آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: آموزش و تجربیات تعمیر ، ریکاوری و جراحی هارد با دستگاه های سالویشن دیتا

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com
پاسخ : تجربه کار با دستگاه salvation Data برای تعمیرات هارد دیسک

با سلام / manual دستگاه تعمیر هارد سیگیت را برای دوستان عزیز گذاشتم / البته نسخه فارسی هم در حال آماده سازی می باشد و تا پایان ماه مبارک رمضان آماده می شود . https://www.dropbox.com/s/fslr9r8vci25j49/HDDSeagateUserManual.pdf

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com

تهیه بانک ماژول یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت در تعمیر هارد می باشد و بوسیله این دستگاه می تونید از ماژول ها بک آپ بگیرید.

توسط nekooee ویرایش شد

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com

SalvationData Technology
www.salvationdata.com
کشور چین (شرکت تولید کننده اصلی در چین می باشد)

آخرین ویرایش:

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com

درود خداوند بر تو پشتیبان عزیز
خواهشا متنم رو با حوصله و کامل بخونید و دونه دونه جواب بدید که همه دوستان استفاده بکنند

خب
در اکثر بردهای ساتا که نگاه میکنم یک ایسی 8 پایه بیشتر وجود نداره که در پروگرامر قابل شناسایی می باشد . ایا منظورتون فریم ور در همون جا قرار میگیره ؟
( یک هارد سیگیت 500 گیگ داشتم که حس کردم نیاز به فریم ور داره . فریم ور رو از سایت سیگیت دانلود کردم - در قسمت بوت هارد رو شناسایی کرد و دستور اپدیت رو بش دادم که دیگه سیستم هنگ کرد . سیستم رو خاموش و روشن کردم که دیگه اصلا هارد رو شناسایی نکرد . هارد رو به نمایندگی pc3000 دادم . گفت که فریم ور درون هارد هستش و ربطی به برد نداره . گفت که فریم ور مشکل نداره . Rom مشکل داره . گفتم که قضیه رام چیه . به یک ایسی هشت پایه که در پروگرامر قابل شناسایی بود اشاره کرد . فکر کنم همون بایوسش باشه. گفت که باید از یک هارد مشابه با پروگرامر برات کپی بگیرم . خلاصه خودم این کار رو کردم ولی هارد شروع به تق تق کرد . فایل قبلی خودش رو هم برگردوندم ولی هنوز که هنوز تق تق میکنه )
چند تا سوال از دوست پشتیبان ما
باز هم تاکید میکنم خواهشا دونه دونه جواب بدید که همه دوستان استفاده بکنند
اگه این هارد بره زیر دست Sallvation Data این اون رو اوکی میکنه ؟
نمایندگی pc3000 به ایسی هشت پایه اشاره کردند . ایا فایل فریم ور درونش هست یا Rom ?
منظور از Rom چی چی بود ؟
شما فرمودید که باید از فریم وار باید توسط پروگرامر کپی گرفت.
مشخصات هاردی رو براتون مینویسم . اما هدف من از نوشتن این مشخصات اینه که بگید فایل رو چگونه نزد خود نگه دارم . با چه مشخصاتی نزد خود ذخیره کنم و از همه مهتر به چه هارد های دیگه ای میخوره
DiamodMax21
STM3160215AS
FirmWare : 4.AAB
160GB
شماره ایسی بایوس : 25PQ5
--------------------------------
پشتیبان محترم
شاید سوال هایی که میکنم ربطی به این دستگاه شما نداره ولی میدونم فقط از پسه شما بر میاد . چون میخوام یکی از خریدان دستگاه شما باشم
فریم ور این هارد به هارد هایی که اخر سریال خانوادشون 15AS میخوره و یا باید حتما به هارد مشابه تزریق بشه ؟
---------------------
فریم وری که از روی هارد برداشته بشه از طریق دستگاه شما قابل تزریق می باشد ؟
--------------------
ایا میشه از فریم ور هارد سری
DiamodMax21 به جای سری باراکد 7200 استفاده کرد
--------------------
یک دنیا ممنون

به نرم افزاری که باعث راه اندازی سخت افزاری شود فیرم ویر می گویند
فیرم ویر در هارد به بخشی از sa اطلاق می شود که روی پلاتر می باشد
ولی استفاده از این کلمه در توصیف بایوس نیز امکان پذیر هست ولی در هارد اصولا بایوس را به ROM اطلاق می کنند
تمامی مشخصات هاردی که بایوس آن را بر روی بایوس هارد معیوب کپی می کنید باید یکی باشد در غیر اینصورت هارد تق تق می کند و هد درگیر می شود
امکان تعمیر این هارد در صورت وجود هارد مشابه با سالویشن دیتا امکان پذیر می باشد
با تشکر

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

بنده با كمك اين دستگاه تونستم بك آپ بگيرم و فريم ور بزنم. اما تا موقعي كه يه بانك قوي از فريم ور نداشته باشيد بنظر شما تا كي بايد از هارد ديسك ها بك آپ گرفت يا دست كم هارد هايي كه ميان اغلب مشكل دارن و به فريم ور دسترسي نداريم !
مشكل Bussy شدن هارد ديسك كه توي خود برنامه هم يه دگمه داره كه فقط اين مشكل رو روي سري هاي baracuda 700.11 , 12 رفع ميكنه هم اصلا نتيجه بخش نبوده . ****
حتي برد خالي و تنها هم وصل كردم باز هم ايراد پا برجاست ! bussy
اگر راه حل خاصي داره لطفا راهنمايي بفرماييد دوستاني كه تجربه كار با دستگاه رو دارن ؟؟؟؟
برام كلللي هارد اومده اما توش موندم ! يا مشكل bussy هست يا بد سكتور يا شناسايي نشدن.
من اول شك م روي برد ها بود كه شايد مشكلي دارن. اما چند تا برد ديگه با همون مدل و فريم ور پيدا كردم و ديدم كه باز هم bussy ميزنه و ديگه مطكئن شدم كه ايراد از خود هارده ! اما كاري از دستم بر نمياد !
يا هارد ديسك هايي كه روشن ميشن ولي شناسايي نميشن.
در هرصورت دوستاني كه كار با اين دستگاه رو بلد هستن و با هاش دارن ب نحو مطلوب استفاده ميكنن لطفا اعلام بفرمايند ياا پيام خصوصي بدن تا راهنمايي مون كنن ******
ممنون از تمام دوستان گلم :)

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

يا حتي برعكس هارد هايي داشتم كه ميزنه bussy اما وقت برد خالي رو به دستگاه وصل ميكنم ميزنه ready ! اما تا به خود برد متصل بشه باز ميزنه bussy .
حتي وقتي برد خالي رو زدم روي دستگاه و داد ready من رفتم و دگمه ي رفع مشكل خطاي bussy رو براي هارد هاي baracuda 7200.11.12 زدم و ok داد.
بازم به هارد وصل كردم همچنان bussy هست ....!!
اگه راهي داره لطفا راهنمايي بفرماييد ؟؟؟ ممنون.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com

با سلام خدمت آقای عزیزمان ک..
لطفا در یک آموزشگاه ، تعمیرات هارد دیسک را فرا بگیرید تا بدانید کدام حالت BUSSY برای چه چیزی هست
آموزش کار با دستگاه ،آموزش تعمیر هارد نیست! که ما بصورت رایگان آموزش بدهیم.
مثلا از هاردی که بصورت فیزیکی دارای بد سکتور هست شما توقع رفع مشکل رو دارید؟!
آیا pc3000 روس دیتا بیسی، بیش از آنکه شرکت سالویشن ارائه می دهد به شما میدهد!!!
باز هم از دوستان خواهش می کنم که منوال دستگاه را بخوانند / در صورت امکان به کلاس های آموزشی هارد مراجعه نمایند سپس تجربیات خود را در این بخش منعکس کنند.
"همه ،باهم رشد میکنیم"

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد دستگاه salvation Data برای تعمیرات هارد دیسک

من باز مجبور شدم پستها رو ویرایش کنم. تاپیک متأسفانه به صورت احساسی پیش میره و من هر چه میگم باید پرسش و پاسخ باشه و بار علمی داشته باشه باز همون روال قبل ادامه داره... به این شکل پیش بره من تاپیک رو حذف میکنم.
عنوان تاپیک تغییر کرد به پرسش و پاسخ در مورد دستگاه سالویشن دیتا... پس پرسش و پاسخ تا درد و دل کردن خیلی فرق داره. این رو درنظر بگیرید....

حالا من یک سوال در مورد مشکل آقای Dr.Laptop میپرسم و منتظر جواب میمونم. ببینید به جای اون پست طولانی که ایشون نوشته بودند فقط همین سوال کافی بود. سوال به این شکل:

سلام
دوستان من برای تعمیر هارد با این دستگاه به پیام BUSSY بر میخورم و نتونستم مشکلم رو حل کنم. آیا برای این مشکل راه حلی وجود دارد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

بالا