آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ابریزی داخل جا میوه یخچال فریزر سامسونگ مدل729

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام مشکل ابریزی داخل جای میوه سمت چپ یخچال فریزر سامسونگ را اگر دوستان میدانند در سایت بگذارند لازم به ذکر است که دو بار از طرف شرکت روی رادیاتور فون گذاشتند وتاثیری نداشت و وشرکت سامسونگ از تعمیر ان عاجز است با تشکر

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,270
تهران - ساوه
با سلام و وقت بخير

يخچال و فريزر سامسونگ

SAMSUNG Refrigerator & freezer MODEL
RL729WCSW

مشكل ريزش آب در جا ميوهاي سمت راست يخچال مشاهده ميشود

اساتيد راهنمايي فرمايند

با تشكر

پیوست‌ها

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
با سلام و وقت بخير

يخچال و فريزر سامسونگ

SAMSUNG Refrigerator & freezer MODEL
RL729WCSW

مشكل ريزش آب در جا ميوهاي سمت راست يخچال مشاهده ميشود

اساتيد راهنمايي فرمايند

با تشكر

به نام خدا
سلام دوست من. دو تا اشکال هست.
یکی اینکه بالای سردخانه یخ زده و احتمالا ترموستات تنظیم نیست و زمان کار آن بیش از زمان استراحت است یا گاز آن کم شده.
دیگر اینکه لوله تخلیه آب گرفته و آب اضافی ناشی از آب شدن یخها را به بیرون هدایت نمیکند.

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,270
تهران - ساوه
جناب صابري منظور تان در زير اين قسمت كه لوله آبريزش هست كه مسير لوله باز است

SAMSUNG  Refrigerator & freezer  MODEL  RL729WCSW PIC 2.jpg
جناب در مورد اول بيشتر راهنمايي كنيد منظورم اين مطلب است

یکی اینکه بالای سردخانه یخ زده و احتمالا ترموستات تنظیم نیست و زمان کار آن بیش از زمان استراحت است یا گاز آن کم شده.

باتشكر

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان

مشاهده فایل‌پیوست 50102

باتشكر

به نام خدا
سلام. وظیفه ترموستات این است که بسته به تنظیم درجه آن زمان معینی را موتو را روشن میکند تا داخل یخچال به درجه مطلوب برسد و بعد آن را قطع میکند تا هم موتور استراحت کند هم سردخانه خیلی یخ نزد و مواد غذایی هم یخ نزنند.
وقتی زمان کار ترموستات بیش از استراحت آن شود چنین مشکلاتی پیش می آید و سردخانه خیلی یخ میزد.
اگر لاستیکهای دور درب هم پاره شده باشند و رطوبت بیرون به داخل یخچال نفوذ کند این اتفاق می افتد.
حالا شما ابتدا تایم روشن و خاموش شدن آن را روی کمترین درجه تست کنید.
حدود 10 دقیقه باید کار کند و 10 دقیقه استراحت!

sh3

کاربر
2012-06-29
6
22
با سلام یخچال من هم همین مشکل را داره، مشکل یخ زدن آن با تعویض یک سنسور حل شد ولی مشکل آبریزی در جا میوه هنوز هست و تعمیرکاران میگویند لوله تخلیه آب گرفته نیست!!!!!!!!!!

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام من با این مشکل خیلی کار کردم وروش های زیادی را بررسی کردم نتیجه نگرفتم بطوری که شرکت سامسونگ با تعویض ان با یخچال نو موافقت کرده ولی این وسط یک زرنگی میخواستند بکنند وان اینکه 20 درصد از قیمت خرید من میخواستند کم کنند وبا توجه به تورم 40 درصد گران شده بود که من موافقت نکردم با فشار زیادی که به انها وارد کردم اخرین بار یک لوله کوچک مسی که شبیه پوکه تفنگ بوده را در قسمت خروجی تخلیه که راحت هم داخل محفظه رفته بود گذاشتند واز ان به بعد دیگر مشکل ابریزی داخل جا میوه ندارم موفق باشید
البته یخچال من مدل 720 است.وکسی راهی برای حل این مشکل پیدا نکرده.اگر ممکن است راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir

مشاهده فایل‌پیوست 50102

باتشكر

اون چیزی که توی تصویر من میبینم اینه که احتمال کم بودن گاز و احتمال چفت نشدن گسکت درب میتونه باشه

شما وقتی کاور جلوی اواپراتور رو باز میکنید ، آیا تمام اواپراتور یخ بسته یا همون قسمت
اگر تمام اواپراتور یخ بسته المنت لوله ای روی اواپراتور سوخته و اگرم همون قسمته ببینید تمام سطح اواپراتور سرد هست یا نه
یک کار هم میشه انجام بدین تا مطمئن بشین گاز دستگاه کم شده یا نه و اونم اندازه گیری آمپر دستگاه توسط آمپر متر هستش ، اون عددی که روی پلاک دستگاه هستش فکر کنم 1.1 آمپر باشه

پس شما ابتدا نوار گسکت دور درب رو چک کنید بعد آمپر دستگاه رو چک کنید.

بالا