آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کمک در شناسایی مدل لباسشویی ال جی

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
باسلام خدمت اساتیدگرامی دوستان دربردهای که معمولااینگونه رله های که کنتاکتاشون مثل 6-7ازبالای رله hidden content may not be quoted
سلام کیوان عزیز بازم با قلم زیبایت برخورد کردم ممنون که دلسوزانه اطلاعات را در اختیار دوستان می گذاری موفق و پاینده باشید

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
سلام شما خروجی 12 ولت و 5 ولت رو از رگلاتور بگیر باید داشته باشی بعد ایسی درایو رو تست کن uln2004 دیود های متصل به رله هارو تست کن عیب شایه که خودم چند تای تعمیر کردم سوختن ایسی درایو بود .در نهایت cpu که به ندرت خراب میشه موفق باشی
سلام اصلا برق به ورودی رگولاتور نمیرسه

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
سلام اصلا برق به ورودی رگولاتور نمیرسه
سلام شما کاری که میکنی دیود های مربوط به رله هارو تست کن 99 درصد اتصال شده دوعدد ایسی uln2004 روتست کن مدارت اتصاله که خروجی نمیده رگولاتور نتیجه رو اعلام کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ehsanled

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
دوست گرامی اصلا شماخروجی AC12ولت ترانس رو دارین اگه ندارین ورودی وخروجی ترانس رو چک بفرماید اگه داشته باشین پل دیود روعوض کنید حل میشه مشکللی که شما دارین چون برق به ریگلاتور نمیرسه بسیار ساده است

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
سلام شما کاری که میکنی دیود های مربوط به رله هارو تست کن 99 درصد اتصال شده دوعدد ایسی uln2004 روتست کن مدارت اتصاله که خروجی نمیده رگولاتور نتیجه رو اعلام کن

دوست گرامی اصلا شماخروجی AC12ولت ترانس رو دارین اگه ندارین ورودی وخروجی ترانس رو چک بفرماید اگه داشته باشین پل دیود روعوض کنید حل میشه مشکللی که شما دارین چون برق به ریگلاتور نمیرسه بسیار ساده است
یا سلام ممنون از استاتید گرامی که به بنده در این تاپیک کمک کردند بخصوص آقا کیوان و آقا مجید عزیز
زور سپاس کاک کیوان
حقیقتش من تازه چند ماهه که تعمیر برد لباسشویی رو شروع کردم ولی قبل از اون چندین سال تعمیرات تخصصی موبایل انجام دادم و نمیگذارم هیچ موبایلی از زیر دستم خراب در بره :biggrin0:
و دیگه تعمیر موبایل رو کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم تعمیرات برد لباسشویی و اسپلیت و یخچال رو ادامه بدم
الان که چند ماهه تعمیر برد لباسشویی رو شروع کردم تا حالا هرچی برد بوده عیوبشون مشخص بوده یا مقاومت سوخته بوده یا خازن یا مسیرهای برد از بین رفته
که همشون مشکلات ساده بودن و به راحتی حل شدن
اما در مورد این برد من به یاری شما عزیزان و در این تاپیک چیزهای خوبی یاد گرفتم و از همه عزیزان سپاسگذارم
اول از همه تغذیه 220 رو من اشتباهی به خروجی رله پمپ آب وصل کرده بودم چون سیمکشی برد در اختیارم نبود و یکی از همکارا گفت برق ورودی از اینجاست:051:
چون برق رو اشتباه زده بودم تو مدار هیچ برقی نبود
اما حالا که درست امتحان کردم ولتاژ12 ولت تا ورودی رگولاتور میومد ولی خروجی رگولاتور 1 ولت بود که من رگولاتور رو عوض کردم شد 5 ولت اما با این حال برد روشن نمیشه
majid.. عزیز آی سی های uln2004 رو نداره این برد اما در اون یکی بردش بالای برد کنار کلیدها 3تا KID65004Aشانزده پایه و یک 358pهشت پایه و TC4069UBP و همچنین TD62783APG... هیجده پایه و میکرو 64پایه پشت همون برد بالایی هم یک ای سی SMDهشت پایه موجوده

WP_20150509_22_03_11_Pro.jpg

آخرین ویرایش:

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
سلام.الان به چه نتیجه وکدوم قسمت هارا چک کردی؟عکس ها واضح نیست.ولتاژ گیری کردید؟

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
یا سلام ممنون از استاتید گرامی که به بنده در این تاپیک کمک کردند بخصوص آقا کیوان و آقا مجید عزیز
زور سپاس کاک کیوان
حقیقتش من تازه چند ماهه که تعمیر برد لباسشویی رو شروع کردم ولی قبل از اون چندین سال تعمیرات تخصصی موبایل انجام دادم و نمیگذارم هیچ موبایلی از زیر دستم خراب در بره :biggrin0:
و دیگه تعمیر موبایل رو کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم تعمیرات برد لباسشویی و اسپلیت و یخچال رو ادامه بدم
الان که چند ماهه تعمیر برد لباسشویی رو شروع کردم تا حالا هرچی برد بوده عیوبشون مشخص بوده یا مقاومت سوخته بوده یا خازن یا مسیرهای برد از بین رفته
که همشون مشکلات ساده بودن و به راحتی حل شدن
اما در مورد این برد من به یاری شما عزیزان و در این تاپیک چیزهای خوبی یاد گرفتم و از همه عزیزان سپاسگذارم
اول از همه تغذیه 220 رو من اشتباهی به خروجی رله پمپ آب وصل کرده بودم چون سیمکشی برد در اختیارم نبود و یکی از همکارا گفت برق ورودی از اینجاست:051:
چون برق رو اشتباه زده بودم تو مدار هیچ برقی نبود
اما حالا که درست امتحان کردم ولتاژ12 ولت تا ورودی رگولاتور میومد ولی خروجی رگولاتور 1 ولت بود که من رگولاتور رو عوض کردم شد 5 ولت اما با این حال برد روشن نمیشه
majid.. عزیز آی سی های uln2004 رو نداره این برد اما در اون یکی بردش بالای برد کنار کلیدها 3تا KID65004Aشانزده پایه و یک 358pهشت پایه و TC4069UBP و همچنین TD62783APG... هیجده پایه و میکرو 64پایه پشت همون برد بالایی هم یک ای سی SMDهشت پایه موجوده

مشاهده فایل‌پیوست 116422
سلام ایسی uln2004 با kid65004 مشابه هستند روی همین نممونه برد از uln هم گاهی اوقات شرکت سازنده استفاده میکنه شما چک کردی ایسی های kid دوتا کنارهم . شما تو مدار شورتی داری باید بگردی دنبالش من چند سالی هست تعمیرات برد انجام میدم که معمولا باید دیود های که با رله موازی هستند تست کنی ودوتا ایسی kid چسبیده به هم

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
سلام ایسی uln2004 با kid65004 مشابه هستند روی همین نممونه برد از uln هم گاهی اوقات شرکت سازنده استفاده میکنه شما چک کردی ایسی های kid دوتا کنارهم . شما تو مدار شورتی داری باید بگردی دنبالش من چند سالی هست تعمیرات برد انجام میدم که معمولا باید دیود های که با رله موازی هستند تست کنی ودوتا ایسی kid چسبیده به هم
تمام دیود ها و آیسی های kid ذو تست کردم همه سالمن عجب داستانی شده این برد:174:

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,245
شیراز
پایه های 8و9 ای سی های kid راچک کنیدببینید که 12 ولت را داره
و 5 ولت سر ای سی کنترل را هم بگیرید. ایا led های دایره شکل در
پانل یا سون سگمنتها روشن میشوند اگر ولتاژ ها را داشتید ولی
led ها یا سون سگمنتها روشن نمیشوند ای سی کنترل خراب است.
در ضمن بوردهای لباسشویی باید هیدروستات وصل باشد تا بعد به
رله ها فرمان برسد

آخرین ویرایش:

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
پایه های 8و9 ای سی های kid راچک کنیدببینید که 12 ولت را داره
و 5 ولت سر ای سی کنترل را هم بگیرید. ایا led های دایره شکل در
پانل یا سون سگمنتها روشن میشوند اگر ولتاژ ها را داشتید ولی
led ها یا سون سگمنتها روشن نمیشوند ای سی کنترل خراب است.
در ضمن بوردهای لباسشویی باید هیدروستات وصل باشد تا بعد به
رله ها فرمان برسد
ممنون چک کردم اطلاع میدم آی سی کنترل چندپایه است و ولتاژ کدوم پایه هاش رو بگیرم
ال ای دی ها و سون سگمنت ها روشن نمیشوند

بالا