آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کمک در مورد کالیبره کردن وبروز رسانی فلوک۲۸۹

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

دوست عزیز i_netboyy تاپیک شماره 8 را من در مورد کالیبره کردن و بروزرسانی مولتی مترت بخاطر شما از اینترنت جستجو و لینکش را گذاشتم ولی شما هیچ اهمیتی ندادی.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
آداپتور 3 ولت هم همانند باتری 3 والت در تاپیک 10 که عکس گذاشتم عمل میکنیم فقط بجای باتری آداپتور قرار میگیرد.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
برای این عرض کردم چون اندازه گیری جریان در مولتی مترها محدودیت دارد.
مثلا تا 10 امپر. که روی دستگاه ذکر شده.

حالا فرض کنید در حالت امپر به یک منبع ولتاژ که میتواند تا 40 امپر جریان دهد موازی وصل کنید.
چون موازی با ورودی آمپرمتر یک شنت بسیار کم مقاومت و تقریبا اتصال کوتاه نصب شده که تا 10 امپر تحمل عبور دارد بر اثر عبور جریان بیشتر میسوزد.
البته یک فیوز در مسیر هست ولی در حالتیکه جرقه شدید ایجاد شود(مثلا اتصال مستقیم آمپرمتر به برق شهر) باعث تخریب گیتهای سی ماس و میکروکنترلر مولتیمتر میشود.
و دستگاه دیگر دقت نخواهد داشت.
حالا برای اندازه گیری حداکثر جریاندهی اداپتورتان باید امپرمتر را مطابق نقشه دوستمان در مسیر اداپتور و بار بگذارید.
با افزایش تدریجی توان بار به جایی میرسید که دیگر جریان تغییر نمیکند.
اینجا نقطه ماکزیمم است.
البته نقطه کار اپتیمال کمتر ازین است که روی اداپتور نوشته.
بدرود

i_netboyy

کاربر
2009-03-06
88
133
تهران
من فقط یک بار با این مولتی متر با اداپتور سه ولت روی همون امپ وصل کردم مشکلی که پیش نمی یاد ؟در ضمن از تمام کسانی که راهنمایی کردن بسیار سپاسگزارم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
خیر مشکلی پیش نمیاد چون اداپتورتان نمیتواند بیش از تحمل امپرمتر جریان تامین کند.
ضمنا امپرمتر مولتیمترها معمولا دایم کار نیست و برای چند ثانیه اندازه گیری ساخته شده.
البته اگر در دفترچه ذکر شده باشد.
بدرود

دوست من سلام یعنی کسی که با یک همچین ابرغولی کار میکنه هنوز تفاوت آمپر و ولت را نمیداند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه حیفه این دستگاه که به زور خرابش کنی:confusion::72000000::11684::51000000::narahat::narahat::narahat::207::207::207:

i_netboyy

کاربر
2009-03-06
88
133
تهران
این ابر غول همون طور که شما میگی باید امپرو می گرفت منم سوال کردم که اتفاقی نیفته من اگر فرق امپر و ولت تمی دونستم کارشناس ارشد الکترونیک تو دانشگاه علم وصنعت نمیشدم حالا شما اگه می دونی بگو چه جوری کا لیبرش کنم..

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود!
چقدر عالی-
اگر ممکن است در مورد موضوع پایان نامه ارشدتون و طرحهای تحقیقاتی که قطعا داشتین توضیحاتی بفرمایید.
برای بنده بسیار اموزنده است.

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
این ابر غول همون طور که شما میگی باید امپرو می گرفت منم سوال کردم که اتفاقی نیفته من اگر فرق امپر و ولت تمی دونستم کارشناس ارشد الکترونیک تو دانشگاه علم وصنعت نمیشدم حالا شما اگه می دونی بگو چه جوری کا لیبرش کنم..

با این حساب زبان انگلیسی تون باید فول باشه

البته جناب reza_476 حق کلام رو ادا کردند

راه اول :یه سری به جناب گوگل بزنین
و تایپ کنین " how update fluke multimeter " ببخشید انگلیسی من زیاد خوب نیست خودتون از نظر املایی و چیزهای دیگه تصحیحش کنین ترجیحا مدل مولتی مترتون رو هم ذکر کنین به احتمال زیاد جواب بدرد بخوری پیدا خواهید کرد .

راه دوم : برید سایت سازنده مولتی متر معمولا تو قسمت support آپدیت های دستگاهها وجود داده اون و همچنین برنامه لودر رو دانلود میکنین و مولتی متر رو آپدیت میکنین

پانوشت : آپدیت هر دستگاهی نیاز به اتصال به اون داره بنابر این نیاز به کابل رابط دارین دو راه دارین یا باید کابل رابطش رو باید بخرین که با این وضع بازار قیمتش بالا خواهد بود یا اینکه باز دست به دامن جناب گوگل بشین و این عبارت رو جستجو کنین "DIY cable fluke mutimeter " معمولا چند طرح بدرد بخور برای ساخت کابل پیدا خواهید کرد .( عبارت DIY که معرف حضورتون هست abriviation یا همون مخفف do it yourself میشه )

پانوشت 2 : معمولا آپدیت یک سیتم مثل پوست اندازی یک حشره میمونه و تقریبا دستگاه به همون اندازه حشره ای که داره پوست میندازه در معرض خطره . اتفاقاتی مثل قطع کابل اتصال به pc ،خاموش شدن دستگاه یا pc و مواردی از این قبیل موقع آپدیت ممکنه مولتی متر شما رو به یک آجر بی مصرف تبدیل کنه بنابر این قبل از آپدیت از لزوم این کار مطمئن بشین و در صورت لزوم جوانب احتیاط رو رعایت کنین .

پانوشت 3 :

دوست گرامی چرا نباید در حالت امپر ولتاژ را اندازه بگیری مثلا اگر بخوام امپر یک اداپتور روی سه ولت بگیرم چه کاری باید بکنم

خب معمولا آمپر متر بصورت سری با بار قرار میگیره حالا اگه میخواین امپر یک منبع تغذیه رو حساب کنین باید به اندازه بار نامی ازش جریان بکشین و ولتاژش رو اندازه بگیرین اگه ولتاژش درست بود و همچنین در طول زمان نابود نشد پس اون آمپری که از ش میکشین درسته اگه آمپرش رو نمیدونین کم کم جریان رو بالا ببرین تا اینکه ولتاژش از حد مجاز کمتر بشه و یا اینکه دماش از حد مجاز بالا تر بره .

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

دوست گرامی mohsen++ آقای دانشجوی کارشناس ارشد i_netboyy فراموش کردند که به تاپیک 8 من را ببینند.
اگر میدیدند کلمه تشکر را میزدند اینجاست که این گزینه بصورت هوشمندانه طراحی شده است.
اگر دانشجوی دانشگاه علم و صنعت هستی استاد دکتر فدایی اسم کوچکش چیست؟

بالا