آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزش کامل ماینر Miner 4 تقدیم به کاربران گرامی iRanTK

mehrad1

کاربر
2011-06-01
1
2
ازت بي اندازه ممنونم بخاطر راهنمايي كه كردي xJosephx عزيز :-*
اميدوارم به بهترينها برسي دوست من

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
سلام دوستان عزيزمشكلي كه پس از ساخت ماينر4 باهاش مواجه شدم اينه كه وقتي دستگاه رو روشن ميكنم:1.به هيچ كليدي دست نميزنم و در اينحالت دستگاه پس از نمايش تبليغات پيغام زير رو ميده و بحالت دمو ميره"PIU SENDENT NITCH PULE PRUEFEN...!DEMO MODUS EIN"2-كليد F1رو كه در ابتداي امر براي انتخاب زبان روي نمايشگر مينويسه ميزنم با يه صداي بيپ صفحه نمايشگر هيچ نشون نميده و فقط چراغ پشتش روشن ميمونه شرايطي كه براي دستگاهم ايجاد كردم به اين قراره...:لوپ پيچيده شده 32دور حلقه بيروني و 22دور حلقه داخلي با سيم لاكي 90 كه مقاومت آن 2 اهم با تلرانس 0.1 (يعني 1.9الي 2.1 اهم)اوقتي دستگاه رو روشن ميكنم يه صداي گز گز از لوپ شنيده ميشه كه وقتي يه شيء فلزي به آن نزديك ميشه صداي گزگزش شديدتر ميشه.طوريكه از فاصله‌ي يك متري ميشه صدايي كه از سيم پيچ توليد ميشه رو شنيد.البته اين صدا رو از هدست هم ميشه شنيد اما كمتر (شايد با شدت 25%) حالا با توجه به اين شرايط پيشنهاد شما براي برطرف شدن مشكل چيه دوستان عزيزم؟پيشاپيش از مرحمت شما سپاسگذارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

xjosephx

کاربر
2012-06-07
7
13
سلام mehrsd4 عزیز کلید f1 در ابتدای روشن شدن مربوط به انتخاب زبان است که من هم اوایل همین مشکل شما رو داشتم و اگر سوکت کیبورد رو بر عکس کنی مشکلت حل میشه و زبان به درستی انتخاب میشه .
انجام بده و نتیجه رو خبر بده
موفق باشی...

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
سلام jozeph عزيز و ممنون بخاطر راهنماييت
مشكل در طريقه اتصال صفحه كليد نيست.چون زمانيكه c1 وR1 (كه سازنده سويچ F1 هستند) رو اتصال كوتاه هم ميدم اتفاقي نمي افته. وقتي دستگاه ميره رو حالت دمو كليد F1 كار ميكنه.ولي با اينكه چيدمان و سيم كشي كيبوردم درسته نصف كليدها كار نميكنن، نصف ديگشونم كه طور ديگه اي عمل ميكنن.
(راستي براي راحتي در دانلودهام از چند ID استفاده ميكنم. Mehrad1,2,3,4)

سپاسگزارم-مهراد

xjosephx

کاربر
2012-06-07
7
13
سلام مهرداد
کیبوردت رو حتما عوض کن و دوباره امتحان کن
کیبوردهایی که در بازار هستند بیشتر ایرانی اند که خیلی هاشون هم مشکل دارند !
ولی این مشکل که میگی کلید ها قاطی دارن من هم همین مشکل رو داشتم و با عوض کردن اتصال کیبور حل شد . اما فک کنم شما باید عوضش کنی

با تشکر اهورا

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
ممنونم اهورا جان.اين پيشنهادت رو حتمأ عمل ميكنم.اما چيزيكه منو هم گيج و هم نااميدم كرده حل نشدن مشكل كارنكردن كلي ماينر 4 ي كه ساختم هست.فيبر فايبرگلاس كاملأ دقيقي كه استفاده كردم، قطعات اصلي، اتصالات درست، نزديك به 800-900 ساعت مطالعه و خيلي چيزاي ديگه اگه بخواد بي جواب بمونه يعني يه شكست!اونم براي من كه هيچ وقت سر بهش فرود نياوردم...ميدونم عمران و چه به الكترونيك، ولي خوب عشق ديگه!!خودت ميدوني كه!وزوز كردن كويل يعني چي؟ چطور ميتونم بفهمم bup314 درست كار ميكنه يا نه؟بخاطر راهنماييتون كمال تشكر رو دارم

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
من در پايه ي 6و7 اي سي 3120 مقدار 1.2 ولت دارم.در حالي كه بايد 4.7ولت باشه.به نظرتون ايراد از چي ميتونه باشه؟؟؟

xjosephx

کاربر
2012-06-07
7
13
سلام مهرداد عزیز
برای تست bup باید از مدار خارجش کنی (به نظر من سالمه چون igbt به این سادگی خراب نمیشه ) در ضمن به احتمال بسیار زیاد عیب از 3120 شماست و توصیه میکنم به جای hcpl3120 از a3120 استفاده کنی
در مورد مشکل خودمم که توی پستهای قبلی مطرح کردم عیب از dac بود
امیدوارم موفق باشی داداشی
با تشکر اهورا

xjosephx

کاربر
2012-06-07
7
13
در ضمن مهرداد جان اگه به نقشه دقت کرده باشی تراشه 3120 به غیر از atmega8 به جای خاص دیگه ای وصل نیست پس احتمال عیب پروگرم کردن هم هست حتما چک کن

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
سلام اهورا جان
مرسي كه مثل هميشه صادقانه و با حوصله جوابم رو دادي
بعد تست پروگرم آيسي ها يه dac و يه a3120 ديگه تهيه ميكنم و نتيجه رو همينجا عرض ميكنم.
و اينكه هر دو آي سي رو با stk200-300 پروگرم كردم.لطفأ نحوه پروگرم كردن صحيح اين دو آي سي رو بهم ياد بده.
بي نهايت ازت ممنونم عزيزم

بالا