آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن نشدن لپ تاپ Lenovo G500

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
مهندس جان ازمدارcpuهست مشکل باید از ماسفت های تغذیه باشه

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
ممنون از همه دوستان عزیزتراز گلم

اتصالی با برداشتنPQ901ازمدار cpu حل گردید حالا باید قطعات سلف خازنهای دیگری که برای مسیرهای دیگر برداشتم نصب کنم بردم بعد تست کنم بردرا ادامه اطلاع رسانی میکنم ولی تااینجا مشکل اتصالی +Bکامل حل گردید ازهمه ممنونم

اینم تصویر
333333333.jpg

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
نه دوست من خدا میدونه از این که با زدن تایپک که باعث تعجیل در کارت میشه و مجبوری هول هولکی کار کنی اون تایپک رو زدم . و از اینکه این همه طول کشیده کارت ناراحتم
چون این کار خستت کرده تا حدی میدونم ممکنه کاری کنه دست به ریسک بزنی ( که با تغذیه ولتاژتذریغ کنی ) در حالی که یه سر اشکال دستته

آقا رضا هم از من خیلی بیشتر مسلطه و هم ذهنش بازتره . ایشون لطف کردن و همراهی میکنن انشالله درست میشه

خواهش میکنم .من با دیدن این تایپک شرمنده شدم . ببخشید

آقا
بزرگوار لطفا در صورت امکان با ایشون همراهی فرمایید تا انشالله نتیجه حاصل بشه

استاد شما همیشه به بنده لطف دارید
چشم حتما تلاشم رو میکنم

در مورد تزریق ولتاژ هم درست میفرمایید بخصوص در طبقه سی پی یو که گاهی ممکنه خود سی پی یو رو هم بسوزونه

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
بازم ممنونم کمک کردید این مورد حل گردید
فقط ای کاش دوستان ازدستم ناراحت نبودن این ناراحتم میکنه چون میدونم مقصر من بودم:crying:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
زنده باشی . خدارو شکر

ولی با نحوه عنوان کردنت هم خودت دیر رسیدی و هم ذهن من به یک محدوده معطوف شده بود

ولی راهش این بود انشالله برای بعد از این

که با توجه باینکه اشکال در +B بود تو سرچ نقشه کافی بود اونو سرچ کنی همه نقاطی که مستقیم با +B تغذیه و راه اندازی میشن میومد

در جاهایی که با
سبز علامت زدم ( برای مثال ) چون تو ورودی مقاومت بیش از حد شورتی وجود داره از اون نقاط صرف نظر میکردی ( منتفی )

وجاهایی که برای مثال با
قرمز علامت زدم بخاطر وجود مستقیم نیمه هادیها و خازنها باید یادداشت و یا علامت زده میشد و بعد از اتمام بررسی

وعلامت نقاط احتمال شورتی با قطع کردن یا باز کردن مسیرها مورد بررسی قرار میگرفت

این تصاویر برای مثال هست و نقاط بیشتری برای اینکار وجود داره

پیوست‌ها

• 24.6 کیلوبایت بازدیدها: 62
  • 14.3 کیلوبایت بازدیدها: 66
  • 24.9 کیلوبایت بازدیدها: 59
  • 45.9 کیلوبایت بازدیدها: 64
  • 29.7 کیلوبایت بازدیدها: 61

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
ممنون از راهنماییتون استاد من دیشب یه اشتباه بزرگ میکردم برای خستگی که داشتم و نمیخواستم مدام به صفحه مولتی متر نگاه نکنم تمام طبقات با تست بوق تست کردم و نمیتونستم مشکل پیداکنم .
امروز از تست اهم استفاده کرده و طبقه ای که اهمش به اهم اتصال ابتدای مدار +Bباهم یکی بودن سریع پیداشد و با تستهای بعدی عیب پیداشد

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
من یکم بخاطر عجول بودنم درکار البته کاردرستی نیست اونم درتعمیرات بیشتر برای پیداکردن مسیرها از برد ویو استفاده میکنم که این مدلم برد ویوش توبازار نبود

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود ماسفت روی بردAON6559 بود ولی الان موجود خودشو ندارم دومدل از کانال Nموجوددارم که دوستان بنظرتون کدوم بزارم بهتره
IRFH 7932
RJK03B9DPA

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود ماسفت روی بردAON6559 بود ولی الان موجود خودشو ندارم دومدل از کانال Nموجوددارم که دوستان بنظرتون کدوم بزارم بهتره
IRFH 7932
RJK03B9DPA

دیتا شیت هر سه رو بگیر با هم برسی کن تا زحمتت هدر نره ولی : معمولا فاکتورها در موس فت ها . بالا بودن ولتاژهای درین سورس نسبت سالم به سوخته . دما ی قابل تحمل یا وات . سوئیچ کامل درین سورس با در نظر گرفتن ولتاژ گیت در نقشه لپ تاپ معیوب
(ولتاژ ورودی و خروجی ماسفت رو روی نقشه بررسی کنید )
سعی کنید این نکته رو خودتون تصمیم بگیرید تا با احتمال اشکال کسی شرمنده نشه

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
دوستان روزتون بخیروشادی
بردو سرویس کلی کردم هرقطعه ای برداشته بودم شستم باتینر خشک کردم
وتست کردم ویندوزآمد بالا همه چیزم درست کارمی کنه
فقط اون ماسفتی که تعویض کردم خیلی داغ میکرد شدید حتی نمیشه بهش دست زد . خیال کردم شاید چون مشابه هست اینجوره پس ماسفت دقیق مثل خودش ازروی برد اراقی پیداکردم و تعویض کردم بازهم داغ می کنه
دوتاماسفتی که داخل این کانال CPUهستن به شدت داغ می کنن PQ901 و PQ903

9999999.jpg

بالا