آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ابریزی داخل جا میوه یخچال فریزر سامسونگ مدل729

sh3

کاربر
2012-06-29
6
22
سلام.با تشکر از راهنمایی که فرمودید.دقیقا الان من در همین مرحله هستم و سامسونگ میخواد پول یخچال را به ما بدهد(چون این مدل دیگر تولید نشده) البته با 20درصد کمتر به ازای هرسال، که چون 2سال کار کرده 40درصد.ما هم هنوز قبول نکردیم.این لوله مسی که فرمودید ، را خود شرکت سامسونگ برای شما انجام داد؟

sh3

کاربر
2012-06-29
6
22
سلام.با تشکر از راهنمایی که فرمودید.دقیقا الان من در همین مرحله هستم و سامسونگ میخواد پول یخچال را به ما بدهد(چون این مدل دیگر تولید نشده) البته با 20درصد کمتر به ازای هرسال، که چون 2سال کار کرده 40درصد.ما هم هنوز قبول نکردیم.این لوله مسی که فرمودید ، را خود شرکت سامسونگ برای شما انجام داد؟

sh3

کاربر
2012-06-29
6
22
با سلام.اگر ممکن است مشخصات و ابعاد و اندازه دقیق این لوله مسی و محل نصب و چگونگی نصب آنرا بطوریکه بتوانیم خودمان این لوله را تهیه و نصب نماییم ارسال نمایید.(اگر مقدور باشد عکسی از آن نیز بگذارید).از همکاری شما بی نهایت سپاسگذاریم

sh3

کاربر
2012-06-29
6
22
با سلام من با این مشکل خیلی کار کردم وروش های زیادی را بررسی کردم نتیجه نگرفتم بطوری که شرکت سامسونگ با تعویض ان با یخچال نو موافقت کرده ولی این وسط یک زرنگی میخواستند بکنند وان اینکه 20 درصد از قیمت خرید من میخواستند کم کنند وبا توجه به تورم 40 درصد گران شده بود که من موافقت نکردم با فشار زیادی که به انها وارد کردم اخرین بار یک لوله کوچک مسی که شبیه پوکه تفنگ بوده را در قسمت خروجی تخلیه که راحت هم داخل محفظه رفته بود گذاشتند واز ان به بعد دیگر مشکل ابریزی داخل جا میوه ندارم موفق باشید

با سلام.اگر ممکن است مشخصات و ابعاد و اندازه دقیق این لوله مسی و محل نصب و چگونگی نصب آنرا بطوریکه بتوانیم خودمان این لوله را تهیه و نصب نماییم ارسال نمایید.(اگر مقدور باشد عکسی از آن نیز بگذارید).از همکاری شما بی نهایت سپاسگذاریم

ardal_2002

کاربر
2010-10-06
2
6
سلام به دوستان
سال نو شما مبارک
من هم همین مشکل رو دارم. البته تو یه مدل از یخچال فریزر سامسونگ دیگه. مدلش SR23KASW هستش.
از آخرین کشوی پایینی یخچال، هر از چند گاهی ( نه همیشه ) ( تقریبا در ماه 2 الی 4 بار این اتفاق میافته ) آب به اندازه نصف پارچ خارج میشه و قطع میشه.
پشت یخچال ، تمام مراحلی که تو توضیحاتی که داده بودید رو چک کردم، ولی هیچ مشکلی ندیدم.
اگه ممکنه لطفا راهنمایی بفرمایید، چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم
با تشکر فراوان

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
باید از سرویس کار های شرکت سامسونگ بپرسم فقط در همان سمتی که جا میوه اب میداد گذاشته شده میبینم اگر قابل عکس گرفتن است در خدمتم

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام بله وبا اصرار وبرخوردهای من مجبور به رفع این عیب شدند میتوانید از شرکت پیگیر باشید نمایندگی بابل این لوله مسی را گذاشته موفق باشید

usta.karim

کاربر
2013-05-14
15
22
با سلام خدمت دوستان عزیز

این مشکل به راحتی قابل حل است و دلیل آن هم این است که طراحی این یخچالها 2 ایراد دارد اول اینکه در قسمت آبریز در خروجی که به آب حاصل از عملیات دیفراست را به بیرون یخچال هدایت می کند یک مشکل وجود دارد و آن این است که با مرطوب شدن فوم اطراف آن در قسمت پایین این فوم افزایش حجم پیدا کرده و مسیر خروج آب را تا حدودی می بندد و با توجه به نداشتن المنت پیکو ( که ایراد دوم طراحی است ) در قسمت آبریز پایین این آبها به مرور زمان در در چندین مرحله دیفراست یخ زده شده و مسیر خروج آب را می بندد

این ایراد به دو روش حل می شود : اول اینکه مسیر لوله خروجی آب در قسمت آبریز با یک لوله سخت تا پایین حمایت شود که همانطور که دوست عزیزمان گفتند از یک لوله مسی می توان استفاده کرد ( اما من از روش دیگر استفاده کرده ام و آن قرار دادن یک عدد سرنگ 10 سی سی در این مسیر است به این صورت که پیستون سرنگ را خارج کرده و ته سرنگ را با توجه به ارتفاع مورد نیاز ببرید و چون سرنگ از بالا دو زبانه دارد پس از قرارگیری در سوراخ آبریز به پایین نخواهد افتاد ) روش بعدی که پس از این کار باید انجام داد و اجباری به انجام آن نیست مگر اینکه روش اول کاملا جواب ندهد و آن این است که یک عدد المنت پیکو را که در وسط سیم المنت آن به طول 10 سانتی متر خارج شده و دوباره به داخل المنت رفته را در کف آبریز بچسبانید و قسمت 10 سانتی المنت را که سیم روکش دار است به داخل سوراخ آبریز وارد کنید و این المنت همیشه یخ آبریز و داخل سوراخ آبریز را آب کرده و مشل حل خواهد شد !!

و اما چرا این مشکل پیش می آید؟؟ دلیل بسیار ساده است در همه موارد این مشکل وجود ندارد و در تعدادی دیده می شود و آن هم به دلیل محل قرارگیری یخچال ، شهر ، تعداد بار استفاده روزانه از یخچال و . . . . می باشد
شرکت سامسونگ و همه کارخانه های سازنده سیستم های خنک کننده در زمان طراحی شرایط آب و هوایی مختلف را با دستگاهی به نام چمبر شبیه سازی می کنند ولی متاسفانه شرایط این تست ها برای این مدل های یخچال سامسونگ به خوبی انجام نشده است و شرکت سازنده در زمان طراحی متوجه این مشکل نشده است ، در ایران در مناطق مرطوب و یا در خانه هایی که با توجه به شرایط زندگی افراد آن خانواده و یا خانواده های پر جمعیت رطوبت زیاد منزل در زمان باز شدن های مکرر و طولانی شدن زمان باز بودن درب یخچال برفک زیادی بر روی رادیاتور اواپراتور ایجاد می شود و در زمان دیفراست این حجم زیاد آب به راحتی و به سرعت خارج نمی شود و مقداری از آن در آبریز باقی می ماند که به مرور به حجم این یخ اضافه می شود و با توجه به نداشتن المنت در کف آبریز مسیر خروج آب بسته می شود ( این ایراد در بعضی مدل های اخیر ساید سامسونگ و بعضی از یخچالها رفع شده و تعمیرکاران عزیز می توانند ببینند که المنت دیفراست با یک شاخه اضافه به ته آبریز برده شده و آنجا را نیز گرم می کند و مشکل آبریزی در این مدل ها وجود ندارد ، المنت مذکور در بازار تهران وجود دارد و در صورت نیاز محل فروش آن را نیز می توانم به دوستان معرفی کنم

موفق باشید

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام خدمت دوستان عزیز

این مشکل به راحتی قابل حل است و دلیل آن هم این است که طراحی این یخچالها 2 ایراد دارد اول اینکه در قسمت آبریز در خروجی که به آب حاصل از عملیات دیفراست را به بیرون یخچال هدایت می کند یک مشکل وجود دارد و آن این است که با مرطوب شدن فوم اطراف آن در قسمت پایین این فوم افزایش حجم پیدا کرده و مسیر خروج آب را تا حدودی می بندد و با توجه به نداشتن المنت پیکو ( که ایراد دوم طراحی است ) در قسمت آبریز پایین این آبها به مرور زمان در در چندین مرحله دیفراست یخ زده شده و مسیر خروج آب را می بندد

با تشکر از usta.karim این رو هم اضافه کنم که مشابه این مدل یخچال فریزر رو اسنوا هم تولید کرده و برای جلوگیری از این ایراد هیتر کف فویلی رو به صورت دنباله دار طراحی کرده و مشکل رو از این طریق حل کرد.

پیوست‌ها

• 39.4 کیلوبایت بازدیدها: 175

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
بنظرم گاز دستگاه یا ایراد کمپرسور ی وسیستم تبریدش وجود داره چون لوله ورودی یخ بسته واواپراتور کاملا بدونه برفکه باید گاز وکمپرسور چک بشه راستی من با لمس کردن لوله رفت کمپرسور و گرمایه ان از شارز بودن دستگاه اگاه میشوم :afro:

بالا