نرمال قابل استفاده است؟
یا نه

مفصلا عیب را شفاف و روشن فرمایید.

سپاس

سلام
نه قابل استفاده نیست .

ببینید :خود به خود که روشن میشه ؛پمپ هم روشن میشه و نمایشگر مربوط به هیتر که درجه حرارت رو نشون میده تا 950 افزایش می یابد .ولی هیتر روشن نمیشه چون هیچ گرمای نداره .جای تعجب اینجاست در صورتیکه هیتر روشن نیست چرا درجه حرارت تا 950 میره .در صورتیکه هیچ گرمای هم نداره . این برای زمانی هست که خود به خود روشن شده و بعد هم که کلید دستگاه رو میزنم که روشن بشه دیگه هیتر هم کار نمیکنه .امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید .

ترمستاتی که دوست عزیزمون فرمودند که کار دماسنج رو انجام میده رو من نگاه کردم یه سیم معمولی هست که از درون المنت هیتر رد شده .من احتمال خیلی زیاد میدم که هز چی هست از قسمت ترمستات هست .چون زمانیکه درجه حرارت پاین میاد باعث off کردن دستگاه میشه و همین ترمستات هست که باعث نشان دادن درجه حرارت میشه .

عکس المنت رو قرار دادم همانطور که مستحضرید 4 تا سیم داره که سیم فیش دار مربوط به هیتر هست و دو سیم که با فلاش علامت زدم مربوط به ترمستات هست .ولی دقیقا کارکردش رو نمیدونم که چه جوری در مدار کار میکنه ؟

پیوست‌ها

• 28.8 کیلوبایت بازدیدها: 492

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
با توجه به بررسی دیتاشیت؛؛ HA17324 به این نتیجه رسیدم که ای سی مذکور مشابه اپ امپ LM324 هست . با بررسی شماتیک این دو ای سی به این موضوع پی خواهید برد .ضمن اینکه LM324 به وفور در بازار یافت می شود .باتشکر

بالا