آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران صوتی تصویری

elkteronikemodern

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
424
993
با سلام خدمت دوستان همکار. من نیز با نظر این دوستمان موافقم (معتاد تعمیرات) من فقط به خاطر پول این کار را ادامه نمیدهم و با نرخ هم سرو کاری ندارم بسته به ارزش دستگاه و ایراد وکمی هم وضع مشتری قیمت میدهم در کل مشتری را ناراضی نمیکنم و اگر شغل دیگه ای داشتم از وضع مالی بهتری برخوردار بودم .چند وقت پیش کمی بنایی در منزل داشتم یه بنا اوردم نمیدونید کارش را درست انجام نداد که هیچ تازه روزی 45 تومان ازم دست مزد گرفت با خودم گفتم کاش منم بنا بودم کاری که احتیاج به تخصص خاصی نداره تا 5 عصر و فقط کار بدنیه و اعصابم هم راحت بود درامدشم خوب

جواد حمیدی

مدیر تالار
مدیر تالار
2007-12-30
987
8,945
با درود فراوان
دوستان معمولا اگر تعمیرکاران یک شهر بخواهند سروسامانی به وضع نرخ در شهر خودشان بدهند باید یکی دو نفر پیشقدم شود 2 الی 3 نرخ مصوب از اخرین نرخها را در شهرهای همجوار یا غیر همجوار گیر بیاورد و با نوشتن یک تقاضا از طرف تعمیرکاران شهر مبنی بر اینکه با توجه به نرخ تورم در چند سال اخیر و ثابت ماندن نرخ اجرت تعمیرات و جمع اوری امضا از سایر همکاران که دارای جواز کسب و زیر نظر اتحادیه میباشند
و پیوست کردن چند نسخه از نرخهای مصوب شهرستانهای دیگر
یک نسخه را به رییس اتحادیه یک نسخه به مجمع امور صنفی و یک نسخه به وزارت بازرگانی مستقر در هر سهرستانی پیگیری نموده تا به حق واقعی خود برسد
و جون در شهرستان ما بیش از 3 سال است که از نرخ جدید میگذرد بنده از فردا دنبال نرخ جدید از چند شهرستان و متعادل کردن نرخ در شهرستان سمنان خواهم رفت
شما هم پیگیر شوید از اخرین نرخ مصوب اتحادیه هر کسی یک فتو بگیرد و در این بخش قرار دهد

sadegh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-08
158
3,461
با درود فراوان
نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران صوتی و تصویری سمنان
سال 1384 بعد از این تاریخ هنوز نرخ جدیدی نیامده است
توضیح اینکه ردیف 3 برای تعویض هر قطعه به مبلغ 45000 ریال به قیمت اجرت پایه اضافه میشود مثلا تلویزیون رنگی زیر 29 اینچ با تعویض 2 قطعه مبلغ 90000 ریال بعلاوه 80000 ریال میشود 170000 ریال بدون قیمت قطعه

با سلام خدمت دوستان این نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم صوتی وتصویری سمنان که آقای حمیدی زحمت کشیده اند وعنوان کرده اند که خیلی عالیه یعنی اگر شما در یک تلویزیون شش قطعه عوض کنید (معمولا من در هر تلویزیون حداقل شش خازن را عوض میکنم چندتا در قسمت تغذیه وچند تا در قسمت هوریزانتال) نزدیک به چهل پنجاه هزار تومان میشود ولی آیا می شود این پول را ازمشری گرفت وآیا مشتر ی از تعمیر منصرف نمیشود .من در تهران عضو هیئت ریسه اتحادیه تعمیرکاران لوازم الکترونیک تهران هستم ونرخی را که ما پیشنهاد دادیم بعد از بررسی های گوناگون که وزارت بازرگانی وسازمان حمایت از مصرف کنندگان انجام دادندو در تاریخ
5/9/1387 به تصویب کمیسیون نظارت شهرستان تهران رسیددر پنج قسمت مختلف تهیه شده 1-نرخ تعمیرات انواع تلویزیون 2-نرخ تعمیرات انواعdvd-vcd-وویدیو 3-نرخ تعمیرات رادیوپخش ونصب وcdونرخ تعمیر پلی استیشن 4-نرخ تعمیر انواع دوربین فیلم برداری5- نرخ تعمیر لامپ تصویر (گان زدن) ما یک نرخ پایه ای را در نظر گرفته ایم وبرای تعویض هر قطعه از 1500تا 2000 که در حدود 20 تومان یرای تعمیر یک تلویزیون 21 اینچ crt میشودبعلاوه پول خرید قطعه برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت ما هم یک سری بزنید .
http://www.etet.ir/http://www.etet.ir

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,118
نرخنامه 1384
درشهرستان ما از سال 84 تا گنون نرخ جدیدی داده نشده است ونرخهای نوشته شده زیر قبل از این سال می باشد.
ودر مورد دستگاهای صوتی است.ونرخ تلویزیون داده نشده است وبامشتری توافق می کنیم.
1: تعمیر قسمتهای مکانیکی با تعویض چرخ دنده 3000
2: تعویض موتور 1800
3: تویض تسمه ها تک کاست 1500
4: : تعمیر قسمتهای مکانیکی در صورتی که اوراق وتعمیرشود 3000
5 : تعمیر مدار رادیو 1500
6: تعویض تسمه دو کاست و تعویض چرخ دنده آن 2000
7: تعمیرمدار تغذیه باتعویض ترانس 2500
8: تعمیر آمپلی فایر 1700
9: " " الکترو میکس 2000
10: تعویض آی سی صدا 2000
11: تعویض قسمت رگو لا تور 1500
تشکر می شود از کلیه همکا رانی که لطف می کنند ودر سایت اطلاعا ت خود قرار می دهند وتشکر ویژه از
بانیان واساتید مجرب .
دراین شهرستان از بوشهر چون این صنف با صنف دیگری یکی است هنوز سرانجام مشخصی ندارد.
حق بده و حق بستان ........................... به امان خدا

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
من با توجه به نرخ تعمیرات مادیران (چون نماینده هستم) اجرت میگیرم
با توجه به این نرخ نامه تعمیر هر مانیتور (19500 تومان اجرت تعمیر) + (قیمت قطعات+20%) و تعداد قطعات تعویضی تفاوت نمیکند

ghazall

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-01-04
385
2,368
یـــــزد
نرخ tv استان يزد

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتيد گرامي
نرخنامه اي كه پيوست شده آخرين نرخنامه تائيد شده بازرگاني استان يزد است ولي هم اكنون با افزايش 60 درصدي اجرت مي گيريم و نرخ جديد با افزايش 100 درصد مي باشد كه هنوز بازرگاني ok نداده است .
ولي نحوه كاركرد بنده بدين صورت است كه اول چقدر زمان براي تعمير صرف كردم ( عيب روتين بوده يا ناجور ) ؛دوم اينكه قيمت واقعي tv چقدر است ( 14 يا 21 و ... نو هست يا قديمي رده خارج ) خلاصه يه جورايي بايد با مشتري راه اومد................:)

پیوست‌ها

• 101.8 کیلوبایت بازدیدها: 1,055
آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,828
iRanTK.iR
با سلام

نرخ اتحاديه اينجا براي تعمير هر تلويزيون يعني نرخ پايه 3500 تومان مي باشد و از سال 83 تا به حال هم هيچ تغييري نکرده ؟

در صورتيکه دوستان عزيزي که نمايندگي دارند ، مثل نمايندگي پارس يا سامسونگ چند برابر اين مبلغ پول دريافت مي کنند .

در ضمن براي چي بعضي شغل ها مثل پزشکي در همه جاي ايران يک نرخ دارد ولي شغل ما در هر شهرستان يک نرخ !

البته من بستگي به کاري که انجام ميدم از مشتري پول ميگيرم و اگر بخواهم طبق نرخ اتحاديه پول بگيرم بايد در مغازه رو تخته کنم ، با ابن کرايه هاي بالا و خرج هاي زندگي الان اگر قرار باشه طبق نرخ اتحاديه اينجا عمل کرد کلاهت پس معرکست ....

با تشکر .

sadegh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-08
158
3,461
با درود فراوان
دوستان معمولا اگر تعمیرکاران یک شهر بخواهند سروسامانی به وضع نرخ در شهر خودشان بدهند باید یکی دو نفر پیشقدم شود 2 الی 3 نرخ مصوب از اخرین نرخها را در شهرهای همجوار یا غیر همجوار گیر بیاورد و با نوشتن یک تقاضا از طرف تعمیرکاران شهر مبنی بر اینکه با توجه به نرخ تورم در چند سال اخیر و ثابت ماندن نرخ اجرت تعمیرات و جمع اوری امضا از سایر همکاران که دارای جواز کسب و زیر نظر اتحادیه میباشند
و پیوست کردن چند نسخه از نرخهای مصوب شهرستانهای دیگر
یک نسخه را به رییس اتحادیه یک نسخه به مجمع امور صنفی و یک نسخه به وزارت بازرگانی مستقر در هر سهرستانی پیگیری نموده تا به حق واقعی خود برسد
و جون در شهرستان ما بیش از 3 سال است که از نرخ جدید میگذرد بنده از فردا دنبال نرخ جدید از چند شهرستان و متعادل کردن نرخ در شهرستان سمنان خواهم رفت
شما هم پیگیر شوید از اخرین نرخ مصوب اتحادیه هر کسی یک فتو بگیرد و در این بخش قرار دهد

با سلام خدمت دوست گرامی عرض کنم که ضابطه تصویب نرخ یک صنف(مثلا تعمیرات صوتی وتصویری ) به این شکل است که اتحادیه مربوطه نرخ پیشنهادی را (با کمک اعضا وکارشناسان خبره)مصوب میکند وبه مجمع امور صنفی مربوطه میفرستد بعد از آن مجمع امور صنفی نرخ پیشنهادی را به وزارت بازرگانی ارسال میکنند وزارت بازرگانی از هیئت رئیسه اتحادیه مربوطه ونماینده مجمع امور صنفی دعوت میکنند تا از نرخ پیشنهادیشان دفاع کنند البته در آن جلسه نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز حضور دارند.بعد از آن نرخ به کمیسیون محترم نظارت فرستاده میشود میشود وپس از تصویب به مجمع امور صنفی فرستاده میشود ومجمع نیز به اتحاد یه ابلاغ میکند ما در تهران این پروسه کاری را انجام دادهایم وچند اتحادیه از شهرستانهای مختلف با اتحادیه لوازم الکترونیک تهران تماس گرفته اند تا نرخ تصویبی برای آنها فرستاده شود شما هم میتوانید با رئیس اتحادیه شهرستان خودتان صحیت کنید تا با ما تماس بگیرند ونرخ تصویبی برایشان فرستاده شود قابل ذکر است که نرخ تصویبی اتحادیه تعمیرکاران لوازم الکترونیک تهران لازم الاجراع برای تمام کسانی که در تهران مشغول یه تعمیرلوازم صوتی وتصویری هستند میباشد حتی شرکتهای خارجی با برند های مختلف .

khoshbin

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-22
559
11,397
با سلام به شما همه همكاران
من ميخواستم شرح مختصري از اصول مديريت و طرز كار مغازه كه استادم به من ياد داده:
من كه روز اول كه مي خواستم وارد اينكار بشوم بهم گفت: اين كار از دكتري هم سختر هست چون دكتر 9 سال درس ميخاند و به اندازه تمام عمرش كافي است و مي تواند خرج و مخارج خود را در بيارد چونكه دست و پاي آدم تغيير نمي كند ولي رشته ما بايد هرزوز مطالعه داشته باشي و بتواني خودت را آپديت بكني چون دستگاهها دارند هر 6ماه يكبار عوض مي شوند و تو بايد بتواني آنها را تعمير بكني و هيچگاه مغرور نشوي كه من آخر تعميرات هستم و هميشه احترام استاد را داشته باشي كه در اينصورت در كارت موفق هستي
و اما در مورد نرخ كاري هم ما اينطور كار ميكنيم و مشتري هم راضي است:
اول اينكه ما حداقل اجرت تلويزيون را 10000تومان و مانيتور را 14000تومان،حداقل نصب راديو پخش6000تومان،و راديوپخش 5000تومان،راديوضبط هاي پيشرفته 10000تومان و آمپلي فاير15000تومان كه من با اين قيمتها با مشتري مشكلي نداشتم (چون به نظر من بايد تعميرات بر اساس ارزش وقت باشد چه بسا تلويزيوني يكروز وقت آدم را ميگيرد و مسلما دستمزد هم بالامي رود) و بعضي از اونها هم اگه حرفي بزنند با مثالي از يك معلم رياضي دبيرستان كه ساعتي 12000تومان و دانشگاه ساعتي 20000تومان ميگيرند و نسبت به كارشان هم هيچگونه تعهدي ندارند قانع مي شوند وديگه حرفي نمي زنند واين وظيفه ماست كه ما همه با هم متحد بشويم و اين فرهنگ را در بين مردم جا بيندازيم چون بعضي از آنها فكر مي كنند اين كار بچه بازي است و پناه برخدايي دستگاه درست مي شود كه اليته در اين راستا بعضي از تعميركاران غير مجاز برخي از اين قيمتها را شكسته كه باعث ديد منفي در مردم مي شوند
واما در مورد آينده اين شغل به نظر بنده اين هست كه تلويزيون هاي lcdكه وارد بازار شده مطمئن باشيد كه خرابي آنها بيشتر از اين تلويزيون هاي معمولي است من اين را به شما قول ميدهم. و خواهشي كه داشتم اين است كه، آن دسته از عزيزاني كه نمايندگي دارند اگه توضيحي در مورد شرح مدارات آنواع lcdبصورت حرفه اي را بدهند ممنون ميشوم .

آخرین ویرایش:
بالا