آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

220 ولت ورودي و +35و+12 و -35 و -12 خروجي

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام درسته که تاپیک از خیلی وقت پیش اومده رو ولی اگه دوستان کمک کنن ممنون میشیم
معمولا مشکل اکثریت در تولید مدارات سوئیچینگ همین ترانس ها و سلف ها است اگر لطف کنید و برای نحوه پیچیدن این سلف و ترانس ها توضیح بدهید یا اگر لینک جایی که توضیح داده شده رو بدید خیلی خیلی ممنونتون میشیم
با سلام :
در بخش اموزشی گام به گام معرفی نرم افزارها >> نرم افزار جالبی اپلود شده که میتونید داده های تون { اطلاعات لازم از ولتاژ وزودی و خروحجی و امپر ... } را در باکس مربوطه وارد کرده و مشخصات ترانس چاپر و نحوه سیم پیچی را براتون مشخص میکنه در تاپیک منابع تغذیه نیز مقاله های اموشی موجود هست .
لینک شامل چندین صفحه و چند نوع نرم افزار بستگی به نیاز نوع فریت و ....
[hide] http://www.irantk.ir/showthread.php?t=120 [/hide]
موفق باشید .

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
باسلام
آمپر خروجی ها چنده ؟ من فکر چون روی (ف ی ل ت ر) سیم پیچهای حلقوی خروجی قسمت (+-35) ولت نوشته 15 آمپر حداقل 10 آمپر بده . لطفا توضیح بدین .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
مهندس مدارتون خیلی جالب بود ولی راحی داره یا مداری دارین که بتونم 70 ولت دوبل خروجی بگیرم و 10 امپر باشه ؟
با سلام :
تبدیل 12 ولت باتری به 70 ولت متقارن با 10 امپر !!!! صرف نظر از اتلاف های حرارتی و... تقریبا یعنی : 140 × 10 = 1400 وات !! حال 1400 / 12 = ~ 117 امپر !!!!
- اگر بر فرض چنین مبدلی هم ساختین !!! کدوم باتری هست که چنین جریانی را تحمل نماید ... با احتساب حداقل اتلاف های انرژی حدود 120 امپر !!!
در درخواستهای خود ابتدا حداقل مسایل ابتدایی را در نظر بگیرید سپس اقدام به درخواست .... همینطوری پروندی دیگه !!!! .
در ضمن من امپلی فایری ندیدم که با 70 ولت متقارن { با منبع 12 ولت } کار کند و در صورت موجود بودن چنین امپلیفایری !!! ساخت و ساز ان مقرون به صرف نخواهد بود هزینه تامین و تهیه قطعات چنین امپلیفایری 10 برابر هم بیشتر در میاد و ....
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
باسلام
آمپر خروجی ها چنده ؟ من فکر چون روی (ف ی ل ت ر) سیم پیچهای حلقوی خروجی قسمت (+-35) ولت نوشته 15 آمپر حداقل 10 آمپر بده . لطفا توضیح بدین .
با سلام :
دوست عزیز به این سادگی ها در متن توضیحات کامل گذاشته ام نیازی به پاسخ سوالات تکراری نیست ...
- توان نامی این امپلی فایر تا 300 وات میباشد .{امپر خروجی را نسبت به مصرف خود محاسبه کنید} .
موفق باشید .

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
با سلام :
دوست عزیز به این سادگی ها در متن توضیحات کامل گذاشته ام نیازی به پاسخ سوالات تکراری نیست ...
- توان نامی این امپلی فایر تا 300 وات میباشد .{امپر خروجی را نسبت به مصرف خود محاسبه کنید} .
موفق باشید .
باسلام مهندس
من این مدارو برای تغذیه ی آمپلیفایر نمیخواستم برای تغذیه ی مدار سوئیچینگ 0 تا 70 ولت میخواستم که مدارشو از اینترنت در آوردم و ورودی مدار یه ترانس معمولی 70 ولت 10 آمپر داشت که خیلی بزرگ بود میخواستم این مدارو بجای ترانس استفاده کنم .

آخرین ویرایش:

Blacksound

کاربر
2016-01-24
3
6
سلام خسته نباشید واقعا مدارتون عالی بود.در ضمن میشه نقشه یه مدار سوییچینگ با ولتاژ +۷۵و-۷۵و+۱۵و-۱۵و+۵ برای راه اندازی امپلی با میکسر با ۱۰امپر یا بالاتر با توان ۱۵۰۰وات برامون بزارید.خیلی خیلی شدید نیاز دارم.جسارت منو ببخشید.

Blacksound

کاربر
2016-01-24
3
6
در ضمن با عرض شرمندگی میتونید بگید که چطوری میشه با شما تماس برقرار کرد.خیلی دوس دارم با شما در مورد یه سری مسایل مشاوره انجام بدم.با تشکر وسپاس فراوان.

بالا