آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام :
با تشكر از شما دوست عزيز كه پاسخ گذاشتين ولي ايشون اشاره كرده اند كه 220 ولت برق شهر را دارند درنتيجه بايد بين دو پايه vcc . gnd ولتاژي حدود 300 ولت داشته باشند اين رگولاتور در مدار پري پاور ساپلاي مورد استفاده داره .
موفق باشيد .

سلام

شما استاد ما هستيد و من اينجا اومدم كه بتونم با كمك شما , اطلاعات علمي و عملي بدست بياروم.ولي توي ديتاشيت كه خوندم و نقشه IC رو كه ديدم حدس زدم احتمالا بايد ورودي 30 ولت باشه.آخه زنري كه توي ورودي هم هست 32V هست.
بازم مرسي كه منو راهنمايي كرديد.دارم سعي ميكنم اطلاعاتم رو كامل كنم ايشلا كم كم ميتونم اينجا فعاليت بدرد بخور داشته باشم.

لينك ديتاشيت:
http://www.datasheetcatalog.org/datasheets2/11/114085_1.pdf

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام

شما استاد ما هستيد و من اينجا اومدم كه بتونم با كمك شما , اطلاعات علمي و عملي بدست بياروم.ولي توي ديتاشيت كه خوندم و نقشه IC رو كه ديدم حدس زدم احتمالا بايد ورودي 30 ولت باشه.آخه زنري كه توي ورودي هم هست 32V هست.
بازم مرسي كه منو راهنمايي كرديد.دارم سعي ميكنم اطلاعاتم رو كامل كنم ايشلا كم كم ميتونم اينجا فعاليت بدرد بخور داشته باشم.
/QUOTE]
با سلام :
از اينكه همين قدر لطف كردين و پاسخ گذاشتين و صداقت خود را ابراز داشتيد مجددا اين تشكر را از من پذيرا باشيد .:love-smiley-017:
جهت مزيد اطلاع : اگر دقت فرماييد اين ولتاژ 30 مربوط به پايه هاي سورس و گيت و انهم يك ولتاژ متقارن +30 الي _ 30 ولت كه مربوط به دامنه ولتاژ هدايت و قطع كامل موسفيت خروجي ان ميباشد ولتاژ بين درين و سورس {مهم } ان تا 800 ولت ميباشد كه با توجه به ارايش مداري {سويچينگ } بايد حداقل دو برابر ولتاژ rms ورودي باشد و در برق شهر بين المللي 220 ولت اگر پيك ولتاژ را بگيريد حدود 320 ولت { حتي يك مقدار بيشتر از 320 صعود ميكند} كه در يك جمع بندي مطلب تا 800 ولت را {يعني تقريبا دو برابر ولتاژ ورودي را تحمل خواهد كرد . فقط براي مزيد اطلاع و تشكر از كمك و حضور سبزتان } .
400X2=800~
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 50.5 کیلوبایت بازدیدها: 111

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
با سلام
از اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتید ممنونم.من از پایه 2 (گراند) نسبت به پایه 1 و 3 که 1درین بود در حدود 368 ولت دی سی و گروند نسبت به پایه 3 که وی سی سی بود در حدود 6.10 ولت دی سی ولتاژ گرفتم. و گروند (پایه 2) نسبت به پایه های 4 و 5 ولتاژ خاصی را نشان نمیداد لطفا بگویید که ایا این قطعه سالم است یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.
به حق مولا وجودتان بی بلا باشد

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام
از اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتید ممنونم.من از پایه 2 (گراند) نسبت به پایه 1 و 3 که 1درین بود در حدود 368 ولت دی سی و گروند نسبت به پایه 3 که وی سی سی بود در حدود 6.10 ولت دی سی ولتاژ گرفتم. و گروند (پایه 2) نسبت به پایه های 4 و 5 ولتاژ خاصی را نشان نمیداد لطفا بگویید که ایا این قطعه سالم است یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.
به حق مولا وجودتان بی بلا باشد
سلام :
با اين اوصاف فعلا گمان نميكنم اين قطعه شما معيوب باشد و اينكه در بقيه ان دو پايه ها ولتاژي نداريد و روي پين vcc = 6 ولت داريد {اصولا بايد ولتاژي حدود 20 ولت داشته باشيد } دليلي هست كه ولتاژ وارده قسمت راه انداز شما ايراد دارد به هرحال تا شماتيك مدار را نگذاريد دقيق نميشه نظر داد در ضمن نگفتين كه نقشه اي براتون اپ كرده ام با مدار شما سازگار هست و همخواني دارد يا خير ؟؟
موفق باشيد .

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
با سلام و ادب خدمت شما
نه استاد همخوانی ندارد چون قطعات این پاوری که من روش کار میکنم بیشتر است.اخه مشکل اینه که تو شهر ما اصلا این قطعه پیدا نمیشه وگرنه عوضش میکردم و نتیجه را میگفتم.
ولی من به احتمال زیاد میگم که این قطعه خرابه چون قبلش چیز خاصی نداره(دیود پل-خازنهای صافی-ترانس چک- مقاومت-واریستور)که همشون و تست کردم سالم بود بعد از این قطعه (رگولاتور1m0880)یک ترانس هست که کارش ایزوله کردن دو قسمت مدار که به ورودیش ولتاژ خاصی نمیرسه.
لطفا راهنمایی کنید وقت چندانی ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام و ادب خدمت شما
نه استاد همخوانی ندارد چون قطعات این پاوری که من روش کار میکنم بیشتر است.اخه مشکل اینه که تو شهر ما اصلا این قطعه پیدا نمیشه وگرنه عوضش میکردم و نتیجه را میگفتم.
ولی من به احتمال زیاد میگم که این قطعه خرابه چون قبلش چیز خاصی نداره(دیود پل-خازنهای صافی-ترانس چک- مقاومت-واریستور)که همشون و تست کردم سالم بود بعد از این قطعه (رگولاتور1m0880)یک ترانس هست که کارش ایزوله کردن دو قسمت مدار که به ورودیش ولتاژ خاصی نمیرسه.
لطفا راهنمایی کنید وقت چندانی ندارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر
سلام :
براي اطمينان از صحت پاور كوتاهترين راه اين است كه در خروجي ان غير از مدار فيدبك كه به پريمر {قسمت 220 ورودي } مربوط هست را ازاد كنيد تا در صورت خرابي و اتصال در ساير قسمت هاي مصرفي موجب از كار افتادن {كات اف } پاور نباشد .
حال بايد در روي پايه هاي راه انداز اين قطعه {3 و1} ولتاژي در حدود 20 ولت {معمو لش 18 ولت بايد باشه } داشته باشيد
اگر نداريد مقاومت هاي مسيرش را تست كنيد چون گفته ايد 6 ولت داريد لذا قطعه رگولاتور شما سالم هست ولي ضعيف كار ميكند {ايا مسير ديگري غير از ترانس چاپر براي فيدبك تغذيه ميرسونه ؟؟؟ }.
متاسفانه شماتيك دقيقي ندارم ولي در مسير فيدبك هم قطعات اپتوكوپلر و tl431 و ..... بايد دقيق تست كنيد
نهايتا احتمال ميدهم اگر خروجي هاي مصرفي را ازاد كنيد به نتيجه اي ميرسيد در ضمن مقاومت هاي {به اصطلاح فيوزي } كم اهم را نيز بررسي كنيد .
نتيجه بزاريد .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام:
در اين مدار پروگرامر ايپرام منظور از اين علامت كه پايه هاي
1و2و3 را نشان كرده چيست؟ http://www.up.iranblog.com/images/aq25er0kn0opog4smcm.jpg
به نظر شما اين مدار كار ميكند؟
با تشكر.
سلام :
اين همون مسير سيگنال هاي ديتا scl sdl هستند كه در بخش اموزشي تعمير تلويزيون {اموزش ايپرام چيست } به تفصيل تشريح شده است براي استفاده از بخش فوق بايد عضو رسمي سايت باشيد >> قوانين استفاده از سايت را مطالعه كنيد .
موفق باشيد .

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
سلام :
اين همون مسير سيگنال هاي ديتا scl sdl هستند كه در بخش اموزشي تعمير تلويزيون {اموزش ايپرام چيست } به تفصيل تشريح شده است براي استفاده از بخش فوق بايد عضو رسمي سايت باشيد >> قوانين استفاده از سايت را مطالعه كنيد .
موفق باشيد .

سلام
آيا بايد اين سه پايه را با هم به شاسي وصل كرد ويا ...
تشكر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام
آيا بايد اين سه پايه را با هم به شاسي وصل كرد ويا ...
تشكر
سلام :
عزيزم پست قبلي اشاره كردم بازم اشارت: كه از سه خط يكي مربوط به سيم گراند و دوتاي ديگه سيگنال هايي بنام scl cdl هستند كه بين سيستم و پروگرامر بايد ترانزيت بشه تا ايپرام پروگرام شود . { اگر بخواهيد بطور خيلي ساده توجيه شويد: توسط اين دو خط سيگنال هاي ارسالي و دريافتي بين پروگرامر و پي سي رد و بدل ميشود } .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ila00
بالا