آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: چگونگی تنظیم نور کل تابلو ثابت به صورت دستی با آی سی atmega8

رضاعلی

کاربر
2011-05-01
73
117
یزد
سلام به همه دوستان
مداری رو که در عکس زیر تقدیم کردم قصد دارم برای تابلو ثابت استفاده کنم حالا مشکل من اینجاست که میخوام این امکان رو برای مصرف کننده به وجود بیارم که بتونه میزان نور ال ای دی ها رو مثلا با یک ولوم کنترل کنه تصمیم گرفتم یک پتانسیومتر سر راه دقیقا همونجایی که تو مدار ضربدر زدم قرار بدم اما پتاسیومتری که بتونه جریان های بالا رو تحمل کنه پیدا نکردم حالا میخواستم از شما برای حل این مسئله کمک بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید .
البته سوالات زیاده چند تا سوال دیگه هم مطرح میکنم اگر جواب بدید ممنون میشم

مقدار خازن های موازی شده مناسب هست ؟ خازن 1000 میکرو زیاد نیست ؟
شما استفاده از همین ترانزیستور یا مدل های مشابه tip رو توصیه میکنید یا استفاده از ماسفت رو مثل irf630 بدون در نظر گرفتن حداکثر جریان کاری که به ترتیب 6 و 9 برای tip 41 وirf630 فکر کنم باشه
در کل اگه مشکلی داره یا پیشنهادی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

مشاهده فایل‌پیوست 73713[/H
برای جلوگیری ازنویز احتمالی ازاین مداراستفاده کن ودرمورد سوالتون (پتانسیومتر) میتونید ازلوازم برق صنعتی پتانسیومترهای صنعتی استفاده کنید یا ازیک رئوستا که مقدار جریان را کنترل کنید.به عنوان مثال با تغییر ترایاک داخل کلیدهای پنکه (ولومی) خودتان میتونید درست کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ho3in

کاربر
2009-04-20
48
136
پاسخ : تنظیم نور کل تابلو ثابت به صورت دستی

درود.
دوست عزيز ميتونيد يه ترانزيستور قدرت سر راه جريان LED ها قرار بدبد،بعد ولتاژ جريان بيس ترانزيستور رو با يه پتانسيومتر معمولي كنترل كنيد.با اين روش نور LED ها بين حداقل و حداكثر تغيير ميكنه.
موفق باشيد

azhir.7

کاربر
2013-08-21
1
0
پاسخ : تنظیم نور کل تابلو ثابت به صورت دستی

سلام
اگه میشه مدار شو برام میذاری تو سایت ببینم.

بالا