آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با مداره تغذیه

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
درکل دوستان.با توجه به اینکه با کمترین ولتاژه خروجیه پاور یعنی 3.3ولت .لامپ دوازده ولت21وات روشن میشه و همین لامپ با 22ولته خروجی روشن خاموش میشه.ایا پاور سالمه؟رو برده اصلیه رسیور یه رگولاتورهka317هست که ورودیش حدودا 24ولت و خروجیش1.3ولته ایا این رگولاتور سالمه؟لازم به ذکره یه رسیور دیگه استرانگ مدل بالاتر دارم همین لامپ دوازده ولت21واتو به خروجیه22ولت اون وصل کردم ثابت و پر نور روشن شد.منتهی چون پاورش ولتاژ7رو نداشت نشد به رسیوره خراب وصلش کنم و مطمین بشم مشکل از منبع تغذیه هست یا خیر.

متشکر از همگیه دوستانه گرانقدر.

آخرین ویرایش:

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
خب خودت میگی ۱۲ ولت چطوره به ۲۲ ولت جواب میده؟...خروجی رو ولتاژ بگیر چنده؟

خروجی حدودا 24 ولته.خب لامپ دوازده ولته اما 22 ولتو بهش وصل کنی مگه نباید روشنش کنه؟لامپه دوازده رو به برق 6 ولت که وصل نکردیم که نتونه روشنش کنه.

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
خروجی حدودا 24 ولته.خب لامپ دوازده ولته اما 22 ولتو بهش وصل کنی مگه نباید روشنش کنه؟لامپه دوازده رو به برق 6 ولت که وصل نکردیم که نتونه روشنش کنه.
لامپ 12 ولت رو 24 بزنی میسوزه :pride::narahan:

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
لامپ 12 ولت رو 24 بزنی میسوزه :pride::narahan:

درسته قاعدتا باید بسوزه پس چرا نسوخت؟:biggrin0:.بعضی مواقع هست دو سیم رو به مولتی متر متصل میکنی میبینی مثلا24 ولت رو نشون میده اما به مصرف کننده که وصل میکنی اصلا روشنش نمیکنه به این نوع ولتاژ میگن ولتاژه فیک یا کاذب.

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
سلام.
اگه ولتازهای خروجی پاور زیر بار کم نمیشه یا بالاتر نمیره می تونه ایراد اصلی از ریگلاتورهای روی برد باشه.
روی برد اصلی چیزی گرم نمیشه ؟؟؟؟
ولتاژهای 3.3-5 -1.2-1.8 روی برد برقرار هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تغذیه ای دیگه ای می تونید تست کنید و اعلام نیجه کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
سلام.
اگه ولتازهای خروجی پاور زیر بار کم نمیشه یا بالاتر نمیره می تونه ایراد اصلی از ریگلاتورهای روی برد باشه.
روی برد اصلی چیزی گرم نمیشه ؟؟؟؟
ولتاژهای 3.3-5 -1.2-1.8 روی برد برقرار هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تغذیه ای دیگه ای می تونید تست کنید و اعلام نیجه کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود برشما.والا عارضم خدمتتون.ولتاژ های3.3 و5و7و12هیچ مشکلی ندارن تنها مشکل ولتاژه22 هست که اونم به لامپ 12 ولت21 وات که وصل میکنم روشن خاموش میشه.رگلاتوره رویه پاور منظورتونه یا رویه برده اصلیه رسیور؟رویه برده اصلیه رسیور سی پیو گرم میشه و دو تا رگلاتوره دیگه. تنها رگلاتوری که گرم نمیشه ka317هست که بهش شک کردم سالم باشه.تغذیه دیگه ای ندارم فقط پاوره یه مدل استرانگ4622xii دیگه رو تست زدم خروجیه22 اون لامپ ذکر شده رو کامل و پرنور روشن میکرد.اما متاسفانه ولتاژه7 رو نداشت وگرنه پاوره اونو به این وصل میکردم و مطمین میشدم مشکل از پاوره یا خیر.
فکر کنم ولتاژهای1.8و1.2که فرمودید رویه رگلاتور ها باشن درسته؟اینم تصویره برد اصلی.اون ولتاژ هاییو که فرمودید اگر راهنمایی بفرمایید چطور ولتشونو بگیرم.ممنون میشم.
board.jpg

آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
درود برشما.والا عارضم خدمتتون.ولتاژ های3.3 و5و7و12هیچ مشکلی ندارن تنها مشکل ولتاژه22 هست که اونم به لامپ 12 ولت21 وات که وصل میکنم روشن خاموش میشه.رگلاتوره رویه پاور منظورتونه یا رویه برده اصلیه رسیور؟رویه برده اصلیه رسیور سی پیو گرم میشه و دو تا رگلاتوره دیگه. تنها رگلاتوری که گرم نمیشه ka317هست که بهش شک کردم سالم باشه.تغذیه دیگه ای ندارم فقط پاوره یه مدل استرانگ4622xii دیگه رو تست زدم خروجیه22 اون لامپ ذکر شده رو کامل و پرنور روشن میکرد.اما متاسفانه ولتاژه7 رو نداشت وگرنه پاوره اونو به این وصل میکردم و مطمین میشدم مشکل از پاوره یا خیر.
فکر کنم ولتاژهای1.8و1.2که فرمودید رویه رگلاتور ها باشن درسته؟اینم تصویره برد اصلی.اون ولتاژ هاییو که فرمودید اگر راهنمایی بفرمایید چطور ولتشونو بگیرم.ممنون میشم.
board.jpg

سلام به همکار عزیز
همانطور که در پست قبلی گفتم ولتاژ 22 را با مولتی متر اندازه گیری کرده اید که شما پاسخ دادید بله برای تست 22 از لامپ 24 ولت همیشه استفاده کنید در کل بر اساس گفته های شما می توان گفت ولتاژ 22 یک ولتاژ کاذب است وتا زمانی که تمام ولتاژ های یک برد تامین نشود ان برد راه اندازی نمی شود و به این دلیل هم احتمال بحث نرم افزاری وفلش زمانی می تواند باشد که برد از لحاظ تغذی کامل تامین شود مسیر دوازده را برروی تغذی دنبال کنید در صورت امکان دیود شاتکی وخازن این مسیر را چک کنید ترانس چاپر شما چند سر در خروجی دارد که هرکدام برای یک ولتاژ است از داشتن خروجی در مسیر 22 ترانس چاپر هم اطمینان حاصل کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir 70

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
سلام به همکار عزیز
همانطور که در پست قبلی گفتم ولتاژ 22 را با مولتی متر اندازه گیری کرده اید که شما پاسخ دادید بله برای تست 22 از لامپ 24 ولت همیشه استفاده کنید در کل بر اساس گفته های شما می توان گفت ولتاژ 22 یک ولتاژ کاذب است وتا زمانی که تمام ولتاژ های یک برد تامین نشود ان برد راه اندازی نمی شود و به این دلیل هم احتمال بحث نرم افزاری وفلش زمانی می تواند باشد که برد از لحاظ تغذی کامل تامین شود مسیر دوازده را برروی تغذی دنبال کنید در صورت امکان دیود شاتکی وخازن این مسیر را چک کنید ترانس چاپر شما چند سر در خروجی دارد که هرکدام برای یک ولتاژ است از داشتن خروجی در مسیر 22 ترانس چاپر هم اطمینان حاصل کنید
درود برشما.دیود شاتکی و باقیه دیود ها سالم بودند ولی محض اطمینان تعویض شدند.یه دیودهuf4004نردیکه ایسی سویچ بود که بجاشuf4007انداختم علاوه بر 22 خروجی12 خروجی هم به چشمک زدن افتاد.تنها چیزی که الان به اون شک دارم مقاومتهntc10 اهم هست که البته اونم ده اهم رو میده.ولی چون کلیه قطعات تعویض شده تنها قطعه ای که بنظرم میرسه اون ترمیستور هستش.البته اگر فرض کنیم ترانس چاپر کاملا سالمه. نظره شما چیه؟
دیودی که با رنگ نارنجی مشخص کردم نزدیکه ایسی سویچ.
%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg

آخرین ویرایش:
بالا