آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

ayoob.ab66

کاربر
2009-01-27
31
28
سلام
.1درمورد سلولهای الکتریکی(فتو الکتریک .تولید کننده برق) این سلولها فقط نور خورشید را تبدیل به انرژی میگنند یا از گرمای خورشید هم استفاده میکنند؟
2.ایا سیستمی هست که گرما را به انرژی تبدیل کنه؟
3.ساعت هایی که زمانی که به دست میبندید شارژ میشه چطورهست آیا از گرمای دست استفاده میکند(مدلی که فتو الکتریک نداره) .

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
سلام
من می خوام یک سوییچر 2 به 1 برای استفاده از دو ال ان بی درست کنم، اما مشکلی که دارم ریسیورم strong 4620ii خروجی 12 ولت در پشت ریسیور برای تغذیه برق رله 12 ولت نداره.
در ضمن اگر lnb power هم خاموش کنم دیگه بر روی یک satellite سیگنال را از دست می دهم و در خود تنظیمات دستگاه هم تنظیمات برق 12 ندارم فقط تنها گزینه lnb power وجود داره.
در صورت امکان اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.
با تشکر

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام استاد عزیز
نرم افزاری هستش که بشه به کمک اون pcb رو به شماتیک تبدیل کرد.مثلا یک pcb که توی sprint layout کشیده شده باشه؟
لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام استاد عزیز
نرم افزاری هستش که بشه به کمک اون pcb رو به شماتیک تبدیل کرد.مثلا یک pcb که توی sprint layout کشیده شده باشه؟
لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید
سلام :
متاسفانه چنين نرم افزاري سراغ ندارم و به نظرم با توجه به غير هوشمند بودن يك صفحه pcb اين امر غير ممكن باشد .
ولي اگر توسط يك نرم افزار مانند پروتيوس و.... در صورتيكه فايل هاي طرح كامل باشند ميتوان توسط فايلهاي مربوطه در پروتيوس {يا هر نرم افزار مرتبط } استفاده كرد .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meysamm

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام استاد عزیز
استاد می خواستم بدونم روش آپدیت کردن کتابخانه نرم افزار پروتیوس 7.4 به چه شکلیه؟؟؟
با تشکر استاد عزیز

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام استاد عزیز
استاد می خواستم بدونم روش آپدیت کردن کتابخانه نرم افزار پروتیوس 7.4 به چه شکلیه؟؟؟
با تشکر استاد عزیز
سلام :
ميثم جان اگر نرم افزارتون نسخه قانوني باشه اپديت كتابخانه پروتيوس در سايتش بروز و قابل دانلود هست فقط بايد از نسخه قانوني استفاده كنيد تا امكان اپديت داشته باشيد .
البته سايت هايي هم هستند كه اپگريد كتابخانه را با دستكاري و هك در اختيار كاربران قرار ميدهند .
پيام خصوصي چك كنيد .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meysamm

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام :
ميثم جان اگر نرم افزارتون نسخه قانوني باشه اپديت كتابخانه پروتيوس در سايتش بروز و قابل دانلود هست فقط بايد از نسخه قانوني استفاده كنيد تا امكان اپديت داشته باشيد .
البته سايت هايي هم هستند كه اپگريد كتابخانه را با دستكاري و هك در اختيار كاربران قرار ميدهند .
پيام خصوصي چك كنيد .
موفق باشيد .
ممنونم استاد عزیز
از لینکی که لطف کردید و به من دادید نرم افزار رو دانلود کردم #$V686
استاد عزیز می خواستم بدونم که آیا برای استفاده از ای سی tda2005 در حالت استریو محدودیت فرکانسی وجود داره؟؟؟؟
این آی سی با ولتاژ 12 در حالت استریو چند وات قدرت داره ؟؟؟
لطفا کمی در این رابطه توضیح بدید
با تشکر از شما استاد عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
ممنونم استاد عزیز
از لینکی که لطف کردید و به من دادید نرم افزار رو دانلود کردم #$v686
استاد عزیز می خواستم بدونم که آیا برای استفاده از ای سی tda2005 در حالت استریو محدودیت فرکانسی وجود داره؟؟؟؟
این آی سی با ولتاژ 12 در حالت استریو چند وات قدرت داره ؟؟؟
لطفا کمی در این رابطه توضیح بدید
سلام :
محدوديت فركانسي ندارد و براي باند صوتي { 40 هرتز الي 20 كيلو هرتز } طراحي گرديده و با 18 ولت بهترين حالت پاسخ فركانسي براي 20 وات در صورت استفاده بصورت پل ميباشد طبعا با 12 ولت توان خروجي كمتر خواهد بود { تقريبا در منفي 3 دسيبل حدود 15 وات ميباشد } .
معمولا امپلي فاير ها را به چند صورت ميتوان ارايش و مونتاژ كرد كه نوع پل يكي از اين ارايش ها ميباشد در اين نوع يك طرف پل سيگنالهاي منفي ورودي و طرف ديگر سيگنالهاي مثبت ورودي را همزمان تقويت ميكند لذا در اتصال ورودي رعايت قطبين سيگنال ورودي در پاسخ فركانسي ان اهميت بيشتري دارد .
براي مطالعه بيشتر ديتاشيت و شماتيك و pcb اين ايسي را از فايل ضميمه دانلود كنيد .

پیوست‌ها

• 18 کیلوبایت بازدیدها: 101
  • 266.4 کیلوبایت بازدیدها: 24

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد در نرم افزار sprin layout نماد ای سی 2005 دز کدام قسمت قرار داره من هرچی گشتم پیدا نکردم.
لطفا راهنمایی کنید

بالا