آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: کوره القایی و هایولتاژ بسیار ساده و کارآمد بسازید

mehdipanah

کاربر vip
vip
کاربر
سلام خدمت تمامی دوستان و استاد غزال عزیز

به نظر من همه این مدارها یکی هستن و خیلی راحت هم اجرا میشن. با همون مداری که درست کرده بودم دیروز یه پیچ گوشتی رو به راحتی سرخ کردم با 14 ولت با پاور کامپیوتر . اگر اجازه بدین و تمایل داشته باشین میتونم فیلم بگیرم .

با همین مدار یه آزمایش دیگه هم انجام دادم که لینکش رو میزام. البته قدیمی هست . ممنون میشم اگه فرصت شده نگاه کرده و راهنمایی بفرمایید.

https://www.aparat.com/v/mdtHr

سلام امکان داره لیست قطعات و نقشه مدار را بفرستین

mehdipanah

کاربر vip
vip
کاربر
سلام خدمت تمامی دوستان و استاد غزال عزیز

به نظر من همه این مدارها یکی هستن و خیلی راحت هم اجرا میشن. با همون مداری که درست کرده بودم دیروز یه پیچ گوشتی رو به راحتی سرخ کردم با 14 ولت با پاور کامپیوتر . اگر اجازه بدین و تمایل داشته باشین میتونم فیلم بگیرم .

با همین مدار یه آزمایش دیگه هم انجام دادم که لینکش رو میزام. البته قدیمی هست . ممنون میشم اگه فرصت شده نگاه کرده و راهنمایی بفرمایید.

https://www.aparat.com/v/mdtHr

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد مهربانم
ببخشید ببخشید این z یادم رفته بنویسم . ببخشید.
irfz44n است.
متشکرم

درود

منتظر پاسخ سوال پست ۱۲۲ هستم .
که باطری یدکی است یا روی ماشینه
و سالمه یا باطری ضعیفی است.
یکی از مشکلات احتمالی ضعف باطری است که دراینصورت بدرستی کار نمیکنه و خصوصا زمانیکه فلزی داخل سلف باشه با اختلال بیشتری مواجه میشه.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
درود

ولی اینو استفاده کردی
آیا باطری روی ماشینه یا از باطری یدک استفاده میکنی؟
چون اگه باطری سالم نباشه و قادر به تامین جریان لازم نباشه این سیستم کار نمیکنه
اگه باطری یدکی است حتما زمان اتصال به مدار ، ولتاژ باطری را تست کن ببین چند ولت میشه؟

سپاس

درود

منتظر پاسخ سوال پست ۱۲۲ هستم.
که از باطری یدک استفاده میکنی یا باطری روی ماشینه .
و باطری سالمه یا ضعیفه ؟
اگر با هر قطعاتی آماده تست هست فلزی داخل سلف نگذار و درواقع ولتاژ بی باری درین چند ولته؟
و ولتاژ ورودی سیستم ؟
و ولتاژ باطری چند ولته ؟
( یعنی علاوه بر ولتاژ درین ، ولتاژ هر دو پایه مقاومت سری با باطری را هم گزارش کن )

سپاس

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

منتظر پاسخ سوال پست ۱۲۲ هستم.
که از باطری یدک استفاده میکنی یا باطری روی ماشینه .
و باطری سالمه یا ضعیفه ؟
اگر با هر قطعاتی آماده تست هست فلزی داخل سلف نگذار و درواقع ولتاژ بی باری درین چند ولته؟
و ولتاژ ورودی سیستم ؟
و ولتاژ باطری چند ولته ؟
( یعنی علاوه بر ولتاژ درین ، ولتاژ هر دو پایه مقاومت سری با باطری را هم گزارش کن )

سپاس

سلام
استاد عزیزم با باطری ماشین که روش است . تست میکنم . ماشین که خوب استارت میزنه. استاد امروز مغازه نیستم . فردا گزارش تست ها انجام و گزارش میدم.
متشکرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد عزیزم با باطری ماشین که روش است . تست میکنم . ماشین که خوب استارت میزنه. استاد امروز مغازه نیستم . فردا گزارش تست ها انجام و گزارش میدم.
متشکرم

درود

سلف ۱ و ۲ را بدون عایق روی هسته پیچیدی و احتمالا زخمی و شورت شده .

اما هر زمانی خواستی تست کنی بدون بار یعنی بدون سوهان ولتاژ متناوب دو سر سلف ۳ را با ولتمتر آنالوگ ببین چند ولته ؟
و ولتاژهای درین و ورودی و باطری ( یعنی هر دو پایه مقاومت سری باطری ) زمانیکه متصل به سیستم است ؟

نهایتا هسته دو سلف را با چسب نواری عایق کن و مجددا با سیم مطمئن و سالمی بپیچ و اگه فضای کافی نداره چند دور کمتر با دقت بپیچ که زخمی نشه و هر دو سلف یکسان باشند .

سپاس

آخرین ویرایش:

darvishy

کاربر
2013-02-28
26
48

سلام و ممنون از توجه همه دوستان

در اسرع وقت یه فیلم تهیه میکنم که تمام قطعات رو معرفی و اندازه های سلف و سیم ها رو با کولیس میگیرم.

اما به طور اجمالی دو عدد ماسفت منفی 530 و 2 عدد مقاومت 10 کیلو و 2 عدد 1 کیلو به همراه یک عدد سلف و دو عدد دیود یک سو ساز معمولی که بنا بر فرمایش استاد غزال عزیز دیودها باید تعویض بشن با نوع سریع

پ .ن :

فیلم رو آماده کردم. لینک خدمت همه بزرگواران

https://www.aparat.com/v/P317A

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
U-shape-induction-coil-3-26099262.jpg
تقریبا مثل این برای جوشکاری لوله های مسی با نقره دیدم عالی عمل میکرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
مشاهده فایل‌پیوست 172837
تقریبا مثل این برای جوشکاری لوله های مسی با نقره دیدم عالی عمل میکرد

درود

این شیوه نیاز به جریان بسیار بالاتر از کوره القایی تاپیک داره ، بنحوی که با جریان مایع خنک کننده ، مانع ذوب شدن هادی های حامل جریان میشوند و نقشه این تاپیک در امور سبک قابل استفاده است و لذا نیاز شما رو تامین نمیکنه .

سپاس

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود

این شیوه نیاز به جریان بسیار بالاتر از کوره القایی تاپیک داره و با این نقشه مقدور نیست .

سپاس

اه میخواستم مشغول بشم دستگاهش اندازه یه اتو لوله کشی بود .استاد روی یه تغذیه بارتون پیان گذاشتم جواب ندادین هنوز کلی وقتمو گرفته .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا