آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک در ساخت بخاری برقی

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوست عزیز میشه توضیح بدی چطور میشه با خروجی پاور میشه المنت رو گرم کرد

arei74

کاربر
2012-04-03
13
26
سلام دوستان من از این نوع المنتی که دوستمون عکسو گذاشتن پیدا نکردم.. از این المنت هایی که داخل کتری برقی ها بود پیدا کردم....

ramtin_spe

کاربر
2013-12-08
1
3
با سلام من تازه عضو شدم..... به هر حال می خوام کمک کنم.
المنت هایی هست با قیمت ارزون و توان 100 وات که به نام المنت اسپند دود کن مشهوره و ولتاژورودی اش حداقل 110 است ولی من با 220 ازش توان خوبی گرفتم قیمتش 2000 تومانه. ترموستات هایی محیطی مکانیکی ارزون قیمت هم حدود 5000 تومان موجوده شما میتوانید المنت را به ترموستات سری کنی براش یه فضای 1 متر در 2 متر با ارتفاع 20 سانت جواب میده دقت کنید که محیط باید بسته باشه تا ترموستات عمل کنه در غیر اینصورت المنت یکسره کار میکنه شما میتوانید یه فن cpu یا power کامپیوتر هم پشت المنت نصب کنی بدیهی که یه آداپتور برای فن به سیستمت اضافه میشه و همه اینها رو توی یه قوطی مناسب مونتاژکنی و یه بخاری کوچک کم مصرف درست کنی که مصرفش حدود یه لامپ 100 خواهد بود....

آخرین ویرایش:

Abdellah75

کاربر
2013-12-31
1
0

سلام

ببين دوست عزيز اين هيتري هست که خودم درست کردم و داخل مغازه استفاده مي کنم و اگر درب مغازه بسته باشه در کمتر از نيم ساعت مغازه کاملا گرم ميشه و اگر درب مغازه باز باشه محيط مغازه گرم و محيط اطراف خود هيتر هم کاملا گرم ميشه و من معمولا کنار خودم قرارش ميدم و هيچ وقت هم سرما نخوردم .

همونطور که ميبينيد سه تا المنت داره که هر المنتش 300 وات هست ، شما ميتونيد از يک المنت استفاده کنيد و دور فن رو کم کنيد تا گرماي مناسب تري داشته باشيد .........

مصرف فن هم 90 وات هست ، يعني شما ميتونيد با 390 وات گرماي مورد نظرتونو تامين کنيد ، البته اگر قصد استفاده از يک المنت داريد ميتونيد از فن کوچکتر استفاده کنيد و يک المنت جلوش قرار بديد / موفق باشيد .

ببخشید من میخوام یه جای کوچیک در حد یک متر مربعو گرم کنم فن هم فن کامپیوتر ک از خود کامپیوتر هم میشه برقشو گرفت. برقشم از برق شهر میشه راهنمایی کنید چطوری می تونم راه اندازیش کنم؟ المنتش چند ولت باید باشه؟ چطوری باید اینارو سرهم کرد تا از برق شهر بگیره؟ ممنون...

mvbm

کاربر
2014-04-28
1
0
با سلام :
دوستان عزیز این تاپیک را از همون ابتدا پیگیری میکنم تا با برداشت هایی از درخواست arei74 امکان راهنمایی کاربردی براش پیدا کنم متاسفانه از نحوه سوال و پاسخ های این دوستمون {arei74 } چنین استنباط می شود که ایشون خیلی مبتدی هستن و هنوز اشنایی کامل با اصول اولیه برق و الکترونیک را ندارند لذا بهتر است اجازه دهید ایشون با مطالعه مطالب اموزشی مقدماتی شروع کنند تا .... بتونند حداقل داده های لازم اولیه را به نسبت درخواست شون بزارند تا بتونیم بهتر و بیشتر در خدمت ایشون باشیم .
پیشنهادی که جناب اقای
{Service Manual} داده اند اسانترین راه هست که یک مدار ساده الکتریکی میباشد و متاسفانه بازم ظاهرا برای درخواست دوست عزیزمون قابل تفهیم نیست و از اونجا که این تاپیک در رابطه با مدارات الکترونیکی میباشد شایسته نیست از عنوان موضوع خارج شویم و تاپیک را تبدیل به مطالب اموزشی مقدماتی کنیم و گرنه میتوان توسط یک مدار با فرکانس بالاتر { مثل مدارات اسپارک و... هایولتاژ با فرکانس بالاتر... } از 12 ولت یک منبع گرما زایی ساخت که میلگرد فولادی و تقریبا هر اهنی را ذوب کرد که از عهده درک و مونتاژ و... این دوستمون خارج هست .
و اما شما دوست عزیز {arei74 } بهتر است مقداری مطالعه خود را ارتقا داده و به هنگام درخواست حداقل داده ها را شناخته و در متن درخواست وارد { درج } کنید که جریان منبع و نوع ولتاژ و محل کاربرد درخواست اطلاعات بیشتر و بهتری بزارید تا بتونیم با یک یا چند راهنمایی کمک و یاور خوبی براتون واقع شویم .
از همه دوستانیکه در این تاپیک همکاری کردند تشکر میکنیم و به امید اینکه بتونیم در ارتقای سطح علمی شما عزیزان مفید واقع شویم .
با تشکر .
موفق باشید .

سلام استاد ببخشيد كه سوالم رو اينجا مطرح ميكنم من هم مثل arei74 اطلاعات خوبي از الكتريكي و الكترونيك ندارم ولي براي ساخت يه دستگاه مكانيكي بايد از يه المنت خاص و كنترلر دما ديجيتال استفاده كنم!
تو كاتالوگ اين دستگاه (براي نمونه خارجي) اين اطلاعات نوشته (electrical:120v-400w و رنج دما از دماي محيط تا 550 فارنهايت)

فقط بايد چه المنتي و به چه طولي (يا مشخصات معروف بازاري) رو بخرم؟
و تو يه پست ديگه شما كنترلر دما pid گذاشته بوديد(ايا اين رنج دما رو هم كنترل ميكنه؟ و اينكه اگر بخوام به يكي از دوستان حرفه اي انجمن اين كنترلر رو سفارش بدم كه قطعاتش رو بخره و برام بسازه حدودا چه مبلغي رو پيشنهاد بدم ؟)
ضمنا تنها قسمت الكتريكي دستگاه همينه قسمته (المنت +كنترلر دما) كه 120v چطور ميتونم از برق شهري استفاده كنم؟ يعني تبديل كنم به 120؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
شما به آدرس میدان امام خمینی پاساژ فتوت طبقه اول مراجعه کن آنجا انواع و اقسام المنت وجود دارد فروشنده اطلاعات کامل به شما میدهد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060

سلام

ببين دوست عزيز اين هيتري هست که خودم درست کردم و داخل مغازه استفاده مي کنم و اگر درب مغازه بسته باشه در کمتر از نيم ساعت مغازه کاملا گرم ميشه و اگر درب مغازه باز باشه محيط مغازه گرم و محيط اطراف خود هيتر هم کاملا گرم ميشه و من معمولا کنار خودم قرارش ميدم و هيچ وقت هم سرما نخوردم .

همونطور که ميبينيد سه تا المنت داره که هر المنتش 300 وات هست ، شما ميتونيد از يک المنت استفاده کنيد و دور فن رو کم کنيد تا گرماي مناسب تري داشته باشيد .........

مصرف فن هم 90 وات هست ، يعني شما ميتونيد با 390 وات گرماي مورد نظرتونو تامين کنيد ، البته اگر قصد استفاده از يک المنت داريد ميتونيد از فن کوچکتر استفاده کنيد و يک المنت جلوش قرار بديد / موفق باشيد .

به نام خدا
اقا رضا چه المنتی شما استفاده کردید برای چه دستگاهی هست
المنت ابگرمکن هست

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
اگه مصرف برق بر اتون مسله ای نیست عکس یک بخاری برقی توپ را براتون قرار بدم که قادر است به راحتی یک خونه یا مغازه به مساحت 100 متر را گرم کنه اون هم چه گرم کردنی تو وسط زمستون عرق کنید و مجبور بشید بخاری را خاموش کنید

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام
اگه مصرف برق بر اتون مسله ای نیست عکس یک بخاری برقی توپ را براتون قرار بدم که قادر است به راحتی یک خونه یا مغازه به مساحت 100 متر را گرم کنه اون هم چه گرم کردنی تو وسط زمستون عرق کنید و مجبور بشید بخاری را خاموش کنید
به نام خدا
دوست عزیز اگز قرار دهید ممنون میشوم

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
سلام

سلام
فکر میکنم عامل اصلی که باعث شد این دوستمون بخواهد با 12 یا 19 ولت بخاری بسازد همین مصرف برق باشد چون احتمالا حدس می زند که با ایجاد گرما با ولتاژ پائین تر پول کمتری می پردازد !

بالا