آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
درود بر شما
استاد تغذیه ای که چندی پیش ولتاژ و آمپر رو متغیر نمودیم دیروز متوجه شدم در حین کار هر دو یا سه ثانیه یک مکث خیلی کوچک چند صدم ثانیه ای دارد البته محسوس نیست وباید دقت شود
هنگامیکه بارخروجی لامپ خودرو باشد اصلا نشان نمیدهد(البته مکثی که عرض نمودم را دارد) و هنگامی به آرمیچر dc متصل میکنم محسوس تر میشود
همزمان با وقفه ویا استب چند صدم ثانیه ای ال ای دی تغذیه هم کم نور میشه و صدای تیک خفیفی هم میده
البته ضاهرا مشکل خاصی نیست و به خوبی انجام وظیفه میکنه ولی میخوام بدونم علت چیست؟

متذکر میشوم از اونجاییکه بابت ولتاژ کمتر از 5 ولت تغذیه vcc را قطع نموده بودیم و ولتاژ مجزایی برای vcc تهیه نمودیم
ولتاژ مجزا را از طریق ترانس خطی کوچکی تهیه و جاسازی نمودم که حدود 14 ولت میباشد آیا احتمال دارد این مشکل بابت ولتاژ پایین vcc باشد؟
در حین تغییرات فرموده بودید vcc حدود 19 ولت باشد لذا آیا احتمال ضعف در vcc میتونه عامل این مشکل باشه

سپاس.

درود

برای کشف عامل بروز سکته یا وقفه
مصرف کننده ای که موجب اختلال میشه با یک خازن بزرگ و کوچک موازی کن ببین رفع میشه ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
با یه دستگاه تحلیلگر و یه برد مشابه سالم راحت میشه عیب رو پیدا کرد

درود

ضمن تقدیر از مشارکت و مساعدت حضرت عالی
لطفا در صورت امکان اطلاعات بیشتری محبت فرمایید.
اگه دستگاه مورد اشاره را دراختیار دارید همراه با ارسال تصویر گزارش فرمایید.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

با تشکر از محبت و توجه فراوان جنابعالی به پست حقیر

دوست گرامی از نظر بنده دستگاه و تجهیزات آنچنانی بابت چنین مداراتی بیشتر بدرد آندسته از افرادی میخوره که تازه کار میباشند
یعنی طبق فرمایش شما بابت تعمیر چنین منبعی هم یک دستگاه تحلیل گرا مورد نیاز میباشد و هم یه برد سالم؟؟!!

البته بنده هم کهنه کار نیستم و اتفاقا به تازگی شروع به کار نموده ام
لذا توسط آموزشهای بدون کم و کاست استاد بزرگوارم جناب غزال گرامی که به حق جا دارد ایشان را پدر منابع تغذیه نامید
به راحتی منابع تغذیه رو عیب یابی نموده و هر جایی هم که به مشکلی برخورد نمایم از ایشان راهنمایی و کمک میگیرم

سپاس مجدد از شما بزدگوار گرامی بابت توجه و راهنمایی

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
با تشکر از محبت و توجه فراوان جنابعالی به پست حقیر

دوست گرامی از نظر بنده دستگاه و تجهیزات آنچنانی بابت چنین مداراتی بیشتر بدرد آندسته از افرادی میخوره که تازه کار میباشند
یعنی طبق فرمایش شما بابت تعمیر چنین منبعی هم یک دستگاه تحلیل گرا مورد نیاز میباشد و هم یه برد سالم؟؟!!

البته بنده هم کهنه کار نیستم و اتفاقا به تازگی شروع به کار نموده ام
لذا توسط آموزشهای بدون کم و کاست استاد بزرگوارم جناب غزال گرامی که به حق جا دارد ایشان را پدر منابع تغذیه نامید
به راحتی منابع تغذیه رو عیب یابی نموده و هر جایی هم که به مشکلی برخورد نمایم از ایشان راهنمایی و کمک میگیرم

سپاس مجدد از شما بزدگوار گرامی بابت توجه و راهنمایی

درود بر شما
خواهش میکنم شکست نفسی میفرمایید
ولی جسارتا ایده شما رو قبول ندارم منظور شما اینه که چون منبع تغذیه ارزش خاصی نداره نیاز به تجهیزات گرون قیمت نیست و یا اینکه تجهیزات مربوط به استفاده افراد مبتدیه صحبت صحیحی نیست
از طرف دیگه چون جناب استاد غزال لطف میکنن و ایرادات رو توضیح میدن کار برای دوستان خیلی ساده میشه ، متاسفانه در زمینه شغل من هرگز چنین چیزی وجود نداشت و برای عیب یابی مدارات سختی های زیادی کشیدم جالبه برام این چیزها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

ضمن تقدیر از مشارکت و مساعدت حضرت عالی
لطفا در صورت امکان اطلاعات بیشتری محبت فرمایید.
اگه دستگاه مورد اشاره را دراختیار دارید همراه با ارسال تصویر گزارش فرمایید.

سپاس
چطور میتونم برای شما پیغام شخصی بگذارم؟

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
چطور میتونم برای شما پیغام شخصی بگذارم؟

درود

ازآنجاکه گاهی پیام های خصوصی خارج از انتظار و با الفاظ رکیک و فحاشی دریافت میکردم که هر چند ناچیز و بسیار کم بود اما تحمل آنها واجب نبود لذا صندوق پیام خصوصی من مسدوده
اگر خیلی ضروری است برای زمان مشخصی بفرمایید آماده کنم.
جالب اینه که اتفاقا به همین طریق هم فحاشی دریافت کردم که گفتن صندوق را اماده کن و آماده کردم و از فحاشی ها بهره مند شدم.

سپاس

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

ازآنجاکه گاهی پیام های خصوصی خارج از انتظار و با الفاظ رکیک و فحاشی دریافت میکردم که هر چند ناچیز و بسیار کم بود اما تحمل آنها واجب نبود لذا صندوق پیام خصوصی من مسدوده
اگر خیلی ضروری است برای زمان مشخصی بفرمایید آماده کنم.
جالب اینه که اتفاقا به همین طریق هم فحاشی دریافت کردم که گفتن صندوق را اماده کن و آماده کردم و از فحاشی ها بهره مند شدم.

سپاس
نه ضروری نیست
میخواستم عکسی از صفحه مانیتور زمانی که تحلیلگر در حال کاره براتون بفرستم
فقط سوالی برام پیش اومد اینه که فحاشی چرا؟
هیچ توهینی به اندازه قانع کردن فرد مقابل بصورت محترمانه و علمی به انسان حس رضایت نمیده

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
نه ضروری نیست
میخواستم عکسی از صفحه مانیتور زمانی که تحلیلگر در حال کاره براتون بفرستم
فقط سوالی برام پیش اومد اینه که فحاشی چرا؟
هیچ توهینی به اندازه قانع کردن فرد مقابل بصورت محترمانه و علمی به انسان حس رضایت نمیده

درود

این که فحاشی و زد و خورد باید مخصوص حیوانات باشه کاملا درسته و اگه انسان در دوران جوانی از این شیوه ها استفاده میکنه بدلیل جاهلیت جوانی است
و اگه موضوع فحاشی رو مطرح کردم صرفا بدلیل واقعه جالبی بود که برام اتفاق افتاد و شنیدنی بود که پیام خصوصی را مسدود کردم که بخشی از اوقاتم تحت الشعاع مطالب بی اثر و و فحاشی نباشه ولی به دست خودم آماده کردم که فحاشی دریافت کنم وگرنه قصد جسارت نداشتم.

و جالب اینکه یکی از ایشان حتی بعد از پیام خصوصی و بصورت علنی در تاپیکی مکررا از الفاظ زشت و رکیک خود دفاع هم میکرد و میگفت چون وظیفه داری درخدمتم باشی ولی شونه خالی میکنی و مستحق اون مطالب و نسبت ها هستی ، هرچند عاقبت دلجویی کرد.

برای ارسال تصویر میتونید در جایی که مقدور هست آپلود کنید و لینک مربوطه را اینجا معرفی فرمایید
ولی شدیدا منتظر یک صفحه ای که در تاپیک دیگر فرمودید هستم بویژه که سابقه تدریس و آموزش دارید و صرفنظر از احترام خاص ، نظر شما برام مهمتره .

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود بر شما
خواهش میکنم شکست نفسی میفرمایید
ولی جسارتا ایده شما رو قبول ندارم منظور شما اینه که چون منبع تغذیه ارزش خاصی نداره نیاز به تجهیزات گرون قیمت نیست و یا اینکه تجهیزات مربوط به استفاده افراد مبتدیه صحبت صحیحی نیست
از طرف دیگه چون جناب استاد غزال لطف میکنن و ایرادات رو توضیح میدن کار برای دوستان خیلی ساده میشه ، متاسفانه در زمینه شغل من هرگز چنین چیزی وجود نداشت و برای عیب یابی مدارات سختی های زیادی کشیدم جالبه برام این چیزها

وهمچنین درود متقابل بر شما

دوست بسیار گرامی مجدد از بذل توجه شما سپاسگزارم و نیز مجدد عرض می نمایم بنده کاملا مبتدی و تازه کار میباشم و اگر با توجه به مبتدی بودنم براحتی قادر به کشف و عیب یابی اینگونه منابع تغذیه گشته ام صرفا مدیون تدریس بدون نقص و زحمات شبانه روزی و پی در پی شخصی میباشم که به نوعی درصد بسیار بالایی از کاربران انجمن نیز همین دین را نسبت به ایشان دارند
لذا استفاده از تجربیات مفید استاد عزیزم جناب غزال باعث گردیده بابت تعمیر اینگونه منابع تغذیه نیازی به
تحلیلگرا نداشته باشم و بی نیاز از هر گونه تغلب توسط یک برد سالم دیگه بهنگام تعمیر باشم

ضمن اینکه ایشان صرفا معایب رو آموزش نمیدن بلکه کلیه منابع رو به همراه تحلیلی دقیق و آسان ، همچنین مراحل عیب یابی آن تقدیم مینمایند که کاملا توجیح و بی نیاز گردید

ضمن اینکه پیشنهاد میکنم شما نیز در صورت لزوم و صلاحدید به تاپیک فوق رجوع نمایید و اعلام آمادگی نمایید
مطمعنا شما نیز بعد مدت کوتاهی https://www.irantk.ir/threads/57706-ایجاد-تاپیک-ویژه-آموزشی-با-حضور-استاد-غزال?p=572788#page=1
دیگر نیازی به تحلیلگر و هیچ گونه دستگاهی نخواهید داشت و به همگان نیز همین پیشنهاد بنده را خواهید داد
ویا لااقل تاپیکهای ایشان را مطالعه فرمایید تا همانند بنده بی نیاز از هرگونه دستگاه سالم و تحلیلگری به هنگام تعمیر گردید
ویا نیم نگاهی هم به تاپیک فوق اندازید
https://www.irantk.ir/threads/99745...ا-تحلیل-و-عیب-یابی?p=572737&viewfull=1#page=1
تا بخش کوچک دیگری از علم و قدرت ایشان را ملاحظه فرمایید و.و.و.و.و..... شش هزار و خورده ای پست دیگر که نقطه به نقطه و وآو به وآو آن تجربه های گرانبهایی میباشد که هر تعمیرکاری را از خرید هر گونه دستگاه و تحلیلگرا و غیره کاملا ایزوله و بی نیاز خواهد نمود
تجربیات گرانبهایی که ایشان با بزرگواری خودشان به رایگان تقدیم به ما فقران دانش نموده اند و ما تا ابد مدیون ایشان میباشیم

سپاس و تقدیر از شما همکار گرامی

بالا