آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با مداره تغذیه

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
درود برشما.دیود شاتکی و باقیه دیود ها سالم بودند ولی محض اطمینان تعویض شدند.یه دیودهuf4004نردیکه ایسی سویچ بود که بجاشuf4007انداختم علاوه بر 22 خروجی12 خروجی هم به چشمک زدن افتاد.تنها چیزی که الان به اون شک دارم مقاومتهntc10 اهم هست که البته اونم ده اهم رو میده.ولی چون کلیه قطعات تعویض شده تنها قطعه ای که بنظرم میرسه اون ترمیستور هستش.البته اگر فرض کنیم ترانس چاپر کاملا سالمه. نظره شما چیه؟
دیودی که با رنگ نارنجی مشخص کردم نزدیکه ایسی سویچ.
%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg

سلام دوست عزیز اگر دیودها سالم بودن دیگر نباید تعویضشان می کردی همین عیب 12 هم می تواند از همین مورد باشد وبعد من گفتم دیود مسیر 22 چک ودر صورت مشکوک بودن تعویض کن نه همه ایا خروجی 22 ترانس چاپر را گرفتی ببینی درست است البته به دلیل فرکانس بالا بودن ونوع غیر سینوسی خروجی ترانس چاپر گرفتن ان با مولتی متر های دیجیتال معمولی سخت است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir 70

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
درضمن در صورت که مقاومت NTCمشکل داشت اصلا منبع تو راه نمی افتاد عیب تو در قسمت سرد مدار سوئیچ یا بعد از ترانس چاپر است پس مقاومتNTCتو سالم است واز تعویض ان بپرهیز

• Like

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
سلام دوست عزیز اگر دیودها سالم بودن دیگر نباید تعویضشان می کردی همین عیب 12 هم می تواند از همین مورد باشد وبعد من گفتم دیود مسیر 22 چک ودر صورت مشکوک بودن تعویض کن نه همه ایا خروجی 22 ترانس چاپر را گرفتی ببینی درست است البته به دلیل فرکانس بالا بودن ونوع غیر سینوسی خروجی ترانس چاپر گرفتن ان با مولتی متر های دیجیتال معمولی سخت است
درودوسلام برشما.ممنون از راهنمایی.والا قسمت سرد بعد از ترانس چاپر تنها قطعاتی که تعویض نشدن و فکر هم نکنم مشکلی داشته باشن اون سه تا سلف سبز رنگ هست.در قسمت گرم باتوجه به اینکه دیوده خودش4004بود و من محض امتحان یه4007انداختم و دیدم خروجی 12هم دچاره مشکل شد.وهمچنین دیود4004مقاومتش کمتر از4007هست.این موضوع یکم مشکوک نیست؟وایا من بجای 4004یه دیود با شماره کمتر بذارم ممکن هست مشکله خروجیه22هم حل شود باخیر؟ترانس چهار ورودی داره وهفت خروجی.فرمودید خروجیه22ترانس رو چک کنم؟مولتی مترو رویه ولتاژ دی سی قرار بدم؟وباید حدودا چند ولت نشون بده که بفهمیم سالمه؟

آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
درودوسلام برشما.ممنون از راهنمایی.والا قسمت سرد بعد از ترانس چاپر تنها قطعاتی که تعویض نشدن و فکر هم نکنم مشکلی داشته باشن اون سه تا سلف سبز رنگ هست.در قسمت گرم باتوجه به اینکه دیوده خودش4004بود و من محض امتحان یه4007انداختم و دیدم خروجی 12هم دچاره مشکل شد.وهمچنین دیود4004مقاومتش کمتر از4007هست.این موضوع یکم مشکوک نیست؟وایا من بجای 4004یه دیود با شماره کمتر بذارم ممکن هست مشکله خروجیه22هم حل شود باخیر؟ترانس چهار ورودی داره وهفت خروجی.فرمودید خروجیه22ترانس رو چک کنم؟مولتی مترو رویه ولتاژ دی سی قرار بدم؟وباید حدودا چند ولت نشون بده که بفهمیم سالمه؟

سلام ایا دیود 4004 مسیر 12 را بر گرداندید سر جایش تا ببینید عیب 12 بر طرف شد در صورتی که دیود مد نظر سالم است به حالت قبل خود به سر جایش بر گردانید در ضمن برای تست خروجی ترانس چاپر همانطور که گفتم به خاطر فرکانس با لا وهمچنین نوع خروجی غیر سینوسی فقط تا حدودی توسط ولت متر انالوگ در قسمت تست ACمی توان تست کرددرمورد دیود نیز فکر نکنم مشکل از ان باشد در مورد تست ولتاژ 22 وقتی سوکت پاور بر بر روی قسمت برد اصلی نصب است و دستگاه روشن است ولتاژ چقدر است ووقتی هم جدا از برد اصلی است چقدر است ایا ولتاژ ها در هردو حالت یکی هستن

• Like

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
سلام ایا دیود 4004 مسیر 12 را بر گرداندید سر جایش تا ببینید عیب 12 بر طرف شد در صورتی که دیود مد نظر سالم است به حالت قبل خود به سر جایش بر گردانید در ضمن برای تست خروجی ترانس چاپر همانطور که گفتم به خاطر فرکانس با لا وهمچنین نوع خروجی غیر سینوسی فقط تا حدودی توسط ولت متر انالوگ در قسمت تست ACمی توان تست کرددرمورد دیود نیز فکر نکنم مشکل از ان باشد در مورد تست ولتاژ 22 وقتی سوکت پاور بر بر روی قسمت برد اصلی نصب است و دستگاه روشن است ولتاژ چقدر است ووقتی هم جدا از برد اصلی است چقدر است ایا ولتاژ ها در هردو حالت یکی هستن

درود. بله دیود رو به سره جاش برگردوندم و مشکل 12 حل شد اما همچنان مشکل 22 پابرجاست.اون مورد رو هم که فرمودید ولتاژه بدون بار و با بار رو چک میکنم.ولی در هر دو حالت یکی نیستن و در حالته بی باری ولتاژ بیشتره.قبلا تست زدم اما ولتاژه دقیق رو چک میکنم و خدمتتون اعلام میکنم.ترانس چاپر احتمالش خیلی خیلی کمه مشکل داشته باشه.

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
یه لامپ ال ای دی قطب دار30ولت خریداری کردم به خروجیه22ولته پاور وصل کردم بی مشکل روشن شد.اینجور که مشخصه پاور مشکل نداره.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
یه لامپ ال ای دی قطب دار30ولت خریداری کردم به خروجیه22ولته پاور وصل کردم بی مشکل روشن شد.اینجور که مشخصه پاور مشکل نداره.
چند وات همزمان موقع زدن لامپ به خروجی ولتاژ دو سر لامپ رو اندازه بگیر ببین چنده؟

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
چند وات همزمان موقع زدن لامپ به خروجی ولتاژ دو سر لامپ رو اندازه بگیر ببین چنده؟

حدودا10 وات.قبله وصل شدن 24 ولت. بعد از وصل شدن به لامپ و روشن شدنه لامپ بازم24 ولت.منتهی وقتی لحظه اول لامپ روشن میشه بمدنه حدوده یک صدمه ثانیه لامپ پرنور روشن میشه بعد مقدار نورش یکم کمتر میشه.وثابت روشن میمونه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamid236

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
حدودا10 وات.قبله وصل شدن 24 ولت. بعد از وصل شدن به لامپ و روشن شدنه لامپ بازم24 ولت.منتهی وقتی لحظه اول لامپ روشن میشه بمدنه حدوده یک صدمه ثانیه لامپ پرنور روشن میشه بعد مقدار نورش یکم کمتر میشه.وثابت روشن میمونه.
دیود شاتکی خط 24 ولت رو چک کن روی مگا اهم نشتی نداشته باشه

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر

سلام به همکار عزیز با توجه به تست مد نظر برد تغذیه شما سالم بوده ونیازی به دستکاری ندارد پس به احتمال زیاد عیب از قسمت برد اصلی می باشد ولتاژ های 12ولت 5/3.3/1.8/1.2 را در برد اصلی چک کن در صورت درست بودن و وجود این ولتاژ ها دستگاه مد نظر باید فلش شود

• Like
بالا