آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: یخ زدن مواد داخل یخچال در یا بعبارتی یخچال فریزر امرسان مدلBFN20D-321 بالا یخچال ، پایین فریزر

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
با سلام و سپاس ، با تعویض سنسور داخل یخچال بعد از اینکه اهم چک نشان داد بیشتر از ۵کیلو بود اشکال زیادی سرما داخل یخچال برطرف ، البته سنسور فریزر هم چک شد سالم بود با تعویض سنسور دامپر دریچه هوا از فریز به یخچال ،با باز و بسته کردن درب ، باز و بسته نمیشود و باعث گرم شدن هوای یخچال شد که منوالی روی حالت باز گذاشتم هوا نسبتا خوب و تا ۱۲ درجه هم میاد که البته مطلوب نیست شاید موتور دامپر از کار افتاده یا ایراد از بُرد است.

بررسی کنید ببینید اواپراتور دچار یخ زدگی و برفک زدن غیرعادی می شود یا خیر

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
بررسی کنید ببینید اواپراتور دچار یخ زدگی و برفک زدن غیرعادی می شود یا خیر

درود بر شما دوست عزیز اگر اواپراتور مشکل پیدا کند سرمای فریزر هم باید دچار مشکل شود که اینطور نیست دمای فریزر حداقل ۲۰- درجه هست .

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
دوست بزرگوار از لطف شما ممنون ، فقط نفهمیدم موتور دریچه ی مورد بحث ۱۲ است یا ۲۲۰ !؟

خودتون گفتید دریچه موتور داره بنابراین منظور  من هم اینه که اگر موتورش با برق 12 ولتی کار میکنه باید با 12 تستش کنید و اگر با برق 220 کار میکنه با 220 تست کنید، چون من از نوع موتور و ولتاژ کاریش  بی اطلاع هستم.(اگر عکس بود شاید بهتر میتونستم راهنمایی کنم). تست اهمی هم می تونید انجام بدهید که بفهمید سوخته یا نه. میتونید پراب های مولتی متر را در حالت ac روی دو سر سیم های ورودی موتور دریچه که گفتید قرار بدید و ببینید که ولتاژ 220 دارید یا نه در صورت کمتر از 180 احتمالا با ولتاژ dc کار می کند.

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
خودتون گفتید دریچه موتور داره بنابراین منظور  من هم اینه که اگر موتورش با برق 12 ولتی کار میکنه باید با 12 تستش کنید و اگر با برق 220 کار میکنه با 220 تست کنید، چون من از نوع موتور و ولتاژ کاریش  بی اطلاع هستم.(اگر عکس بود شاید بهتر میتونستم راهنمایی کنم). تست اهمی هم می تونید انجام بدهید که بفهمید سوخته یا نه. میتونید پراب های مولتی متر را در حالت ac روی دو سر سیم های ورودی موتور دریچه که گفتید قرار بدید و ببینید که ولتاژ 220 دارید یا نه در صورت کمتر از 180 احتمالا با ولتاژ dc کار می کند.

این موتور نیست استپر هست اکثرا 12ولت هستن باباز کرد درب یخچال یا زدن دوشاخه به بسته و با بستن درب یخچال باز و متناسب با دما و دستوراتی که میحرو براساس تغییر اهم سنسور داخل یخچال میده زاویه باز بودن را مشخص میکنه شما با باز کردن درب یخچال و فشار دکمه لا دری میتونید تز کار کردش اطمینان حاصل کنید در صورت اتصال تریاک مورد نظر و باز موندن باعث سرد شدن بیش حد یخچال و یخز کی و دام کار موتور میشود

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
این موتور نیست استپر هست اکثرا 12ولت هستن باباز کرد درب یخچال یا زدن دوشاخه به بسته و با بستن درب یخچال باز و متناسب با دما و دستوراتی که میحرو براساس تغییر اهم سنسور داخل یخچال میده زاویه باز بودن را مشخص میکنه شما با باز کردن درب یخچال و فشار دکمه لا دری میتونید تز کار کردش اطمینان حاصل کنید در صورت اتصال تریاک مورد نظر و باز موندن باعث سرد شدن بیش حد یخچال و یخز کی و دام کار موتور میشود

سلام ، ظاهرا الان مشکل فقط این است با باز و بسته کردن درب یخچال دریچه استپر فقط بسته می شود با اینکه دمای یخچال حدود ۲۰ درجه و گرم است دریچه فقط بسته میشود حتی اگر منوالی با دست باز بزاریم زمانی که درب یخچال را باز و بسته میکنیم دریچه بسته می ماند.

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
سلام دوستان، با اینکه دریچه دامپر یا همون ورودی هوا از فریزر به یخچال، بسته می ماند من چند بار دریچه را با دست بازو بسته کردم و سنسور یخچال را که بالای ۵ کیلو بود را به علت خرابی عوض کرده بودم دو باره بستم جای خودش و الان چند روزه که همه چی مرتب و درست شده است . خدا نگهدار

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93
بالا