آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل با مداره تغذیه

amir 70

کاربر
2017-09-28
38
13
درود. دوستان گیرنده استرانگ خروجیه ولتاژ های3.3و5و7و12 مشکل ندارن اما خروجیه22 ولت رو به یه لامپ وصل میکنم چشمک میزنه.کله خازن های الکترولیت بغیر از خازن چهارصدو پنجاه ولت تعویض شده.ایسی سویچ و اپتو کوپلر و ایسی مرجعtl431تعویض شدند.مشکل از کجاست؟

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
208
211
شهرکرد
درود. دوستان گیرنده استرانگ خروجیه ولتاژ های3.3و5و7و12 مشکل ندارن اما خروجیه22 ولت رو به یه لامپ وصل میکنم چشمک میزنه.کله خازن های الکترولیت بغیر از خازن چهارصدو پنجاه ولت تعویض شده.ایسی سویچ و اپتو کوپلر و ایسی مرجعtl431تعویض شدند.مشکل از کجاست؟
با سلام
ابتدا توضیح میدید چه مشکلی بوده و چرا اینهمه قطعه عوض شده و اینکه اصلا مشکل با تعویض این قطعات به شکل شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir 70

amir 70

کاربر
2017-09-28
38
13
با سلام
ابتدا توضیح میدید چه مشکلی بوده و چرا اینهمه قطعه عوض شده و اینکه اصلا مشکل با تعویض این قطعات به شکل شده

سلام.ابتدا رسیور چراغ قرمزش کمنور بود و روشن نمیشد.متاسفانه من چون وارد نبودم اومدم یه خازنو در اوردم و با چند خازن در حال تستش بودم که یه هو پایه خازن با ایسی سویچ برخورد کرد وچندین قطعه سوخت.بعد ای سی سویچ و اپتوکوپلر وایسی مرجعtl431 , وفیوزو چندین دیود یک سو ساز رو تعویض کردم. الان باز شده عین روزه اول یعنی چراغه قرمز کمنور روشن میشه.بعد کلیه خازن های الکترولیتو تعویض کردم تغییری نکرد.الان فقط مونده خازن بزرگه450 ولتو عوض کنم به علاوه پنج دیود فرکانس بالا که در قسمته دومه پاور هست.چون قطعه ای نمونده تعویض بشه.نظره شما چیه؟
%D8%A8%D8%B1_%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%871.jpg

آخرین ویرایش:

amir 70

کاربر
2017-09-28
38
13
فقط اون پنج دیود فرکانس بالا مونده تعویض بشه که با علامته ابی مشخص کردم و خازن450 ولت که با علامت قرمز مشخص شده و یه مقاومت پی تی سی که با علامته سبز مشخص شده. حالا دقیق نمیدونم مشکل از کجاست.
%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87.jpg

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
386
982
همدان کوی ولیعصر
فقط اون پنج دیود فرکانس بالا مونده تعویض بشه که با علامته ابی مشخص کردم و خازن450 ولت که با علامت قرمز مشخص شده و یه مقاومت پی تی سی که با علامته سبز مشخص شده. حالا دقیق نمیدونم مشکل از کجاست.
%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87.jpg
سلام خواستم ببینم ولتاژ22 با ولت متر گرفتید ببینید چقدره یکی زیر بار ویکی هم بدونه بار دوم اینکه لامپ 22 استفاده کردید به قول همکار چند وات بوده به دلیل اینکه اگر وات بالا باشد و مسیر 22ولت جریان ان را تامین نکند خود این باعث روشن وخاموش شدن لامپ میشود در کل شما می توانستید برد کامل وحاظر ان را تهیه وجای گزین ان کنید که نسبت به تعداد قطعاتی که تعویض کردید به صرفه تر بود .

avazeghoo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
1,166
942
درود

این تغذیه رسیوره و دستگاه شما هم احتمالا فلش پرونده و باید آی سی فلش رو پروگرام کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir 70

amir 70

کاربر
2017-09-28
38
13
سلام خواستم ببینم ولتاژ22 با ولت متر گرفتید ببینید چقدره یکی زیر بار ویکی هم بدونه بار دوم اینکه لامپ 22 استفاده کردید به قول همکار چند وات بوده به دلیل اینکه اگر وات بالا باشد و مسیر 22ولت جریان ان را تامین نکند خود این باعث روشن وخاموش شدن لامپ میشود در کل شما می توانستید برد کامل وحاظر ان را تهیه وجای گزین ان کنید که نسبت به تعداد قطعاتی که تعویض کردید به صرفه تر بود .
والا اره اندازه گرفتم بدون بار و زیره بار ولتش نرمال هستو مشکلی نداره امپره لامپ دوازده ولت تقریبا دو امپره.اما اخه وقتی ولتاژ خروحی3.3ولته پاور لامپو روشن میکنه طبیعیه22ولت اونو روشن خاموش کنه؟خازن450ولتم تعویض کردم هیچ فرقی نکرد.فکر نکنم قطعه خرابی داشته باشه پاور.نمیدونم والا.کلی گشتم منبع تغذیه نبود بگیرم وگرنه اره درسته یه نوشو میگرفتم بهتر بود.

آخرین ویرایش:

amir 70

کاربر
2017-09-28
38
13
درود

این تغذیه رسیوره و دستگاه شما هم احتمالا فلش پرونده و باید آی سی فلش رو پروگرام کنید
احتمالش هست.چون منبع تغذیشوتقریبا بیشتره قطعاتشو عوض کردم همچنان چراغ قرمز کمنور.
فقط مساله اونجاست اول مطمین شم که منبع تغذیه سالمه.

آخرین ویرایش:
بالا