آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
با تشکر از تمامی عزیزانی که لطف میکنند و به این بنده حقیر وقت میزارند و جواب میدن در مورد تاب برداشتن من هم موافقم چون مادر برد درست بود و کار میکرد و زمانی که فن سی پی یو رو فشار دادم تا جا بخوره احتمالا مشکل ورداشت زمانی که روشن کردم دیگه مانیتور رو سویچ نکرد لطفا در مورد مایع فلکس برام بیشتر توضیح بدین (هیتر دارم ) در جواب علی اقا هم بگم که اره برد پیشمه و داخل کیس نیست .تمامی قطعات رو تست کردم حتی داخل سوکت سی پی یو و اسلت رم رو هم با اسپری خشک تمیز کردم بازم هیچ تفاوتی نکرد در ضمن 2 مادر برد با یه مدل شاسی این مشکل رو داره منتظر جواب میمونم متشکرم
دوست من خمیر فلکس برای درست کردن پایه برای ایسیهای smd کاربرد داره یچیزی مثل قلع خودمونه اما خمیری شکل و چسبنده و بیشتر بچه های تعمیرات موبایل استفاده میکنند

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
دوست من خمیر فلکس برای درست کردن پایه برای ایسیهای smd کاربرد داره یچیزی مثل قلع خودمونه اما خمیری شکل و چسبنده و بیشتر بچه های تعمیرات موبایل استفاده میکنند

با سلام ببخشید علی آقا جسارت نشه
دوست عزیز
خمیر فلکس مانند روغن لحیم عمل می کند و برای جایگزین کردن قطعات smd روی برد اما برای درست کردن پایه های قطعات bga باید از خمیر قلع همراه با شابلون استفاده کنید

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
با تشکر از تمامی عزیزانی که لطف میکنند و به این بنده حقیر وقت میزارند و جواب میدن در مورد تاب برداشتن من هم موافقم چون مادر برد درست بود و کار میکرد و زمانی که فن سی پی یو رو فشار دادم تا جا بخوره احتمالا مشکل ورداشت زمانی که روشن کردم دیگه مانیتور رو سویچ نکرد لطفا در مورد مایع فلکس برام بیشتر توضیح بدین (هیتر دارم ) در جواب علی اقا هم بگم که اره برد پیشمه و داخل کیس نیست .تمامی قطعات رو تست کردم حتی داخل سوکت سی پی یو و اسلت رم رو هم با اسپری خشک تمیز کردم بازم هیچ تفاوتی نکرد در ضمن 2 مادر برد با یه مدل شاسی این مشکل رو داره منتظر جواب میمونم متشکرم

دوست عزیز اگر فن فشار زیادی را به مین وارد کنه طوری که وسط مین تاب بردارد باعث قطع شدن مدارهای اطراف cpu و در بعضی مواقع جدا شدن پین های سوکت پردازنده می شود ابتدا برای رفع مشکل سعی کنید توسط هیتر اینفرارد یا سشوار صنعتی سوکت سی پی یو را کاملا از زیر مین حرارت دهید ببیند تاثیری دارد این مشکل در 90% موارد قابل رفع نیست

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
با سلام ببخشید علی آقا جسارت نشه
دوست عزیز
خمیر فلکس مانند روغن لحیم عمل می کند و برای جایگزین کردن قطعات smd روی برد اما برای درست کردن پایه های قطعات bga باید از خمیر قلع همراه با شابلون استفاده کنید
ببخشید علی جان شرمنده گفتم کمک کرده باشم چون در جایی خوندم برای پایه سازی (شابلون زدن) به کار میره نوشتم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,847
TEHRAN
باسلام

آقای khoolad

من الان تایپک شما رو دیدم

باحتمال قوی پایه CPU شما از نوعی هست که از پشت

مادر برد لحیم نمی شه درسته؟(یعنی پین های CPU از

پشت مدار دیده نمیشه )

اکثر اشکالات در این نوع جا خوردن پین های CPU میباشد
(بر اثر فشار هنگام جا گزاری )

شما میبایست پلاستیک مشبک زیر CPU را بادقت در آورده

( اگر درست در آورده نشود مشکل بیشتر خواهد شد)

بدون اینکه پین های زیر جدا شده یا کنده شود

و پین ها رو چک کرده وپین هایی که در جاشون لق هستند

یاسرشون باز شده را در اورده وبه حالت اولیه ودرست آن شکل داده شوند

ودر جای خود قرار گیرند

البته کسی این کار را بکند که تجربه این کار را داشته باشد بهتر است

موفق باشید

sara62

Banned
2009-03-05
48
75
سلام به اساتید
مادر بردی دارم که خودش روشن میشود.وقتی من پاور را وصل میکنم روشن میشود.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
اینم عکسش
://www.uplod.ir/download.php?file=241486

saeed33

کاربر
2008-04-06
4
3
سلام یکی از بچه ها یک کامپیوتر داره کامپیوتر را روشن کرد وبعد از چند دقیقه خاموش شد حالا روشن میکنی فقط 5 ثانیه بوق میزنه یک ثانیه صدای بوق قطع میشه هی این کار تکرار میشه تصویر هم بالا نمی یاد حالا باید چیکار کرد؟​

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
سلام یکی از بچه ها یک کامپیوتر داره کامپیوتر را روشن کرد وبعد از چند دقیقه خاموش شد حالا روشن میکنی فقط 5 ثانیه بوق میزنه یک ثانیه صدای بوق قطع میشه هی این کار تکرار میشه تصویر هم بالا نمی یاد حالا باید چیکار کرد؟​
با سلام
دوست من تعداد بوقها چندتاست؟؟
رم و کارت گرافیک را چک کن

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,847
TEHRAN
سلام یکی از بچه ها یک کامپیوتر داره کامپیوتر را روشن کرد وبعد از چند دقیقه خاموش شد حالا روشن میکنی فقط 5 ثانیه بوق میزنه یک ثانیه صدای بوق قطع میشه هی این کار تکرار میشه تصویر هم بالا نمی یاد حالا باید چیکار کرد؟

سلام

بوق ممتد هست یا متناوب؟

گرافیک را در بیارید وبا یک رم دیگه امتحان کنید و

نتیجه را اعلام کنید

فعلا

saeed33

کاربر
2008-04-06
4
3
به مدت 5 ثانیه یکسره بوق می زنه بعد یک ثانیه قطع میشه بعد از دوباره پنج ثانیه بوق میزنه و یک ثانیه قطع میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا