آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: آموزش و تجربیات تعمیر ، ریکاوری و جراحی هارد با دستگاه های سالویشن دیتا

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com
پاسخ : تجربه کار با دستگاه salvation Data برای تعمیرات هارد دیسک

سلام خدا ان شالله خیر و برکت به شما بده اخرش یک جوان مرد پیدا شد اموزش این دستگاه را بذاره. قربونت حالا که دارید آموزش می گذارید فیلم اموزشی آن را هم خودتون درست کنید اگر نشد هم در انجمن آپلود کنید اطلاع دهید آخرش آقای پشتیبان برای این جور مسایل یک فکری می کنه. لطفا اخرین خبر را بعد از درست شدن فیلم های آموزشی برای من پ خ کنید

با عرض سلام
فیلم آموزش مقدماتی 2 دستگاه سالویشن موجود می باشد ولی در فیلم لوگو ما موجود می باشد
در صورتیکه پست خلاف قوانین سایت بود از مدیر درخواست حذف را دارم در غیر این صورت از مشاهده آموزش اولیه لذت ببرید
فیلم آموزش مقدماتی سالویشن دیتا (سیگیت)
http://host10.aparat.com//public/us...10/22c0577a9b4a6ac986d7718476bb63ce627746.mp4
فیلم آموزش اولیه کار با سالویشن دیتا (فایل اکسترکتور-ریکاوری)
http://host10.aparat.com//public/us...08/0df3ae04703fa370361c08718e9c79ec622207.mp4
http://host10.aparat.com//public/us...08/0a09720e76a1d6707f0e6b7fb6fd1b75622215.mp4

تشکر=انگیزه بیشتر=خدمات بهتر

آخرین ویرایش:

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

دوستان گلم
تا اونجایی که من میدونم فریم ور روی هارد دیسک روی برد الکترونیکی هست که شبیه آی سی حافظه هست و روی اون پروگرام میشه .
اگه اشتباهه دوستان اصلاح بفرمایند .
دوستان لطفا فیلم گرفتن backup گرفتن فریم ور هارد و ذخیره کردن فریم ور روی هارد و یک نمونه زدن فریم ور یا آپدیت فریم ور رو برامون با سالوشن بزارید. ممنون .

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

درود خداوند بر تو پشتیبان عزیز
خواهشا متنم رو با حوصله و کامل بخونید و دونه دونه جواب بدید که همه دوستان استفاده بکنند

خب
در اکثر بردهای ساتا که نگاه میکنم یک ایسی 8 پایه بیشتر وجود نداره که در پروگرامر قابل شناسایی می باشد . ایا منظورتون فریم ور در همون جا قرار میگیره ؟
( یک هارد سیگیت 500 گیگ داشتم که حس کردم نیاز به فریم ور داره . فریم ور رو از سایت سیگیت دانلود کردم - در قسمت بوت هارد رو شناسایی کرد و دستور اپدیت رو بش دادم که دیگه سیستم هنگ کرد . سیستم رو خاموش و روشن کردم که دیگه اصلا هارد رو شناسایی نکرد . هارد رو به نمایندگی pc3000 دادم . گفت که فریم ور درون هارد هستش و ربطی به برد نداره . گفت که فریم ور مشکل نداره . Rom مشکل داره . گفتم که قضیه رام چیه . به یک ایسی هشت پایه که در پروگرامر قابل شناسایی بود اشاره کرد . فکر کنم همون بایوسش باشه. گفت که باید از یک هارد مشابه با پروگرامر برات کپی بگیرم . خلاصه خودم این کار رو کردم ولی هارد شروع به تق تق کرد . فایل قبلی خودش رو هم برگردوندم ولی هنوز که هنوز تق تق میکنه )
چند تا سوال از دوست پشتیبان ما
باز هم تاکید میکنم خواهشا دونه دونه جواب بدید که همه دوستان استفاده بکنند
اگه این هارد بره زیر دست Sallvation Data این اون رو اوکی میکنه ؟
نمایندگی pc3000 به ایسی هشت پایه اشاره کردند . ایا فایل فریم ور درونش هست یا Rom ?
منظور از Rom چی چی بود ؟
شما فرمودید که باید از فریم وار باید توسط پروگرامر کپی گرفت.
مشخصات هاردی رو براتون مینویسم . اما هدف من از نوشتن این مشخصات اینه که بگید فایل رو چگونه نزد خود نگه دارم . با چه مشخصاتی نزد خود ذخیره کنم و از همه مهتر به چه هارد های دیگه ای میخوره
DiamodMax21
STM3160215AS
FirmWare : 4.AAB
160GB
شماره ایسی بایوس : 25PQ5
--------------------------------
پشتیبان محترم
شاید سوال هایی که میکنم ربطی به این دستگاه شما نداره ولی میدونم فقط از پسه شما بر میاد . چون میخوام یکی از خریدان دستگاه شما باشم
فریم ور این هارد به هارد هایی که اخر سریال خانوادشون 15AS میخوره و یا باید حتما به هارد مشابه تزریق بشه ؟
---------------------
فریم وری که از روی هارد برداشته بشه از طریق دستگاه شما قابل تزریق می باشد ؟
--------------------
ایا میشه از فریم ور هارد سری
DiamodMax21 به جای سری باراکد 7200 استفاده کرد
--------------------
یک دنیا ممنون

آخرین ویرایش:

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

دوستان عزیز لطفا یه ویدئو درمورد backup گرفتن و زدن فریم ور با دستگاه salvation توی انجمن قرار بدید .

ویدئو های 4-5 دقیقه ای بیشتر واسه دلخوش کردن خوبه پیشنهاد میدم یه ویدئو حداقل 60 دقیقه ای با حداقل 10 ایراد مختلف و شایع هارد های مختلف رو توی ویدئو درست کنید تا کاربران بصورت عملی از عملکرد و توانایی های دستگاه مطلع بشن و در اختیار کاربران قرار بدید

تشکر فراوان.

ویرایش شد توسط nekooee

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

دکتر لپ تاپ سلام
امیدوارم حالت خوب باشه
اون دو تا هاردی که زنده کردی مشکلشون چی بود ؟
مارکشون چی بود ؟
بقیه هاردهایی که داری مشکلشون رو اختصارن بگید ؟

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

راستش بیشتر ایراد ها بد سکتور هست ... اگه بدسکتور شدید باشه که هیچ دستگاه جواب میکنه. اما اینایی هم که اوکی شد یکی خطای smart داشت یکی شم بد سکتور بود .... بقیه اونایی هم که اوکی نشدن اغلبشون بد سکتوره یا هد گیر میکنه و ....
هارد هایی که روشن نشن یا همون اولش صدای تق تق بدن با این دستگاه نمیشه کاریشون کرد ... لااقل من که یاد ندارم.!!
هارد های هم که اوکی شدن یه baracuda 7200.11 سیگیت 160 گیگ و 250 گیگ بود.

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

خودت که استادی
بدسکتور رو باید فاجعه خوند
حتی اگه تعمیرش بکنی هارد مرجوع میشه
هد هم اگر گیر کنه مگه این دستگاه چه کار میتونه بکنه ؟
یعنی هد رو میتونه بچرخونه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

پشتیبان عزیز. بد سکتور اگه وضعش خیلی وخیم نباشه حل میکنه دستگاه . اما ازش انتظار معجزه نباید داشت !!!
من با همین نرم افزارهای بدسکتور گیری هم چندین مورد حل کردم و مرجوعی هم نداشتم.
اما خوب وقتی آدم هزینه میکنه و کار به ابزار و دستگاه میکشه انتظار بیشتری از نرم افزار داره خوب !

یه ویدئوی پر ملات و جون داره که در حدو اندازه ش باشه پیشنهادم حداقل 50-60 دقیقه ست.
راستی ستوان دوم شدم 2 تا ستاره دادن بهم ممنون ""3122_(14)""

آخرین ویرایش:

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir

ظاهرا توی نصب برنامه توی سیستم بنده هم یه سری مشکلات بوده که توی گرفتن Backup فریم ور اذیت میکرده حالا دوباره یه ویندوز بزنیم ببینیم چی میشه ....

ویرایش شد توسط nekooee
این پست شما فقط توضیح کارهایی هست که با پشتیبانی انجام دادید و این مسئله هیچ بار علمی برای انجمن نداره. ممنون میشم اینجا اینجا یا سوال بپرسید اگر سوالی داشتید و منتظر پاسخ بمونید یا اگر مطلبی رو یاد گرفتید آموزش بدین. و اگر مشکلی حل نشد اون مشکل رو مینویسید و اگر کسی راه حل داشت پاسخ میده و کسی هم راه حل نداشت که هیچ.
با تشکر

بالا