آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sardar shams

کاربر
2008-01-05
132
537
قوشاچاي
لطفا" راهنماییم کنید یک سیستمی دارم با این مشخصات
Intel
Celeron(R)cpu2.40GHZ
2.39GHZ,248MB of RAM
موقعی که روشن مکنم بعد از اینکه مشخصات سیستم نمایش داده می شود در این موقع که که این نوشته می آید باید کلید F 1 رابزنم تا وارد ویندوز شوم در ظمن تنظیمات ستاپ را Load default کرده ام
press F2 to Run SETUP
press F1 to load default values and continue
وعیب دیگر که این سیستم دارداین است بعد از اینکه ویندوز جدید را نصب می کنم بعد از دو سه روز هنگ می کند یعنی نه نمایشگر ماوس حرکت می کند ونه از صفحه کلید کلیدی عمل می کند در ظمن قبل از اینکه هنگ کند صدای تق از داخل کیس به گوش می رسد وبعد هنگ می کند

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
Intel
Celeron(R)cpu2.40GHZ
2.39GHZ,248MB of RAM
موقعی که روشن مکنم بعد از اینکه مشخصات سیستم نمایش داده می شود در این موقع که که این نوشته می آید باید کلید F 1 رابزنم تا وارد ویندوز شوم در ظمن تنظیمات ستاپ را Load default کرده ام
press F2 to Run SETUP
press F1 to load default values and continue
وعیب دیگر که این سیستم دارداین است بعد از اینکه ویندوز جدید را نصب می کنم بعد از دو سه روز هنگ می کند یعنی نه نمایشگر ماوس حرکت می کند ونه از صفحه کلید کلیدی عمل می کند در ظمن قبل از اینکه هنگ کند صدای تق از داخل کیس به گوش می رسد وبعد هنگ می کند
با سلام دوست عزیز
بیغامf1دلایل زیادی دارد که به چند مورد اشاره میکنم
باتری بایوس اگر ولتاز ان کم شود.تنظیمات بوت در بایوس. خراب بودن فن cpu.
cpu در بعضی از موارد . کابل اتصالات id.sata.تنظیمات زمان در بایوس. رعایت نکردنsleve.master. داریوها وهارد(برد مشکل دارد)و...

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,845
TEHRAN
به نام خدا
با سلام
مادربورد iwill p4se علاوه بر نشتی در خازن های بغل سوکت cpu و کنار اسلات رم چه قسمتی دچار ایراد می شود. چون با تعویض خازنها مشکل رفع نشد.

باسلام

از ارورتستر یا بوق های احتمالی ویا هر علائم دیگری

که هنگام تست دارید بگید تا بشه راهنمایی کرد

بیشتر توضیح بدید

موفق باشید

javadshahvan

کاربر vip
کاربر
2009-04-19
87
164
intel
celeron(r)cpu2.40ghz
2.39ghz,248mb of ram
موقعی که روشن مکنم بعد از اینکه مشخصات سیستم نمایش داده می شود در این موقع که که این نوشته می آید باید کلید f 1 رابزنم تا وارد ویندوز شوم در ظمن تنظیمات ستاپ را load default کرده ام
press f2 to run setup
press f1 to load default values and continue

در مورد مشکل اول می توان از طریق ستاپ بایوس انرا غیرفعال نمود اما باید از نحوه کارکرد فن پردازنده و میزان سرعت آن اطلاع پیدا کرد
در مورد مشکل دوم احتمال میدم هارد شما بدسکتور داشته باشد

khoolad

کاربر
2007-09-20
72
161
با سلام خدمت تمامی اساتید محترم من یه نوع مشکل دارم که در تمامی انواع مادر برد ها صدق میکند من حدودا 15 تا مادر برد دارم که همشون یه نوع مشکل دارند مادربرد روشن میشه فن سی پی یو روشنه و بوق نمیزنه و مانیتور رو سوییچ نمیکنه در ضمن من تمامی ققعات رو هم چک کردم و در اوردم و با قطعه سالم تعویض کردم جالب اینجاست که همشون یه نوع عیب دارن در بین تمامی مادربرد ها از هز مدلی دیده میشه گیگا ایسوس ابیت و...... مثلا یه نوع مادربرد ابیت sg80 داشتم سالم روشن بود خواستم روش یه سی پی یو تست کنم اون هم همین عیب رو ورداشت در صورتی که سی پی یو هام هم سالمه یا یکی دیگه باز کردیم تا باد گیری کنیم اون هم همینطوری شد خواهش میکنم من رو راهنمایی بفرمایین این عیب منو کلافه کرده

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
با سلام
دوست من مادربردهای شما مورد دارن.باید تستر را روی مادربرد گذاشته و ارور را اعلام کنید تا بعد.فعلا همین

khoolad

کاربر
2007-09-20
72
161
من تستر ندارم خودم تعمیر کار تلوزیون هستم من خیلی از این مادر برد ها دارم و همشون فقط یه عیب دارند روشن میشن اما بوق نمیزنن و مانیتور سویچ نمیشه الان پیشم 2 تا مادربرد ابیت اس جی 80 هست یکیش سالم بود و دیگری مانیتور روشن نمیکرد من اومدم یه سی پی یو روش تست کردم بعد روشن شد و ویندوز هم بالا اومد خاموش کردم و قتی سی پی یو خودش رو گذاشتم و فن رو بستم دیگه خراب شد و حالا روشن هست اما نه بوق میزنه و نه مانیتور رو روشن میکنه من فکر میکنم زمانی که فن رو بستم یه مشکلی براش پیش اومد مثلا یکی از دوستام میگه من مادربرد رو قطعات رو باز کردم تا بادگیری کنم وقتی بستم همین عیب روش اومد خواهش میکنم منو رو راهنمایی بفرمایین

آخرین ویرایش:

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
من تستر ندارم خودم تعمیر کار تلوزیون هستم من خیلی از این مادر برد ها دارم و همشون فقط یه عیب دارند روشن میشن اما بوق نمیزنن و مانیتور سویچ نمیشه الان پیشم 2 تا مادربرد ابیت اس جی 80 هست یکیش سالم بود و دیگری مانیتور روشن نمیکرد من اومدم یه سی پی یو روش تست کردم بعد روشن شد و ویندوز هم بالا اومد خاموش کردم و قتی سی پی یو خودش رو گذاشتم و فن رو بستم دیگه خراب شد و حالا روشن هست اما نه بوق میزنه و نه مانیتور رو روشن میکنه من فکر میکنم زمانی که فن رو بستم یه مشکلی براش پیش اومد مثلا یکی از دوستام میگه من مادربرد رو قطعات رو باز کردم تا بادگیری کنم وقتی بستم همین عیب روش اومد خواهش میکنم منو رو راهنمایی بفرمایین
با سلام
دوست عزیز سوکت cpuواسلتهای رم را تمیز کنید اگر برد تاپ برداشته زیر ان مایع فلکس زده وبا هویه هوای گرم انرا لحیم کاری کنید

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی

دوست من بدون تستر سخت است ولی غیر ممکن نیست
شما مین را خارج از کیس ازمایش کرده اید؟ اگر نه تست کنید نتیجه را اعلام کنید

khoolad

کاربر
2007-09-20
72
161
با تشکر از تمامی عزیزانی که لطف میکنند و به این بنده حقیر وقت میزارند و جواب میدن در مورد تاب برداشتن من هم موافقم چون مادر برد درست بود و کار میکرد و زمانی که فن سی پی یو رو فشار دادم تا جا بخوره احتمالا مشکل ورداشت زمانی که روشن کردم دیگه مانیتور رو سویچ نکرد لطفا در مورد مایع فلکس برام بیشتر توضیح بدین (هیتر دارم ) در جواب علی اقا هم بگم که اره برد پیشمه و داخل کیس نیست .تمامی قطعات رو تست کردم حتی داخل سوکت سی پی یو و اسلت رم رو هم با اسپری خشک تمیز کردم بازم هیچ تفاوتی نکرد در ضمن 2 مادر برد با یه مدل شاسی این مشکل رو داره منتظر جواب میمونم متشکرم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا