آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کویل در فلزیاب PI قسمت دوم

kambizcat

کاربر
2008-01-18
25
70
ساري
اااااااااا

من واقعا گیج شدم یعنی یه روش بهینه و قابل فهم واسه کویل ماینر4 وجود نداره؟
وقتی یکی میگه یه روش ساده بگو درجا میگن جدول اهمی
بابا پس اینهمه محاسبات و معدلات که انجام میدین به چه نتیجه رسیدین؟
اگه نتیجه ای داشته لطفا بگید تابقیه دوستان هم بتونن کویل دستگاهشونو بهینه ببندن

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست عزیز kambizcat
دوست من ابتدا بزار یک قضیه رو برات روشن کنم در اصول طراحی کویل در فلزیاب های pi برای همه دستگاه ها یکی است پس فرقی نمی کنه که ماینر باشه یا هر چیز دیگر ساخت کویل در همه یکسان است .
این همه بحث و فرمولها بخاطر این هست که به یک نتیجه مطلوب در ساخت کویل برسیم یعنی :
صورت مسئله اینه ؟ با فرکنس x در دستگاه و جریان نامی طبقه راه انداز و مقدار y مقاومت که موازی با کویل شده و همچنین مقدار v منبع تغذیه و مقدار z امپدانس طبقه تقویت کننده ، بهترین کویل دارای چه مقدار می باشد که در ان مقدار کویل دستگاه بهترین راندمان در میدان مغناطیسی و شار ان و در نهایت کاوش را دارد ؟

دوست من کویل فلزیاب pi قلب دستگاه می باشد و باور کنید پیچیده ترین قسمت دستگاه می باشد و این را بدانید که اگر شما بهترین دستگاه از نظر مدار الکترونیکی بسازید ولی در ان از کویل مناسب استفاده نکنید مطمئن باشید که شما بدترین دستگاه را خواهید داشت .
این محاسبات و این سختی ها در ساخت کویل جزء لاینفک کویل می باشد و برای ساخت بهترین کویل باید از انها ابه درستی استفاده کنید .
من یک فایل pdf دارم که یادم رفته ازچه سایت گرفتم ولی اگر تکراری است ( منظورم در این سایت می باشد )) شما ببخشد به هر حال این مقاله دید شما را در رابطه با کویل عوض می کند و همچنین در ساخت کویل به شما بسیار بسیار کمک می کند اگر این فایل را تا اکنون مطالعه نکردید پیشنهاد می کنم که ان را دقیق مطالعه و از ان استفاده کنید و همچنین نرم افزاری را براتون اپلود کردم که تا حدودی می تواند به شما کمک کند .
با سپاس فراوان Mohammad

پیوست‌ها

• 680.6 کیلوبایت بازدیدها: 686
  • 730.7 کیلوبایت بازدیدها: 535
آخرین ویرایش:

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
نرم افزار برای کویل

سلام به همه دوستان
با پوزش ازهمه دوستان که فعالیتم در سایت کم شده که انهم به سبب کمبود زمان که ناشی از شرایط شغلی اینجانب می باشد .
3 نرم افزار را که از اینترنت دانلود کردم ، که به نوبه خود باعث کمک در ساخت کویل می شود را برای شما در زیر اپلود کردم . امیدوارم که این نرم افزارها بتواند به شما کمک کند .
با سپاس

پیوست‌ها

zenith2000

کاربر
2009-08-15
7
26
با سلام
آقا محمد عذر میخواهم آیا میشود فرمول بستن سیم پیچ برای آهنربای الکتریکی را بیان کنید؟
چه نوع ولتاژی و با چه قطر سیمی و چه تعداد دور؟
بخصوص ولتاژ dc
با تشکر

sx555

کاربر
2010-04-02
18
38
سلام به دوستان عزیز خصوصا اقا محمد توضیحاتی برای ساخت راحت تر سیم پیچ می خوام بدم که مکمل راهنمایی های اقا محمد باشه 1 - برای فهمیدن اینکه اهم کویل نسبت به متراژ سیم چقدر است باید اهم یک متر از سیم مورد استفاده را گرفت و بعد ضرب در متراژ سیم کرد 2- برای فهمیدن متراژ سیم نسبت به قطر کویل از رابطه زیر استفاده کنید
3.14*قطر کویل = مقدار محیط دایره

مثال برای کویل 50 سانتی 157=50*3.14 که میشه 1 مترو 57 سانتی متر حالا
3925=50*157 که میشه 39 مترو 25 سانتی متر که متراژ سیم ما باید اینقدر باشه

godsmack

کاربر
2010-05-13
14
12
سلام آقا محمد
من توي يكي از سايت هاي خارجي عضو هستم و يكي از اعضا همچين مطلبي رو برام نوشت
آيا شما اطلاعاتي در مورد اين داريد ؟
If your target has dimension 25x25cm or more and is buried in depth more than 1 meter, you need induction balanced loop configuration TWIN LOOP (3 coplanar loops) or TWO BOX (2 almost orthogonal loops

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
ساخت این کویلهای تخت چگونه است؟ چگونه این سیمها را کنار هم بگذاریم؟ دستگاهی داره یا که نه دستی باید پیچید؟ مثلا" گفته: سیم لاکی 0.35 به تعداد 100 دور به قطر داخلی 1" و قطر خارجی 4" ؟ من چگونه باید این نمونه کویل را بپیچم؟ این هم با این سیم نازک؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام.تو شماتیک گلد اسکن دوتا مقاومت 1کیلو به صورت موازی با کویل موازی شده.ولی تو pcb (برد مدار جاپی) فقط جای یه مقاومته.میخواستم بدونم که این از قلم افتادن یکی از مقاومتها عمدی بوده،سهوی بوده،یا با توجه به شرایط منطقه و نوع خاک باید دوتا مقاومت و یا تک مقاومت نصب کرد

Saghoz

کاربر
2008-12-06
3
7
سلام
برای ساختن کویل فلت از دو تا شیشه ساده با ابعاد مورد نیاز استفاده کنید شیشه زیرین رو روی یک سطح قابل چرخش قرار بدین که بتونین راحت بچرخه و دور سیم پیچ رو تسهیل کنه برای قطر داخلی هم از یک لایه سیم به قطر داخلی کویل که با چسب 123 به شیشه چسبوندین استفاده کنین بعد نوک سیم اصلی که ابتدای سیم پیچ هستش رو هم چسب بزنید سپس شیشه دوم را روی آن قرار ذاذه و به ارامی دور های سیم پیچ روی هم میوفته بدون اینکه مشکلی پیش بیاد فقط حوصله می خواد.

بالا