آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کمک در مورد کالیبره کردن وبروز رسانی فلوک۲۸۹

i_netboyy

کاربر
2009-03-06
88
133
تهران
باسلام خدمت اساتید بزرگوار لطفا طرز کالیبره کردن و بروز رسانی فریم ور مولتی متر فلوک توسط کامپیوتر را برای من توضیح دهید.
547.jpg

i_netboyy

کاربر
2009-03-06
88
133
تهران
مرسی از کمکی که نکردین خودم پیدا کردم باید با یه ***** شکن عالی وارد سایت فلوک بشین و اپدیتشو بگیرین و با کابل بهش انتقال بدین

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود-
به چه علت میخواین اپدیتش کنید؟
ایا ایرادی در اندازه گیری دارد؟
یا در مقایسه با رفرنس کالیبراسیون دقت ندارد؟
یا امکانات جدیدی به آن اضافه میشود؟
بدرود

i_netboyy

کاربر
2009-03-06
88
133
تهران
به علت دقت در اندازه گیری خازن های نا نو فاراد روی این رنج ۰نمیشه بعد می خوام بدونم این مولتی متر امپر سنج داره ؟

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
اپدیت فرمودید؟اگر ممکن است و زحمتی نیست نحوه کار و فایل را در اینجا قرار دهید.
در اندازه گیری خازن پیکو و نانو اگر از سیمهای پراب بلند استفاده کنید خطا میدهد.چون دو رشته سیم کنار هم مثل خازن هستند.

در مورد صفر شدن در حالت ولتمتر چون ولتاژ القایی روی سیمها هست همیشه یک مقداری روی صفحه میبینید در مدار باز.
سیمها را به هم وصل کنید باید صفر شود.

رنج امپر هم دارد و باید فیش قرمز را در سوکت امپر بزنید.اما در اینحالت مبادا منبع ولتناژ را اندازه بگیرید.

ضمنا این دستگاه خیلی دقیق است و بعید است نیاز به اپدیت باشد و شاید بر اثر اتنصال اندازه گیری نامناسب اسیب دیده باشد.
بدرود

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

آیا کابل آپگریدش را داری که به خود دستگاه و گامپیوتر وصل میشود فریمورش ورژن 1.6 را از آدرس زیر دانلود کن:

F289_05d_200p.jpg

[hide][/hide]
در آدرس بالا در شکل زیر محل دانلود نرم افزار فلوک 289 و فریمور ویرژن 1.6 و خود نرم افزار رابا شمارههای 1و2و3 مشخص کردم :
dm.jpg

i_netboyy

کاربر
2009-03-06
88
133
تهران
دوست گرامی چرا نباید در حالت امپر ولتاژ را اندازه بگیری مثلا اگر بخوام امپر یک اداپتور روی سه ولت بگیرم چه کاری باید بکنم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

دوست عزیز i_netboyy سئوال شما (چرا نباید در حالت امپر ولتاژ را اندازه بگیری؟) عین این میماند که ماشین در حالت دنده عقب به جلو نیز حرکت کند. هر عملکردی وظیفه ای دارد نمیتوانی در آن واحد هم ولتاژ و هم جریان را اندازه بگیری.
باید یک ولت متر و یک آمپر متر جدا داشته باشی همزمان یک مداری را باید به یک مصرف کننده وصل کنی و جریان بصورت سری و ولتاژ بصورت موازی در مدار اندازه بگیری
بشرح عکس زیر :

la.jpg

بالا