آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن ماکروویو پاناسونیک خرابی ترانس پنل جلو به شماره etp48sfc93enpc 2003s

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

gl72

کاربر
2006-11-17
19
31
سلام و عرض ادب خدمت استادان عزیز.دوستان من یه ماکروویو پاناسونیک مدل c2003s دارم که حدود یک سال پیش خراب شد.همون موقع بازش کردم و متوجه شدم که دو سر اولیه ترانسش (ترانسی که پیش فیوز ورودی قرار داره) کامل قطع و طبیعتا هیچ ولتاژ خروجی نداره . یکی از دوستان برای تهیه اون پیش یه نمایندگی تو اهواز رفت و این آقا تایید کرد که ترانس سوخته ولی حتما یکی دو تا سنسور سوخته و اونها باعث سوخته شدن این ترانس شدن.خلاصه یه ترانس به دوستم داد وقتی اون ترانس رو چک کردم بازم اولیش قطع بود.حالا این ترانس رو سوخته بهمون داد ، این به کنار ، میخواستم بدونم که واقعا خرابی یه سنسور گرما تو این دستگاه باعث سوخته شدن ترانس میشه؟ یا اینکه این سوختگی یه اتفاق بوده و با تعویض اون همه چی درست میشه ؟ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
پاسخ : روشن نشدن ماکروویو پاناسونیک c 2003s

سلام و عرض ادب خدمت استادان عزیز.دوستان من یه ماکروویو پاناسونیک مدل c2003s دارم که حدود یک سال پیش خراب شد.همون موقع بازش کردم و متوجه شدم که دو سر اولیه ترانسش (ترانسی که پیش فیوز ورودی قرار داره) کامل قطع و طبیعتا هیچ ولتاژ خروجی نداره . یکی از دوستان برای تهیه اون پیش یه نمایندگی تو اهواز رفت و این آقا تایید کرد که ترانس سوخته ولی حتما یکی دو تا سنسور سوخته و اونها باعث سوخته شدن این ترانس شدن.خلاصه یه ترانس به دوستم داد وقتی اون ترانس رو چک کردم بازم اولیش قطع بود.حالا این ترانس رو سوخته بهمون داد ، این به کنار ، میخواستم بدونم که واقعا خرابی یه سنسور گرما تو این دستگاه باعث سوخته شدن ترانس میشه؟ یا اینکه این سوختگی یه اتفاق بوده و با تعویض اون همه چی درست میشه ؟ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

به نام خدا
سلام دوست عزیز
از کجا مطمئن هستید ترانس جدید هم خرابه
بله خرابی [hide]سنسور بخار در سمت چپ دستگاه باعث خراب شدن ترانس میگردد چون یکسره میشه و داره برق ترانس رو کامل مصرف میکنه و آمپر میکشه
داخل ترانس های فوق یک فیوز ؟ داره حدود 125/ آمپر که با آمپر کشیدن قطع میشه و ترانس تعطیل میکنه این ترانس ها قابل تعمیر است و مشکل قابل حل شدن[/hide] میباشد
در خدمتم

gl72

کاربر
2006-11-17
19
31

سلام استاد ممنونم بابت پاسختون. در مورد اطمینان از سوختگی ترانس دوم باید عرض کنم که دو سر اولیه با اهم متر به هم راه نمیده دقیقا مثل ترانس اولی که خود نمایندگی هم گفته بود سوختس.در مورد فیوز که فرمودید ، من روپوش پلاستیکی ترانس رو برداشتم این فیوزی که می فرمایید چه قسمتی ترانس قرار گرفته ؟ ( یه فیوز شیشه ای کنار ترانس رو برد هست). و در آخر اگه ممکنه یه توضیح کوچیک در مورد وظیفه سنسور بخار و راه تست کردن اون رو بفرمایید.( دو پایه زرد رنگ سنسور من حدود 4.6 اهم رو نشون میده . دو پایه مشکی رنگ رو نمیدونم تستش چیه درحالت تست دیود که اصلا راه نمیده در حالت اهم ، از 6 مگ شروع به پایین اومدن میکنه)

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

سلام استاد ممنونم بابت پاسختون. در مورد اطمینان از سوختگی ترانس دوم باید عرض کنم که دو سر اولیه با اهم متر به هم راه نمیده دقیقا مثل ترانس اولی که خود نمایندگی هم گفته بود سوختس.در مورد فیوز که فرمودید ، من روپوش پلاستیکی ترانس رو برداشتم این فیوزی که می فرمایید چه قسمتی ترانس قرار گرفته ؟ ( یه فیوز شیشه ای کنار ترانس رو برد هست). و در آخر اگه ممکنه یه توضیح کوچیک در مورد وظیفه سنسور بخار و راه تست کردن اون رو بفرمایید.( دو پایه زرد رنگ سنسور من حدود 4.6 اهم رو نشون میده . دو پایه مشکی رنگ رو نمیدونم تستش چیه درحالت تست دیود که اصلا راه نمیده در حالت اهم ، از 6 مگ شروع به پایین اومدن میکنه)

به نام خدا
سلام و احترام خدمت دوست محترم
لطف کنید اول مطلب فوق را مطالعه کنید
[h=3]انجمن تخصصی تعمیرکاران ایران | The First Electronic Forum in iRaN | تعمیرکار | tamirkaran| tamirkar
[/h]بعد لطف کنید کاربری خود را فعال و تایید سایت کنید من با کمال میل در خدمتم اطلاعات کامل در اختیار شما قرار میدم
راستش چون این اطلاعات که قراره در اختیار شما قرار بگیره کاملا تخصصی هست و
به دلیل مهمتر چون کار با دستگاهای مایکرویو خیلی خطرناک است متاسفانه به کاربران عادی نمیتونم اطلاعات بدم بدیل خطرات جانی
و رفع مسئولیت حقوقی از خودم و سایت
در خدمت شما هستم

gl72

کاربر
2006-11-17
19
31

سلام. هر دو کاری که فرموده بودید رو انجام دادم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

سلام. هر دو کاری که فرموده بودید رو انجام دادم

به نام خدا
با تشکر از شما دوست گرامی
دوست عزیز دقت کنید اگر تعمیرکار نیستید خیلی دقت کنید !
در مورد تعمیر ترانس
[hide]لطف کنید یک عکس از ترانس و یک عکس از برد قرار دهید تا بررسی گردد
ترانس را بو کنید آیا بوی سوختگی میدهد ؟
توجه کنید دوست عزیز همانطور قبلا اعلام شد سوختن ترانس به دلیل یکسره شدن سنسور بخار که در سمت چپ نصب است میباشد
این سنسور در زمان زدن سیم به برق حدود 5 ثانیه المنت کوچک آن روشن و سرخ میشود و بعد از حدود 5 ثانیه خاموش میشود
ولی در سنسور خراب این المنت همچنان روشن میماند و خاموش نمیشود و باعث آمپر کشیدن میشود و ترانس کم کم داغ و میسوزد چون مستقیم از همین ترانس آمپر میکشد !
کار این سنسور در زمان استفاده اگر از منوی کار دستگاه عملیات بخار آب یا عملگر سنسور بخار را انتخاب کنیم وقتی آب یا غذا به حالت بخار رسید و محفظه این سنسور از بخار پر شد این سنسور تشخیص میدهد و کار دستگاه را قطع و استپ[/hide] میکند
عکس بگیرید در خدمتم

gl72

کاربر
2006-11-17
19
31

سلام استاد.ببخشید چند وقت گذشته خیلی گرفتار بودم.با توجه به توضیحاتی که دادین من تمام قطعات برد رو چک کردم ظاهرا همگی سالم هستند.فکر میکنم مشکل از ترانس باشه آخه هر چی بش نگاه میکنم یه ترانس معمولیه که یه سیم پیچ اولیه داره و یه ثانویه. سیم پیچ اولیه در حال حاضر با اهم متر به هم راه نمیده . در مورد فیوزی که فرموده بودین یه فیوز کنار ترانس هست که اونم سالمه 2.jpg1.jpg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

سلام استاد.ببخشید چند وقت گذشته خیلی گرفتار بودم.با توجه به توضیحاتی که دادین من تمام قطعات برد رو چک کردم ظاهرا همگی سالم هستند.فکر میکنم مشکل از ترانس باشه آخه هر چی بش نگاه میکنم یه ترانس معمولیه که یه سیم پیچ اولیه داره و یه ثانویه. سیم پیچ اولیه در حال حاضر با اهم متر به هم راه نمیده . در مورد فیوزی که فرموده بودین یه فیوز کنار ترانس هست که اونم سالمه

سلام دوست عزیز
زمان زیادی گذشته ؟؟
توجه کن دوست عزیز
کاور ترانس را گرفتید ؟؟
به سیم پیچ آسیب نرسید ؟
این 2 سر که علامت زدم فیوز داخلی ترانس هست با اهمتر دیجیتال و بوق بگیر باید بوق بزنه نتیجه اعلام شود ؟
در خدمتم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

این 2 سر که علامت زدم فیوز داخلی ترانس هست با اهمتر دیجیتال و بوق بگیر باید بوق بزنه نتیجه اعلام شود ؟
در خدمتم

[hide] http://www.irantk.ir/attachment.php?attachmentid=109308&stc=1&d=1423891688

[/hide]

پیوست‌ها

• 59.1 کیلوبایت بازدیدها: 460

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

در ضمن این قسمت علامت زدم تخریب نشد ؟
سیم پیچ سالمه ؟
2.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gl72
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا