آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران صوتی تصویری

میرچولی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-12-03
507
5,671
شهرستان سبزوار
سلام به نظر من نرخ کار الکترونیک باید خیلی بیشتر از این نرخها محاسبه شود .دوستانی که نرخنامه ویا اتحادیه الکترونیک ندارند میتوانند هرچند وقت یکبار همه تعمیر کاران شهر خودرا به یک مکان فراخوانده ودرباره نرخها ومشکلاتشان باهمدیگر تبادل نظر نمایند وهمه متفق القول قیمت خدماتشان را تعدیل کنند. بالاخره مردم یکشهر مجبورند درهمان شهر دستگاه خودرا تعمیر کنند اگه درآنجا کسی باقیمت کم ومفت ومجانی کار نکند همه میتوانند با قیمتی واحد خدمات ارائه نمایند.:eek:k:

mostafa_sh

مدیر انجمن صوتی و تصویری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
783
8,097
با سلام خدمت دوستان در شهرستان ما فریدونکنار نرخ مصوبی وجود ندارد و ما به نوع کار و نوع مشتری دستمزدهایمان را اعلام می کنیم ولی اگر یک نرخ مصوب وثابت باشد راحتتر می توان کار کرد و ارزش کار خود را حفظ کرد.

amiric

ناظم انجمن
2007-09-29
2,998
29,014
سلام
در طي سالهاي اخير متاسفانه كار تعميرات الكترونيك بخصوص تعميرات تلويزيون با ورود قطعات ودستگاه هاي الكترونيكي چيني با تنزل شديد ي چه از لحاظ اجرت و چه از لحاظ كاري روبرو بوده
در طي سالهاي گذشته وقتي كه شخصي براي تعمير دستگاه به تعميركار مراجعه ميكرد براي كار وتعميركار ارزش زيادي قايل بود
اما به هزاران دليل اين ارزش امروز وجود ندارد
كه يك دليل ورود كالاهاي بي ارزش چيني به كشور است
دليل دوم پيشرفت هر لحضه اي الكترونيك
دليل سوم متنوع شدن كالاها
از سويي با تورم شديد اقتصادي كه در اجرت هر كاري مي باشد
اما ارزش تعميرات كار ما با افت روبرو بوده است
مثلا سابق بر اين بابت تعمير يك دستگاه تلويزيون مشتري كاملا راضي بود كه مبلغ 15 الي 25 هزارتومان پرداخت كند اما امروزه وقتي كه بابت تعمير همين تلويزيون ورفع همين عيب به مشتري
همين مبلغ سالهاي گذشته را مي گويي مشتري عصباني شده
وفوري از شما ارزش كل تلويزيون را مي پرسد
خوب حالا با توجه به تورم و هزاران مشگل تعميراتي
حق با تعميركار است ويا مشتري
واگر حق با تعميركار است مشتري راضي به پرداخت اين مبلغ نيست
واگر حق با مشتري است كه مبلغ تعمير به هيچ عنوان كمتر از اين مبلغ با توجه به زحمت و قطعات مصرفي ونرخ تورم به هيچ عنوان براي يك تعميركاري كه سالها تجربه تعميراتي دارد صرف ندارد
خوب پس راحل چيست؟
به نظرم بايد كه منتظر اينده بود تا چه پيش ايد وفقط بايد دعا كنيم
كه چه شود
و خدا به ما تعميركاران رحم كند كه شايد فرجي حاصل شود
موفق باشيد

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
با سلام در اصفهان آخرین قیمتی که من توی ذهنم هست از سال 78 هست تقریبا نصف قیمتهای آقای حمیدی هست ولی متاسفانه چون ما زیر نظر شهرستان فلاورجان هستیم (با وجود حدود 10 کیلومتر فاصله) و با فاصله کمتر از 3 کیلومتر با مرکز شهر یعنی با مرز اصفهان کمتر از 2 کیلو متر فاصله داریم صنف مارا با لوازم خانگی و الکتریک ادغام کردند دیگه خودتون ببینید چه آش رشته ای میشه واسه همین قیمتی از طرف مجمع امور صنفی فلاورجان به ما ارائه نشده و اصفهان هم تصور می کنم الان با نرخهای آقای حمیدی یکی باشه ولی من خودم در مورد تلوزیونها اول با مشتری طی میکنم یعنی بهشون میگم تعمیر وسرویس تلوزیونها بسته به نوع مشتری و دستگاه بین 17 تا 25 تومن متغییر هستش که با شماره تماسی که از مشتری میگیرم بهشون اعلام میکنم که اگه بیشتر از این بشه باهاتون تماس میگیرم و توی تعمیرات باز هم بسته به نوع تلوزیون مواردی که بر حسب تجربه احساس کنم که ممکنه بعد از مدت کوتاهی ممکنه برای عیب دیگری تلوزیون برگشت بخوره در قیدش نیستم و تعویض میکنم مثلا اگه پی تی سی خراب باشه ضمن تعویض نگاه میکنم شرایط خازنهای تغذیه و ورتیکال در چه حدی هست و اگه جدیدا تعویض نشده باشه اقدام به تعویضش میکنم و غالبا هم مشتریها چون اهل چونه زدن هستند سعی میکنم طوری اجرت بگیرم که هم به مشتری فشار نیاد و هم ارزش وقت و کاری که کردم پائین نیاد ( که اونم بازم بستگی به بومی و غیر بومی بودن مشتری داره )

راستگار

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
1,289
11,197
اعلام جدول نرخ دستمز سال 87

با سلام خدمت همكاران ارجمند اميدوارم با هماهنگي بيشتري تمام اعضا در اعلام نرخ دستمزدشان محبت لازم را داشته باشند و اين كار موجب اتخاذ يك تصميم و عزم درستي در سرتاسر ايران گردد .
البته تهيه نرخ دستمزد به صورت مصوب و ثابت مشكلاتي نيز دارد از جمله در هر صنعتي بسته به مهارت نيروري متخصص مقدار دستمزد ها متفاوت مي باشد لذا يا بايد مهارتها درجه بندي شده و يا به دستمزدهاي يكسان راضي شويم به هر حال اميدوارم اعضاي اتحاديه در هر شهري خصوصاً مراكز استان به فكر يك دست نمودن نرخها با شند و حتي تعمير گاهها نيز درجه بندي شده براساس تخصص نيروي متخصص دستمزدها اصلاح گردد .
بنده دستمزد كليه تعميرات مراجعين خود را بر اساس جدول شركت خدمات پارس تنظيم مي كنم و سعي مي كنم با رضايت كامل مشريان از تعمير گاه خارج شوند بعد از تعمير در محدوده تعمير انجام شده دستگاه سه ماه ضمانت دارد و بيشتر از يكي دو درصد نيز براي بار دوم مراجعه نداشتيم .
در ضمن به مشتري اعلام مي شود اگر دستگاه شما بيش از 20000 تومان هزينه داشته باشد زنگ مي زنيم و درصورت رضايت دستگاه شما تعمير مي شود و در ضمن دستگاههاي قديمي بيش از ده سال كار كرده با بيعانه بيشتر از 10000 تومان تعمير مي شود .
جدول نرخ دستمزد را در ذيل ملاحظه فرمائيد . با تشكر

پیوست‌ها

• 109.8 کیلوبایت بازدیدها: 368

saegheh_0836

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-24
118
1,197
38
کرمان
atmega8.blogfa.com
با سلام خدمت اساتید گرامی

اول اینکه من جواز کار ندارم به این دلیل که در شهر ما که کرمان است اگر راهت به اتحادیه باز شود پاچه ات را می گیرنند تا پول گوشت و مرغ خانه شان را از ما تامین نکنند ول کن مرکه نیستند و هیچ کاری هم برای تعمییر کار انجام نمی دهند
در کرمان هیچ تعمییر کاری بر اساس نرخنامه کار نمی کند هر که هر چه زورش برسد می گیرد در کرمان به این صورت است اگر هر تعمیر کاری وجه بیشتری بگیرد و دکوراسین مغازهاش ردیف باشد و حالا اگر تعمیر کار هم زیاد وارد نبا شد می گویند که کارش خوب است به نمایندگی ها خوب پول می دهند ولی به ما که می رسند بر شکست می شوند مثلا ما نمایندگی داریم که از بابت تعمییر یک هندی کم نزدیک به 200000 هزار تومان پول می گیرد و وقتی هم فرد برای شکایت به اتحادیه مراجعه می کند بخاطر اینکه شرکت پشتیانش است هیچ کاری برای فرد نمی توانند انجام دهند نرخ نامهای که به ما می دهنند ادم خجالت می کشه که ان را در سایت نشان دهد ولی به این صورت است تقریبی اجرت تعمییر تلویزیون 9000 تومان که هیچ کس نمی دهد اجرت تعویض قطعه اول 1800تومان و قطعات دوم به بعد 1200 تومان با ان وجود من به تعمیر تلویزیون اکتفا نمی کنم بیشترین سودی که من در سال می کنم از راه تعمیر و طراحی بردهای دستگاههای مانند چاپ عکس برد های دستگاهای هیدرولیک طراحی و ساخت مدارات میکرویی و غیر میکرویی برای دانشجویان بی سواد

در مجموع اگر قانونی باشد که کل کشور از لحاظ نرخ همه با هم هماهنگ باشند بهتر است :busted_red::busted_red:

به طور مثال تلویزیونی سونی تعمییر می کنم نهایتا از مشتری می گیرم 18000 تومان نمایندگی می گیرد 45000 تومان
با این همه اخر می گویند خدا پدر نمایند گی را بیامرزد که معجزه می کند

به اساتیدی که نمایندگی دارند اهانت نشود من فقط حال احوال شهر خودمان را گفتم:boos::boos::boos::boos:

am 60

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2006-10-02
58
640
دوستان عزیزازپیشنهادهای شما خوبان ممنون هستیم ولی من پیشنهادم را باذکریک مثال اغازمیکنم
12سال پیش شاگردی داشتم بعداز3ماه امدن گفت اعصابم خراب شدورفت 2سالی کاشیکاری یادگرفت واعلام کرداستادشده با این نرخهای بالای این شغل که نه کرایه نه عوارض شهرداری نه نرخ معلوم اتحادیه نه ابزارکارگرانقیمتی درکاراست وبازارداغ مسکن چندسال پیش واین چشم همچمی مردم برای ساختن خانه قشنگ خود میدانیداووامثال او شدند سرمایه دارمبارکشان ومن وشما شدیم سرویس کارسرگرمی بچه هایشان واین تاجرهای خوش انصاف ما برای رضای خدا وارد کردندجنسهای بنجل وغیراستانداردچینی وبا افت قیمت لوازم صوتی تصویری وباافزایش جهانی موادغذایی وافزایش مخارج زندگی چه خوش میگذردبرما تعمیرکاران وبا ازادشدن یارانه ها ازجمله انرژی برق و.. چه بساایا از هزینه ما کاسته خواهدشد؟! ومالیات برارزش افزوده وثبت کداقتصادی! من وشما اینده پرشکوهی دراین میدان خواهیم داشت.انشاء.ا..
ازجمله پرداخت بیمه ازادوافزاینده واجاره افزاینده:smilie_help:
نگرفتن عیدی اخرسال وپرداخت عوارض شهرداری واتحادیه به صورت پله کانی:051:
ضمانت بستگان به علت داشتن پروانه کسب:bs_iloveyou:
ضعف شدید قوای جسمی وفرسایش زودهنگام اعصاب روان وچشم:confused:
بروزانواع حساسیتهاوالرژیهابه علت سرکارداشتن با مواد خطرناک شیمیای وگردوغبارسمی درمحیط اجباری مغازه :violent-smiley-093:
حالادوستان عزیزبرای پرکردن این چالشهاازعشق ان که بگذریم چه قیمتی میتوان گرفت؟تا کمی ما با اصطلاح مهندسان تامین باشیم؟؟؟ :a12:
میدانیم گردش اقتصادی هرشهری را میزان جمعیت وتعدادمراکزتجاری وکارخانه های وابسطه به ان مشخص میکندوبسته به قدرت مالی مردم هرشهرپرداخت وجه خدمات متفاوت میباشد. :blow: / متشکرم /

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
همکاران خوبم بی تعارف بگویم ما همه معتاد این کاریم
انصافا نسبت به کارهای دیگر کار بسیار پر درد سری داریم
فکرش را بکنید که کدام پزشک جراح نصف ما با چیزهای ریز و عجیب و غریب سر و کار دارد
هر روز که دستگاهی را باز می کنیم یک سیستم و دل و روده جدید می بینیم
من خودم کسی هستم که تا لحظه مرگم این کار را ول نمی کنم ولی دوستان با این روند و ریزتر شدن و دیجیتال شدن و چینی و ارزان شدن کلک این کار کنده است
ما چند نفر هم که ماندیم به خدا عاشقیم
فکر کن تا چند سال دیگر ما فقط می توانیم با ابر میکروسکوپمان سلول های یک آی سی را تماشا کنیم
وقتی مکانیک یک دوربین دی وی کم را تعمیر می کنم آرزو می کنم کاش دستانم ظریف تر بود
مگر چقدر می شود از انواع ابزار ها استفاده کرد هیچی مثل نوک انگشتان نمی شود

در حال حاضر هم فقط کسانی می توانند پا بر جا باشند که علم خود را بروز نگه دارند نمایندگی خاصی داشته باشند و یا بشینند و ویدئو سی دی فوجی تل تعمیر کنند

به هر حال از صمیم قلب برای همکارانم در هر جای ایران آرزوی موفقیت می کنم و فقط این را می گویم
همکاران باید متحد باشید تا از پس این مشکلات بر آیید

بالا