آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزش کامل ماینر Miner 4 تقدیم به کاربران گرامی iRanTK

Ahs

کاربر
2010-03-23
1
2
tehran
با سلام و احترام خدمت دوست عزیز .از بابت اطلاعاتی که در اختیار دیگران گذاشتید سپاس گذارم . سعدی علیه الرحمه می فرماید: آفت علم نگه داشتن اون نزد خودته و برکتش به یاد دادنش به دیگران. امیدوارم همیشه و در همه حال در اوج قله های موفقیت باشی و سالم و شاد. با درود فراوان ارادتمند شما امیر حسین

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
کلیه اطلاعات ساخت ماینر4 خدمت شما:
در صورتی که اطلاعات کافی ندارید بهتر هست کیت اماده را از فروشگاه های مختلف اینترنتی تهیه کنید.دقت کنید قطعات تضمین اصلی بودن داشته باشند.:

پیوست‌ها

• 5.3 مگابایت بازدیدها: 505

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
هر کدام مزایا و معایبی دارند اما در کل به نظر افشان بهتر استاز مارکهای خراسان افشار نژاد و یا مغان استفاده کنید
سلام میشه بفرمایید مزایای استفاده از سیم افشان چیه؟تا ا.نجایی که من میدونم تو هیچ دستگاهی از سیم افشان استفاده نمیکنند.

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
سلام.آفرین به شما
من برای راحتی کار گفتم از این سیم استفاده کنند.در اصل نباید از سیم افشان استفاده کرد.اصلا لوپ یک در یک هم نباید استفاده کرد. اینهمه اشکالات به خاطر استفاده از همین لوپ 1*1 هست!! و حرف شما هم دقیقا درست هست.
لوپ استاندارد برای ماینر فقط 1حالت دارد و بس!! من مشخصات لوپ استانداردی که خود آقای نورمن داده را برای شما میگذارم..دقت کنید به تصویر زیر که نوشته خود ایشان هست:

پیوست‌ها

• 19.7 کیلوبایت بازدیدها: 409

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
110
280
قطر داخلی mm
قطر خارجی mm
قطر سیم
اهم سیم
طول سیم metr
ظرفیت سیم
تعداد دور
قطر داخلی mm
قطر خارجی mm
قطر سیم
اهم سیم
طول سیم metr
ظرفیت سیم
تعداد دور
65
110
0.6
0.5
8.1
113
30
200
265
0.6
2
33.5
875
46

110
280
قطر دایرهmm
قطر سیم
اهم سیم
طول سیم metr
ظرفیت سیم
تعداد دور
قطر دایره mm
قطر سیم
اهم سیم
طول سیم metr
ظرفیت سیم
تعداد دور
110
0.6
0.5
8.6
111
25
280
0.6
2
33.5
730
38

جدول بالا مربوط به سیم پیچ فلت و جدول پایین مربوط به سیم پیچ معمولیه.امیدوارم که بدرد بخوره

آخرین ویرایش:

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
سلام دوستان میشه بگید به جای lm4040 از چه قطعهی دیگه میتونم استفاده کنم؟ باتشکر.

سلام.اگر تاپیک را با دقت میخواندید می دیدید در 3جا گفته شده به جای این قطعه میتوان از lm386-z2.5 هم استفاده کرد
موفق باشید

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام من یه سوال کردم هنوز کسی جواب منو نداد. من میخوام بدونم در حالتی که دستگاه به هیچ فلزی نزدیک نیست خروجی ای سی ad8055 چند ولته؟

takrobot1

کاربر
2013-01-20
1
5
با سلام
نمی دانم کسانی که در این قسمت بحث می کنند تا چه اندازه با فلزیاب آشنا هستند با توجه به اینکه اینجانب عمری در این راه صرف کرده و حداقل با ساخت بیست مدار فلزیاب و صرف هزینه های سرسام آور و صرف وقت فراوان به نتایج زیادی در مورد فلزیاب رسیده ام که سعی می کنم برخی را در اختیار شما عزیزان قرار دهم .به طور کلی فلزیاب ها دارای انواع متفاوتی می باشند و برای کاربرد های متفاوتی نیز ساخته می شوند . فلزیاب ماینر یکی از فلزیاب های خوب است ولی این فلزیاب یک دروغ بزرگ با خود به همراه دارد . طراح این فلزیاب یک آلمانی است .که طراح و سازنده فلزیاب های تجاری می باشد و در سایت خود فلزیاب های زیادی را برای فروش قرار داده است حتی در حال حاضر فلزیاب های بسیار پیشرفته تصویری را به فروش می رساند . طراحی سخت افزار این فلزیاب بسیار عالی است و نقصی در آن نیست شاید بهترین طراحی ممکن سخت افزاری اما یک نکته بسیار مهم در مورد این فلزیاب نرم افزار آن است . نرم افزار ارائه شده توسط طراح ناقص است و تکمیل آن امکان پذیر نمی باشد زیرا سورس برنامه موجود نیست و تنها هگز برنامه وجود دارد.( مطمن باشید ) پس دوستان وقت و هزینه خود را برای طراحی این فلزیاب از دست ندهید زیرا با این نر م افزار ناقص تنها فلزیاب شما بردی معادل 2 متر برای فلزهای بزرگ ( مثلا یک دیس فلزی بزرگ ) آن هم نه در زیر خاک بلکه در فاصله هوایی . و فلز های کوچک را نیز تنها در فاصله 50 سانتی کشف می کند . البته طلا در این فلزیاب در فاصله 20 سانتی قابل کشف است. متا سفانه بیشتر ادعاها در مورد اصلاح و تغییر نرم افزار خلاف واقع بوده و تنها برای کسب سود و فروش محصول می باشد. پس با توجه به قطعات گران این فلزیاب بسیار با احتیاط در ساخت آن قدم بردارید و من پیش نهاد می کنم ابتدا یک فلزیاب بدون میکرو کنترلر ساده طراحی کنید و بعد به سراغ فلزیاب با میکرو کنترلر بروید.در این مورد یعنی ساخت فلزیاب با میکرو کنترلر حتما از میکرو کنترلر pic استفاده کنید زیرا سایر میکرو کنترلر در محیط های نویز دار به شدت دچار خطا می شوند.بنابراین طراحی و ساخت این فلزیاب با تجربه یک طراح حرفه ای برای شما توصیه نمی گردد.

بالا