آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کمک در شناسایی مدل لباسشویی ال جی

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
مدل 80164 pakويا pak 80134 مي باشد روي جاپودري دقيق نوشته-مال دو سه سال پيشه ومشكلشون بيشتر روي كليد هاشونه

باسلام

عکسهای باکیفیت و قطعات خوانا از زیر و روی برد مدار چاپی منبع تغذیه آن قرار بده تا بهتر راهنمایی شوی

سلام سوکت سفید مال ورودیه برقه ابی مربوط به المنته
با تشکر از همکاران گرامی بابت راهنمایی هایتان تا این لحظه
من برد را چک کردم برق اصلا تا ورودی پل دیود هم نمی آید
بنظر شما مشکل از کجاست
اگه کسی وظایف این رله هایی رو که در تصویر شماره گذاری کردم بگه ممنون میشم:

5.jpg

پیشاپیش ممنون از راهنمایی همه عزیزان
http://uupload.ir/files/cgzy_ikh9ikuful1x4m5sxcau.jpg

اگه بتونم این برد رو تعمیر کنم اولین کاری که میکنم خرید عضویت ویژه است.:iran::

آخرین ویرایش:

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,245
شیراز
دوست عزیز پایه های ورودی برق شما پایه های روی سر رله 6 و 7 است
شما دو پایه ورودی ترانس را بگیرید ببینید که به کدام پایه ها میرود

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
دوست عزیز پایه های ورودی برق شما پایه های روی سر رله 6 و 7 است
شما دو پایه ورودی ترانس را بگیرید ببینید که به کدام پایه ها میرود
مگر 6 و 7 رله نیستند؟! چطور برق از رله وارد میشود؟ میشه کمی توضیح بدید که اصولا مسیر جریان در بردهای لباسشویی به چه ترتیب است؟
ممنون

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
رله بدون مدارفرمان هیچکاره هست دوست گرامی!!چرا رله اول؟ابتدا مدار ورودی راچک کن.رله همیشه درقسمت خروجی مدارکارمیکنه و....ابتدا مدار راروشن کن,تابعد ب فرمان رله و..برسی

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
رله بدون مدارفرمان هیچکاره هست دوست گرامی!!چرا رله اول؟ابتدا مدار ورودی راچک کن.رله همیشه درقسمت خروجی مدارکارمیکنه و....ابتدا مدار راروشن کن,تابعد ب فرمان رله و..برسی
منم همین رو گفتم تعجب کردم این دوستمون گفت که برق از رله میاد
اما میشه بگید رله های 1و2 و6و7 وظیفشون چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mmelecom

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
باسلام خدمت اساتیدگرامی دوستان دربردهای که معمولااینگونه رله های که کنتاکتاشون مثل 6-7ازبالای رله [hide]وصل میشه کنتاکت مشترک ان کهCOMهستش برق ورودی روبه مداراعمال میکنه ازیر برداگه دقت شودان دوپایه ان برق روبه مدارتغذیه وارد وسپس به ایسی های مدارمیرسه که تغذیه وصل گردیده سپس فرمان بازرصادرگردیده واژیری میزند به منظله ورود برق 220 که درطی فرایند اگربادادن پالس کاربربه کلیدپاورادامه پیداکندمدارروشن گردیده واماده به کارمیشودیکی دیگرازوظایف این رله های 6-7اجراکردن فرمان المنت هستش وهمچنین رله های 1-2یکی ازانها اجرای فرمان قفل درب هستش یکی دیگه شون پمپ تخلیه ورله 3-4-5اجرای فرمان الکترمتورهستش [/hide]

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,245
شیراز
منم همین رو گفتم تعجب کردم این دوستمون گفت که برق از رله میاد
اما میشه بگید رله های 1و2 و6و7 وظیفشون چیه؟

دوست عزیز اگر همیشه قبل از تعمیر دستگاه مدت زمانی را
به بررسی و تجزیه و تحلیل مدار ها اختصاص بدهید خیلی
چیزها از همین بررسی ها یاد میگیرید

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
UP>>> کسی نبود 2 هفته است این برد رو آورد م یکی کمک کنه VIP هم خریدم ولی کسی کمک نمیکنه تو این انجمن:155:

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
UP>>> کسی نبود 2 هفته است این برد رو آورد م یکی کمک کنه VIP هم خریدم ولی کسی کمک نمیکنه تو این انجمن:155:
سلام شما خروجی 12 ولت و 5 ولت رو از رگلاتور بگیر باید داشته باشی بعد ایسی درایو رو تست کن uln2004 دیود های متصل به رله هارو تست کن عیب شایه که خودم چند تای تعمیر کردم سوختن ایسی درایو بود .در نهایت cpu که به ندرت خراب میشه موفق باشی

بالا