آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن ماکروویو پاناسونیک خرابی ترانس پنل جلو به شماره etp48sfc93enpc 2003s

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

gl72

کاربر
2006-11-17
19
31
پاسخ : روشن نشدن ماکروویو پاناسونیک c 2003s

سلام.عکس ترانسی که گذاشتم مربوط به ترانس فابریک دستگاه بود . عکس با کاور مربوط به ترانسی است که از نمایندگی مجاز خریدم ( کاور اون رو باز نکردم) . سیم پیچ ثانویه هر دو ترانس وصله ولی سیم پیچ اولیه قطع هستش. هیچ مورد سوختگی رویه سیم پیچ وجود نداره . در مورد فیوز داخلی که فرمودید طبق عکسی که گذاشتم یکی از پایه هایی که گذاشتین اصلا به جایی وصل نیست 3.jpg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

سلام.عکس ترانسی که گذاشتم مربوط به ترانس فابریک دستگاه بود . عکس با کاور مربوط به ترانسی است که از نمایندگی مجاز خریدم ( کاور اون رو باز نکردم) . سیم پیچ ثانویه هر دو ترانس وصله ولی سیم پیچ اولیه قطع هستش. هیچ مورد سوختگی رویه سیم پیچ وجود نداره . در مورد فیوز داخلی که فرمودید طبق عکسی که گذاشتم یکی از پایه هایی که گذاشتین اصلا به جایی وصل نیست

به نام خدا
سلام دوست گرامی
دوست عزیز بنده طی 3 پست قبلی از شما سوالاتی پرسیدم به هیچ کدام پاسخ ندادید؟
ولی در عین حال شما سوال مطرح کردید؟
دوست محترم اطلاعاتی که در اختیار شما قرار میگیرد نتیجه تجربه و تلاش یک عمر کار ما هست که بی منت تقدیم میشود!
لطفا کارهایی که باید انجام بدهید را اجرا و نتیجه تست را اعلام کنید
مهندس جان قرار نیست [hide]پایه ترانس که از داخل ترانس فیوز داره به جایی در برد وصل باشه ؟؟؟[/hide]
در خدمتم

gl72

کاربر
2006-11-17
19
31

سلام دوست عزیز
زمان زیادی گذشته ؟؟
توجه کن دوست عزیز
کاور ترانس را گرفتید ؟؟
به سیم پیچ آسیب نرسید ؟
این 2 سر که علامت زدم فیوز داخلی ترانس هست با اهمتر دیجیتال و بوق بگیر باید بوق بزنه نتیجه اعلام شود ؟
در خدمتم

کاور ترانس را گرفتید ؟؟ حقیقت متوجه منظورتون نشدم
به سیم پیچ آسیب نرسید ؟ خیر . سیم پیچ کاملا سالمه
این 2 سر که علامت زدم فیوز داخلی ترانس هست با اهمتر دیجیتال و بوق بگیر باید بوق بزنه نتیجه اعلام شود ؟ بوق نمیزنه( مقاومت بینهایت)
در ضمن این قسمت علامت زدم تخریب نشد ؟ خیر تخریب نشده
تشکر بابت وقتی که گذاشتین

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

کاور ترانس را گرفتید ؟؟ حقیقت متوجه منظورتون نشدم
به سیم پیچ آسیب نرسید ؟ خیر . سیم پیچ کاملا سالمه
این 2 سر که علامت زدم فیوز داخلی ترانس هست با اهمتر دیجیتال و بوق بگیر باید بوق بزنه نتیجه اعلام شود ؟ بوق نمیزنه( مقاومت بینهایت)
در ضمن این قسمت علامت زدم تخریب نشد ؟ خیر تخریب نشده
تشکر بابت وقتی که گذاشتین

به نام خدا
سلام دوست عزیز
توجه کنید دوست عزیز
کاور ترانس که عکس گرفتید معلومه دیگه یعنی قاب بالا رو گرفتید
[hide]خوب دقیقا 2 پایه ای که علامت زدم فیوز داخلی ترانس هست یه فیوز شیشه ای 25/ یا 50 میلی آمپر بگیر و به این 2 سر وصل کن
یا از سیم خیلی خیلی نازک استفاده کن
قبل از نصب به برد با یک لامپ 100 وات سری و به 220 بزز و خروجی های ترانس رو بگی[/hide]ر اوکی بود به برد نصب کن !
پایه های 220 هم برات مشخص کردم طبق عکس فوق تست کن!

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

پایه های 220 ترانس
http://www.irantk.ir/attachment.php?attachmentid=109508&stc=1&d=1424075307

پیوست‌ها

• 63.4 کیلوبایت بازدیدها: 159
آخرین ویرایش:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

دوست عزیز
با برنامه فوق اگر ترانس درست شد و لامپ روشن نشد و بو از ترانس خارج نشد
به برد وصل کن پنل جلو را کامل ببند
و میتونی مستقیم به برق وصل کنی ولی بیشتر از 40 ثانیه وصل نباشه چون مشکل دیگه هم هست که باید بررسی بشه
موارد بررسی و نتیجه اعلام شود

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

باسلام دوست عزیز خروجی این ترانس چند ولت هست من هم یه نمونه از این پاناسونیک دارم که ترانسش سوخته...اگر مشخصات ترانس رو دارید در اختیارم بگذارید

به نام خدا
دوست عزیز
لطفا قوانین سایت را رعایت کنید
سوال شما در ادامه تاپیک دیگری ایجاد شده در بخش اصلی موضوع جدید مطرح تا بررسی گردد
پست شما حذف شد

gl72

کاربر
2006-11-17
19
31

سلام.استاد کاری رو که فرموده بودین انجام دادم . ترانس اوکی شد به برد هم وصل کردم اون هم روشن شد ولی سریع خاموش کردم .البته فیوز مناسب پیدا نکردم فعلا با سیم وصل کردم.ممنون بابت راهنماییتون.( اگه امکانش هست مدار سیم پیچ ترانس رو بگذارید آخه من نزدیک بیست ساله دارم برق قدرت کار میکنم ولی اصلا فکر نمیکردم که داخل ترانس فیوز هم کار بزارن)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

به نام خدا
سلام دوست عزیز
خدا رو شکر این مشکلم حل شد
[hide]توجه کن دوست عزیز معمولا در ترانس هایی که در خروجی مدار مهمی داره فیوز داخلی ترانس میزارن تا زمانی که مدار در حال آمپر کشیدن از ترانس هست مدار بیشتر آسیب نرسه و ترانس قطع کنه که در این حالت ترانس داغ هم میشه و شاید دود کنه فیوز قطع میشه !
معمولا ترانس رو باید عوض کرد ولی چون ما ایرانی هستیم و محتاج بیگانه نیستیم
باید تعمیرش کنیم!
خوب حالا بریم روی عیب اصلی که باعث خرابی این ترانس شده
در سمت چپ دستگاه یک قطعه 4 سیم سفید رنگ با 2 سیم زرد و 2 سیم مشکی دارد که سنسور بخار هست یعنی اگر غذا یا آب به مرحله بخار رسید این سنسور عمل و دستور استپ میدهد
این سنسور 2 قسمت دارد
1 = المنت
2=سنسور بخار که در وسط المنت قرار دارد
معمولا المنت با سنسور در اثر کلر آب جفت میشه که میتونید به پاک کردن المنت سنسور را آزاد کنید خیلی دقت کنید تا سنسور خراب نشه
تست سنسور
پیچ سنسور را باز کن به سنسور نگاه کن برق رو وصل کن سنسور بعد 2 الی 5 ثانیه المنت آن کاملا سرخ میشود مواظب باش نسوزی
بعد با گذشت تا 5 ثانیه تست سنسور المنت خاموش کامل میشه که یعنی سنسور درسته و فعاله !
اگر یکسره روشن بود و خاموش نشد برق رو بکش تا ترانس نسوزه
اگر در حال تعمیر سنسور خراب شد باید تعویض گردد یا میتوانید کامل حذفش کنید
اگر حذف شد دیگه نمیشه از دکمه استیم سنسور یا سنسور بخار که در جلو رو کی برد هست استفاده کرد که زیاد مهم هم نیست معمولا 1 تا 2 دقیقا قدرت میزنن تا نون ا غذا یا آب گرم کنن [/hide]
این کارها رو انجام بده تموم
در خدمتم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا